staż z urzędu pracy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
30-09-2011, 08:06  
angelika7444
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie staż z urzędu pracy

Witam.
Mam pytanie odnośnie stażu z urzędu pracy. Odbywam staż w sekretariacie szkolnym w postaci pracownika biurowego. Staż przyznano mi tylko na 4 miesiące, ponieważ obecnie urząd nie ma więcej pieniędzy. Staż kończy mi się w połowie stycznia. Jest to mało jeśli chodzi nabycie doświadczenia umożliwiającego później znalezienie stałej pracy. Chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwość przedłużenia stażu ? Myślę, że od nowego roku urząd będzie miał środki na to, ale nie wiem jak to wygląda ze strony prawnej.
Z góry dziękuję za pomoc.

angelika7444 jest off-line  
30-09-2011, 09:22  
Ahawaw
Początkujący
 
Ahawaw na Forum Prawnym
 
Posty: 7
Domyślnie RE: staż z urzędu pracy

Jeśli jest to staż unijny, z tego co wiem, Szkoła będzie musiała Panią zatrudnić po stażu. Ale na jak długo przedłużą z Panią w ten sposób współpracę, to zależy od pracodawcy. Może to być 2 miesiące, 4.... Warto pamiętać, by w dniu zakończenia stażu nie wylądować na L4 (zwolnieniu lekarskim) z powodu jakiejś choroby, bo wtedy przepadnie wszystko. Ani urząd ani pracodawca nie będzie mógł przedłużyć niczego... bo będzie Pani niezdolna do podjęcia dalszej pracy. Życzę powodzenia (ja byłam już i na stażu zwykłym i unijnym w obu przypadkach nie mogłam dalej pracować przez WŁAŚNIE L4... więc warto nie chorować )
Ahawaw jest off-line  
30-09-2011, 09:25  
Ahawaw
Początkujący
 
Ahawaw na Forum Prawnym
 
Posty: 7
Domyślnie RE: staż z urzędu pracy

Aha, zwykły staż można przedłużyć jak najbardziej. To zależy od dobrej woli szkoły. Musieliby złożyć wniosek o przedłużenie stażu stażystce. Ale o ile - nie powiem, żeby nie skłamać
Ahawaw jest off-line  
30-09-2011, 09:52  
joanna3112
Stały bywalec
 
Posty: 1.298
Domyślnie RE: staż z urzędu pracy

Staż może maksymalnie trwać 12 miesięcy. Możesz porozmawiać z pracodawcą, żeby w nowym roku starał się o przedłużenie go na kolejne miesiące. Jeżeli chodzi o zatrudnienie to są już indywidualne ustalenia między UP a pracodawcą. Umowa między nimi może być tak skonstruowana, że może być to zatrudnienie np na 2 tygodnie.
joanna3112 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.