wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo. - Forum Prawne

 

wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

Witam, Z pracodawca wiaze mnie umowa na zastepstwo "na czas usprawiedliwionej nieobecnosc pani ****" Pracuje tam od trzech miesiecy chcialbym wypowiedziec umowe o prace, chcialbym sie dowiedziec ilo dniowe wypowiedzenie wpisac na pismie czytalem na ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:


 
04-10-2010, 20:52  
BuLi!
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

Witam,

Z pracodawca wiaze mnie umowa na zastepstwo "na czas usprawiedliwionej nieobecnosc pani ****"
Pracuje tam od trzech miesiecy chcialbym wypowiedziec umowe o prace,
chcialbym sie dowiedziec ilo dniowe wypowiedzenie wpisac na pismie czytalem na internecie ze za trzy dniowym wypowiedzeniem ale chce sie upewnic.
Chcialbym sie rowniez dowiedziec jak przykladowo wyglada takie pismo "wypowiedzenia o prace na zastępstwo".
BuLi! jest off-line  
05-10-2010, 14:26  
AnJay
Moderator
 
Posty: 12.589
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

kres wypowiedzenia to 3 dni robocze- art. 33.1 KP.

Wzór:
Miejscowość i data
Dane pracownika
Dane pracodawcy
Niniejszym wypowiadam umowę o pracę zawartą na czas usprawiedliwionej nieobecności pracownika z zachowaniem trzech dni roboczych jako okresu wypowiedzenia.
Podpis.
AnJay jest off-line  
04-12-2010, 17:13  
mj_nova
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

W jaki sposób rozwiązać umowę o pracę na zastępstwo, tj. w jakim momencie to najkorzystniej zrobić, w następującym stanie faktycznym:

Otóż jestem zatrudniony na umowę zastępstwa z 3dniowym okresem wypowiedzenia w instytucji państwowej. Ostatnio przez kilka miesięcy szukałem pracy na stałe i od 1.01.2011r.udało się znaleźć nowego pracodawcę. Na chwilę obecną nikogo jeszcze o tym nie poinformowałem u dotychczasowego pracodawcy, gdzie na dzień dzisiejszy (05.12.2010r.) posiadam do wykorzystania jeszcze 14 dni urlopu. Z tego co wiem to urlop należy wybrać przed zmianą pracy. Jeśli tego nie zrobię w pełnym wymiarze, czy mogę mieć jakieś problemy z tego tytułu?choćby u nowego pracodawcy?

Dodam, że chciałbym z dotychczasową instytucją rozstać się szybko i boję się że będą mi utrudniać możliwie moje odejście. Wiem też, że trochę czasu zajmuje załatwienie formalności związanych z odejściem np. obiegówka, świadectwo pracy.Dlatego zastanawiam się czy mam złożyć wypowiedzenie już za kilka dni z datą końca grudnia i wybrać urlop, czy może zwlekać do końca i złożyć wypowiedzenie na 3 dni przed końcem miesiąca?
Dodam jeszcze, że pierwszy raz zwalniam się z pracy i nie mam doświadczenia jak najlepiej postąpić z pracodawcą.
mj_nova jest off-line  
04-12-2010, 23:09  
AnJay
Moderator
 
Posty: 12.589
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

28-12, umowa ulegnie rozwiązaniu 31-12. Za niewykorzystany urlop otrzyma pan ekwiwalent.
AnJay jest off-line  
07-06-2011, 13:50  
megan84
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

Mam pytanie, czy jeśli z dniem 6 czerwca br. złożyłam wypowiedzenie pracy na zastępstwo, i wykorzystałam w tym roku 4 dni urlopowe, w tym 3 będąc już na wypowiedzeniu, to czy przysługuje mi ekwiwalent za pozostałe 6 dni (2dni za każdy miesiąc - a więc 10 dni - 4 wykorzystane = 6 dni niewykorzystanych), a co ważniejsze jaki art. o tym mówi? Czy jeśli odbiorę świadectwo pracy, to czy po wypłacie 20 czerwca - jeśli ten ekwiwalent nie zostanie uiszczony, to czy będę mogła się o niego upominać i na jakiej drodze? Pozdrawiam, M.
megan84 jest off-line  
07-06-2011, 14:11  
Siisii
Moderator
 
Posty: 14.950
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

Za niewykorzystany urlop wypoczynkowy w naturze, po rozwiązaniu stosunku pracy należy się ekwiwalent pieniężny.

