godziny "karciane" dla nauczyciela swietlicy szkolnej - Forum Prawne

 

godziny "karciane" dla nauczyciela swietlicy szkolnej

Witam! Czy nauczyciel świetlicy szkolnej (26 h obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych) ma obowiązek realizować dodatkowe 2h zajęć(tzw. godziny karciane) tak samo jak nauczyciel pracujący w szkole podstawowej w wymiarze 18h tygodniowo? Ponadto czy dzieci są ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Wypowiedzenie umowy o pracę na...
    Witam! Pracuję w zakładzie pracy od 16.09.2014 roku mam umowę do 16.12.2014 roku, aczkolwiek chciałabym złożyć...
  • § wygaśnięcie umowy a choroba?
    Witam, mam pytanie. Osoba została przyjęta do zakładu na czas określony (3 miesiące) końcem listopada umowa...
  • § Wypadek w pracy=>L4=>zwo...
    Witam to mój pierwszy post, więc witam wszystkich nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem(szukałem jak...

 
22-10-2010, 10:33  
garda
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie godziny "karciane" dla nauczyciela swietlicy szkolnej

Witam!
Czy nauczyciel świetlicy szkolnej (26 h obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych) ma obowiązek realizować dodatkowe 2h zajęć(tzw. godziny karciane) tak samo jak nauczyciel pracujący w szkole podstawowej w wymiarze 18h tygodniowo?
Ponadto czy dzieci są wg prawa zapisywane czy kwalifikowane do świetlicy szkolnej?
Ile dzieci powinno maksymalnie przypadać na jednego wychowawcę świetlicy?
Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź
garda jest off-line  
22-10-2010, 20:39  
AnJay
Moderator
 
Posty: 12.589
Domyślnie RE: godziny "karciane" dla nauczyciela swietlicy szkolnej

1. Tak, wynika to wprost z art. 42 ust. pkt 2a KN
2. O tym stanowi statut szkoły, regulamin organizacyjny świetlicy lub zarządzenie OP.
3. 25 osób w grupie na podstawie § 7 ust 2 statutu publicznej szkoły publicznej z rozporządzenia w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół. Oczywiście szczegółów szukamy w statucie szkoły.
AnJay jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ "wyprzedaz" zamiast "przeceny" i sprzedaz uzywanego sprzetu jako nowego w cenie noweg - WITAM, na początek zaznaczam, ze proceder jest powszechny i dotyczy zarowno malych sklepow, komisow itp., jak i duzych sieci handlowych. Taka...
§ Czy prokurator może zmienić wydany "akt oskarżenia" - na "umorzenie dochodzenia" ? - Bardzo proszę o odpowiedź, czy może zmienić? jeśli tak to w jakich przypadkach?
§ pozyczylem "koledze" 300zl. nie chce oddac od lutego 2009. ale mam "dowod". - pieniadze pozyczone w lutym 2009. wlasnie sobie przypomnialem, ze jedyny dowod jaki mam od niego, to to, ze mam sms zapisany na karcie w telefonie z...
§ opłata "dodatkowa" ZTM, odwołanie, brak odpowiedzi, sprzedaż "długu" - Mam problem z ZTM i firmą windykacyjną. Prawie rok temu jechałam z ważnym biletem (tzw. kartą miejską). Na karcie widniał podpis oraz nr dokumentu...
§ "Legalny" przekręt - "Umowa zlecenie" - Witam, Proszę o pomoc znawców Prawa Pracy. Pracuję na podstawie takiej oto umowy (usunąłem jedynie dane „zleceniodawcy” oraz „zleceniobiorcy”, nie...
§ zartudnienie nauczyciela dyplomowanego w punkcie przedszkolnym "unijnym" - Jestem wychowawcą świetlicy w zespole szkół zatrudninym przez mianowanie. Dyrektor zaproponował mi przeniesienie do pracy w punkcie przedszkolnym...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:03.