zwolnienie z pracy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
18-09-2010, 13:59  
xdankax
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie zwolnienie z pracy

Pracodawca ma zamiar zwolnic mnie z pracy.
z powodu likwidacji stanowiska pracy w pile a w zamian proponuje mi prace poza mieszkaniem ok 80 km gdzie nie ma połączenia i musiała bym dojeżdżać swoim samochodem. Mam dziecko niepełnosprawne z orzeczeniem niepełnosprawności. Czy jestem zobowiązana przyjąć jego ofertę pracy ??? czy mogę odmówić, wydaje mi się ze powinien wystawić mi ze stanem faktycznym likwidacje stanowiska pracy ale nie jestem pewna ...

pozdrawiam i czekam na szybka odpowiedz
xdankax
xdankax jest off-line  
18-09-2010, 19:58  
IMC
Początkujący
 
Posty: 10
Domyślnie RE: zwolnienie z pracy

W takiej sytuacji, jeżeli zmienia się treść umowy co do miejsca świadczenia pracy pracodawca powinien wręczyć wypowiedzenie zmieniające warunki pracy, w którym byłoby napisane, że jeżeli nie akceptujesz tej zmiany i oświadczysz to pracodawcy w stosownym terminie, to wówczas działa to jak wypowiedzenie umowy o pracę czyli po upływie oznaczonego czasu stosunek pracy wygasa.
Jeżeli natomiast obawiasz się, że pracodawca zaproponuje Ci zmianę miejsca pracy w formie ustnej a w przypadku odmowy da wypowiedzenie z podaniem innej przyczyny, pamiętaj, że nieprawdziwa, niezgodna ze stanem faktycznym przyczyna wypowiedzenia umowy o pracę jest przesłanką to wystąpienia do sądu pracy z powództwem o bezprawne wypowiedzenie umowy o pracę.
Poza tym jak zawsze, wszystko trzeba chcieć na piśmie. W tym również propozycję zmiany miejsca pracy, bo nigdy nie można ustnie zmieniać umowy o pracę.
IMC
IMC jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.