WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE PRZEZ PRACOWNIKA - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Opinia biegłych lekarzy sądowy...
    Witam !!! Czy ktoś pisał takie odwołanie do sądu.nie wiem w jakiej ma to być formie i jak uzasadnić?roszę o...
  • § Praktyki szkolne
    Witam, Mam pewien problem, otóż: Na cały marzec musieliśmy sobie załatwiać praktyki. Opiekunem ze strony szkoły...
  • § rozwiazanie umowy a zaległe wy...
    Witam w dn. 30.01.2016 rozwiązałam umowę o pracę na czas nieokreślony za porozumieniem stron. Do dzisiaj jednak...

Odpowiedz
 
02-02-2008, 21:30  
SOPHIE27
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE PRZEZ PRACOWNIKA

Jestem zatrudniona na okres próbny, na miesiąc. Obowiązuje mnie tygodniowy okres wypowiedzenia.Chcę rozwiązać umowę o pracę, czy muszę podawać przyczynę rozwiązania umowy?Czy te 7 dni wypowiedzenia liczą sie już od dnia kiedy składam wypowiedzenie? np. jeśli składam w poniedziałek, to umowa może być rozwiązana w następny poniedziałek?Bardzo proszę o odpowiedź, nigdy nie pisałam takiego wypowiedzenia.
SOPHIE27 jest off-line  
02-02-2008, 22:28  
drzemik
Stały bywalec
 
Posty: 5.287
Domyślnie

Wypowiedzenie liczone w tygodniach zawsze konczy sie w sobote.
Jesli zlozysz w poniedzialek (i w kazdy dzien az do piatku wlacznie) to zakonczy sie 16 lutego.

Powodu nie musisz raczej podawac, lae tu pewnosci nie mam.
drzemik jest off-line  
03-02-2008, 09:42  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 32.750
Domyślnie

Pracownik nie ma obowiązku podawać przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę.
Janusz M. jest off-line  
03-02-2008, 20:55  
heweliusza
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Re: WYPOWIEDZENIE UMOWY O PRACE PRZEZ PRACOWN

[cytat="SOPHIE27"]Jestem zatrudniona na okres próbny, na miesiąc. Obowiązuje mnie tygodniowy okres wypowiedzenia.Chcę rozwiązać umowę o pracę, czy muszę podawać przyczynę rozwiązania umowy?Czy te 7 dni wypowiedzenia liczą sie już od dnia kiedy składam wypowiedzenie? np. jeśli składam w poniedziałek, to umowa może być rozwiązana w następny poniedziałek?Bardzo proszę o odpowiedź, nigdy nie pisałam takiego wypowiedzenia.[/cytat]

art 30 Kodeksu pracy scisle okresla zasady rozwiązywania umowy o pracę w tym umowy zawartej na czas próby:

§ 2 brzmi "Umowa o pracę na okres próbny rozwiązuje się z upływem tego okresu, a przed jego upływem może być rozwiązana za wypowiedzeniem."

pytanie czy Pani chce rozwiązać stosunek pracy przed uplywem tego miesiąca?

poniżej wzór wypowiedzenia, ktory musi być obligatoryjnie na piśmie

http://www.hrc.pl/index.php?dzid=88&did=278

pzdr
heweliusza jest off-line  
03-02-2008, 21:51  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 32.750
Domyślnie

Ten wzór - to jakieś kpinki.
W tym przypadku zastosowanie ma Art.34. pkt 2 kp.
Wystarczy napisać jedno zdanie.
Obecnie umowę można wypowiedzieć ze skutkiem na 16 lutego 2008.
Janusz M. jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.