Cytat:
Napisał/a megan84 Zobacz post
(2dni za każdy miesiąc -.
Skąd to wyliczenie ?.
Siisii jest off-line  
07-06-2011, 14:41  
megan84
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

Liczono mi 2 dni za każdy miesiąc (pracodawca sam zaokrąglał po przecinku urlop do pełnych dwóch dni), tak więc od stycznia do maja to 10 dni urlopu wypoczynkowego.

Bardziej jednak mi zależy na podstawie prawnej do ekwiwalentu, gdyż mój pracodawca to z zawodu prawnik, a mój bezpośredni przełożony wspomniał, iż szef może nie wypłacić ekwiwalentu... Co jak sądzę jest bezprawne przy takiej umowie o pracę na czas zastępstwa.
megan84 jest off-line  
07-06-2011, 14:59  
Siisii
Moderator
 
Posty: 14.950
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

Art. 171.§ 1.kp. W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny.
Siisii jest off-line  
07-06-2011, 15:07  
megan84
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

Dziękuję za przydatne informacje. Pozdrawiam serdecznie.
megan84 jest off-line  
20-02-2013, 21:39  
agus86
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie wypowiedzenie umowy o prace na zastepstwo.

Witam,

Jestem nauczycielem kontraktowym, zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na czas określony, która brzmi następującą:

"umowa międza x a y na czas określony od 1.09.2012 do 31.08.2013 (umowa o pracę na zastępstwo za nauczyciela Pana XY (podstawa prawna art.q0 ust.7 Ustawy z dnia 26 stycznia 1982r. - Karta Nauczyciela) z możliwością 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia?

Moje pytanie brzmi - czy 2-tygodniowy okres wypowiedzenia zapisany w umowie nie kłóci się z Art. 33'1. gdzie okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony w okolicznościach, o których mowa w art. 25 § 1 zdanie drugie, wynosi 3 dni robocze.? Zastanawiam sie czy nie jest to błąd i jaki w rzeczywistości okres wypowiedzenia mi przysługuje?

Będę wdzięczna za Państwa interpretacje. Pozdrawiam.
agus86 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Wypowiedzenie umowy na zastepstwo przez pracownika - Witam !!! 21 wrzesnia 2010r. podjalem prace (umowa na zastepstwo). Niestety od 24 wrzesnia do 8 pazdziernika 2010r. pozostaje na zwolnieniu...
§ Wypowiedzenie umowy o prace. - Witam. Mam pytanie odnośnie wypowiedzenia umowy o prace, złożyłem takowe i z dniem 31.12.2009 umowa zostaje rozwiązana, mam takie pytanie : czy...
§ wypowiedzenie umowy o prace - Witam, Mam umowe o pracy na czas okreslony - do 30.11.2009 (okres wypowiedzenia 2 tyg) Oraz druga ktora juz podpisalem i zaczyna sie ona od dnia...
§ wypowiedzenie umowy o prace - Witam. Do dzis byłam zatrudniona na stanowisku dyr handlowego z umową na czas nieokreslony a dziś własnie dostałam wypowiedzenie tej umowy z rąk...
§ wypowiedzenie umowy o prace - wysłałem do firmy zwolnienie lekarskie po 10 dniach firma zwolnienie lekarskie odesłała mi z pismem abym zwolnienie te przesłał do ZUSU a nastepnie...
§ wypowiedzenie umowy o prace - Witam! Jestem zatrudniony na umowe o prace, która wygasa w 2010r. jednak znalazłem lepsza oferte i chciałbym złożyć wypowiedzenie.Na umowie jeden z...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:56.