Swiadczenie pielegnacyjne - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Porozumienie stron a L4 i naro...
    Witam szanownych forumowiczów! Opis sytuacji: Pracownik podpisal porozumienie stron w dniu 02.02.2016. Pracodawca...
  • § Odprawa przy zwolnieniu grupow...
    Cześć ! Z dniem 9 stycznia 2016 zakończyła się moja umowa o pracę na czas określony z przyczyn zwolnień...
  • § Urlop na 3/4 etatu
    Witam, pracuję w wymiarze 3/4 etatu. Zazwyczaj po 12 h dziennie, ewentualnie 10 h. Ile dni urlopu będzie mi...

Odpowiedz
 
07-01-2012, 18:37  
GWIAZDECZKA78
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Swiadczenie pielegnacyjne

Witam, czy pobierajac swiadczenia pielegnacyjne mozna ubiegac sie o dofinansowanie z unii na rozkrecenie wlasnego interesu?tzn, mam pomysl zeby otworzyc swoj maly biznes , ale nie mam na to srodkow, ze wzgledu na opieke nad niepelnosprawnym synem otrzymuje swiadczenie pielegnacyjne, ale chcialabym rozpoczac prace nie korzystac juz z pomocy mopsu, wiem ze bedac zarejestrowanym w urzedzie przacy 3 miesiace mozna ubiegac sie o dotacje, ale nie jestem zarejestrowana wlasnie ze wzgledu na swiadczenia, czy ktos moze wie ,czy w takim przypadku jest jakas sznse i gdzie powinnam sie zglosic,czy moze musze zrezygnowac ze swiadczen zarejestrowac sie w up i po 3 miesiacach ubiegac sie o dotacje, tylko ze to nie ma troche dla mnie sensu , poniewaz stracilabym jedyny dochod na 3 miesiace a nie wiadomo czy dostalabym dotacje, prosze o odpowiedz
GWIAZDECZKA78 jest off-line  
07-01-2012, 18:49  
maja19548
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie RE: Swiadczenie pielegnacyjne

Witaj ;D jeśli pobierasz świadczenie pielęgnacyjne, nie możesz otwierać żadnej działalności. Musisz zrezygnować z ŚPi
zarejestrować się w PUP. Dokładniej to musiała byś się dopytać w MOPSie.
maja19548 jest off-line  
07-01-2012, 19:00  
GWIAZDECZKA78
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Swiadczenie pielegnacyjne

Dziekuje za tak szybka odpowiedz
GWIAZDECZKA78 jest off-line  
07-01-2012, 19:00  
kata74
Użytkownik
 
Posty: 214
Domyślnie RE: Swiadczenie pielegnacyjne

USTAWA z dnia 28 listopada 2003 r. o swiadczeniach rodzinnych. Art. 17.

1. Swiadczenie pielegnacyjne z tytulu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej przysluguje: 1) matce albo ojcu
W pewnym sensie jestes zatrudniona poniewaz skaldki ZUS sa placone.
kata74 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ swiadczenie pielegnacyjne odpowiedzi: 14
§ swiadczenie pielegnacyjne na matke odpowiedzi: 3
§ świadczenie pielegnacyjne odpowiedzi: 3
§ Swiadczenie pielegnacyjne a pobyt za granica prosze o pomoc! odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:50.