zwolnienie nauczyciela po urlopie wychowawczym - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
30-06-2011, 13:51  
swidniczanka
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie zwolnienie nauczyciela po urlopie wychowawczym

witam,
Jestem zatrudniona na podstawie umowy o prace na czas nieokreślony na cały etat w oświacie (Karta Nauczyciela). Do stycznia 2012 roku skończy mi się 4 miesięczny urlop wychowawczy. Od stycznia dyrektor chce zmniejszyć mi etat o polowe a jesli się nie zgodzę na to, to zwolni mnie od razu z pracy.
Czy ma takie prawo?
Czy mogę dać podanie o kolejną część urlopu wychowawczego w czasie której pracowałabym 0,5 etatu? Czy ona może taką prośbę o zmniejszenie etatu o połowę tylko w trakcie trwania urlopu wychowawczego odrzucić?
swidniczanka jest off-line  
04-07-2011, 00:09  
Omertaaa
Użytkownik
 
Posty: 37
Domyślnie RE: zwolnienie nauczyciela po urlopie wychowawczym

Urlop wychowawczy można wziąć najwyżej w 4 częściach w wymiarze 3 lat, w celu sprawowania opieki nad dzieckiem, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez nie 4 roku życia.Pracodawca dopuszcza Pracownika po zakończeniu urlopu na dotychczasowe stanowisko, ale ma prawo cie zwolnić , i jak w Twoim przypadku ma możliwość zmiany Ci wymiaru pracy. Jeśli na niego się nie zgodzisz, Pracodawca ma prawo rozwiązać umowę wraz z przysługującym Ci okresem wypowiedzenia. Żeby to uniknąć proponuje złożyć wniosek o obniżenie wymiaru czasu pracy ( może być nawet tylko o godzinę dziennie, lub jak Pani pisze na pół etatu- art.186 7 par.1).Wówczas pracodawca nie może wypowiedzieć, ani rozwiązać umowy o prace przez okres nie dłuższy niż 12 miesięcy( art 186 8 par.1).Pracodawca nie ma prawa Ci go odrzucić. Wniosek ten składa się 2 tygodnie przed rozpoczęciem wykonywania pracy w obniżonym wymiarze czasu pracy.
Omertaaa jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Zwolnienie po urlopie wychowawczym odpowiedzi: 5
§ Zwolnienie po urlopie wychowawczym odpowiedzi: 9
§ zwolnienie nauczyciela po urlopie macieżyńskim odpowiedzi: 0
§ Zwolnienie na urlopie wychowawczym odpowiedzi: 4
§ na zwolnienie po urlopie wychowawczym odpowiedzi: 6
§ po urlopie wychowawczym na zwolnienie odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.