zwrot za okulary - Forum Prawne

 

zwrot za okulary

Witam, w badaniach wstępnych lekarz nie zapisał mi konieczności pracy w okularach przed monitorem ekranowym, czego ja nie zauważyłam. Mam dużą wadę wzroku i przez rok używałam do pracy przed komputerem własnych okularów. Po roku ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Oświadczenie o niekaralności
    Witam, znaleziono u mnie narkotyki, złożyłem wyjaśnienia, od tamtej pory nie dostałem żadnej korespondencji. Czy w...
  • § Pomoc w sprawie z ZUS - Katowi...
    Reprezentowanie mojej osoby w sądzie okręgowym w Katowicach w dniu 22.07.2015 godzina 9:30. Spór z ZUS -...
  • § brak umowy co robic
    Pracuje jako freelancer. Z moimi zleceniodawcami podpisuje zwykle umowe o dzielo. Ale byly tez takie sytuacje, gdzie...

Odpowiedz
 
05-08-2011, 12:50  
informacja
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie zwrot za okulary

Witam,
w badaniach wstępnych lekarz nie zapisał mi konieczności pracy w okularach przed monitorem ekranowym, czego ja nie zauważyłam. Mam dużą wadę wzroku i przez rok używałam do pracy przed komputerem własnych okularów. Po roku pracy wzrok mi się pogorszył i nie mogłam skorzystać z refundacji za nowe okulary ze względu na brak wpisu o konieczności używania okularów przed komputerem. W związku z tym poprosiłam o przysługujące mi badania kontrolne, podczas których chciałam uzyskać zaświadczenie o konieczności noszenia okularów przed komputerem po to, by uzyskać refundację kosztów za okulary. Specjalista bhp, który już obecnie w mojej firmie nie pracuje poinformował mnie ustnie, że mi skierowania na badania kontrolne pracodawca nie da i mam czekać na badania okresowe do 2013 r. Niestety nie złożyłam wniosku o badanie kontrolne pisemnie, tak więc nie mam pisemnej odpowiedzi odmawiającej mi takie świadczenie. Po pół roku specjalista bhp dał mi jednak w wyniku moich próśb skierowanie. Ja przekazałam fakturę do firmy, po czym po 8-miu dniach dowiedziałam się, że jestem w ciąży i w związku ze stanem zdrowotnym muszę pójść na L-4. Firma nie chce zwrócić mi pieniędzy za fakturę, ponieważ twierdzi niezgodnie z obowiązującym prawem, że z racji tego, że jako kobieta w ciąży mogę pracować do 4 godzin przed monitorem ekranowym a przepisy o refundacji kosztów za fakturę stanowią, że taka refundacja przysługuje w razie pracy powyżej 4 godzin. Poza tym utrzymują, iż zgodnie z Regulaminem firmy powinnam wraz z fakturą złożyć wniosek o refundację kosztów, którego nie złożyłam, ponieważ specjalisty bhp ciągle nie było w jego pokoju, komórki nie odbierał (może już nie pracował) a ja przekazałam fakturę koleżankom z tego pokoju, co on prosząc, by mu ją dostarczyli. Mam następujące pytania :
1. Czy rzeczywiście dobrze interpretuję przepisy twierdząc, ze prawo do badań kontrolnych przed badaniami okresowymi mi przysługiwało?
2. Czy w razie braku złożenia przeze mnie wniosku o badania kontrolne pisemnie i braku pisemnej odmowy mogę ten fakt niedopełnienia obowiązków pracodawcy udowodnić?
3. Czy warunek formalny wynikający z Regulaminu firmy mogę spełnić poprzez złożenie wniosku teraz, czyli podczas trwania L-4 w trakcie ciąży?
4. Czy podczas trwania L-4 choć faktura została złożona 8 dni przed L-4 mam prawo do refundacji kosztów za okulary?
Z góry dziękuję za pomoc.
informacja jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ zwrot na okulary korekcyjne zygzak Prawo pracy 1 29-07-2010 11:08
§ Zwrot za okulary kaiser20 Prawo pracy 2 16-01-2010 13:44
§ Zwrot kosztów za okulary allmi Prawo pracy 1 13-01-2010 18:25
§ zwrot kosztów za okulary linekerka Prawo pracy 7 17-08-2009 14:51
§ Zwrot kosztów za okulary mmariusz86 Prawo pracy 2 24-08-2008 10:46


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:06.