Wyliczania wynagrodzenia za urlop, a zmiana stanowiska - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
28-09-2011, 02:53  
playplay9
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie Wyliczania wynagrodzenia za urlop, a zmiana stanowiska

Wprawdzie sprawa nie dotyczy mnie, ale mojego ojca, dlatego wkleję tutaj treść jaką napisał na innym forum, ale niestety nikt nie udzielił mu odpowiedzi. Mam nadzieję, że tutaj ktoś pomoże.

"Dotyczy: prawidłowości wyliczenia wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy.

Do dnia 16.06.2009r pracowałem jako mistrz produkcji. Od tego dnia Rada Nadzorcza oddelegowała mnie do pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu, jednocześnie ogłaszając konkurs na to stanowisko. W dniu 19.08.2009r konkurs został rozstrzygnięty i została wybrana moja kandydatura. Od tego dnia aneksem do umowy o pracę zostałem zatrudniony na stanowisku Prezesa Zarządu Spółki. W aneksie do Umowy zawarte zostało, że obowiązuje on do chwili wygaśnięcia mandatu i że po wygaśnięciu pracownik będzie kontynuował zatrudnienie na zasadach wynikających z umowy o pracę tj: na stanowisku mistrza produkcji. W dniu 30.05.2011r pisemnie wystąpiłem o wyrażenie zgody na udzielenie zaległego i bieżącego urlopu podając szczegółowy harmonogram. Dnia 31.05.2011r przewodniczący wyraził zgodę i od tego dnia rozpocząłem urlop. W dniu 10.06.2010r z przyczyn osobistych złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu.
Zakład wyliczył mi wynagrodzenia za urlop w następujący sposób: do 10. 06.2011 wg. stawki na stanowisku Prezesa Zarządu, a od 11.06. wg. stawki mistrza produkcji obowiązującej w 2009r. tj . sprzed dwóch lat. Moim zdaniem z uwagi, że rozpocząłem urlop znacznie wcześniej niż złożyłem rezygnację wyliczenie to nie jest właściwe. Funkcje Prezesa Zarządu pełniłem samodzielnie pomimo tego, że w schemacie organizacyjnym jest wakat Członka Zarządu co było przyczyną braku możliwości wykorzystania urlopu. Czy wykorzystując wreszcie zaległy urlop mam w znaczący sposób mieć obniżone wynagrodzenie , gdzie mówi się o zasadzie rozstrzygania na korzyść pracownika.
Proszę o udzielenie odpowiedzi."
playplay9 jest off-line  
28-09-2011, 16:27  
playplay9
Użytkownik
 
Posty: 32
Domyślnie RE: Wyliczania wynagrodzenia za urlop, a zmiana stanowiska

Przepraszam za podbicie, ale temat zalozylem w nocy, wiec moze teraz ktos kto z pracy wrocil moze pomoc. A chodzi o spora kwote.
playplay9 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.