Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca? - Forum Prawne

 

Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

Witam! mam umowę na stałe, dziś podjęłam decyzję, że odchodzę. Mam miesięczny okres wypowiedzenia, czy teraz mogę je złożyć i po miesiącu odejdę, czy koniecznie trzeba to złożyć z 1 dniem miesiąca? W sumie to ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Ekwiwalent za urlop - umowa au...
    Witam, Czy przy zatrudnieniu na umowę etat+umowa autorska przysługuje ekwiwalent za urlop za obie umowy czy tylko...
  • § odpowiedzialność materialna - ...
    Witam, mam kilka pytań - 1. czy pracownica drogiego sklepu odzieżowego (umowa o pracę) musi podpisać...
  • § Przymusowa niedziela
    Mam pytanie odnośnie zmuszania pracownika do pracy w niedzielę. Od jakiegoś czasu (6 m-cy) zmienili nam harmonogram...

Odpowiedz
 
09-01-2012, 12:06  
agaszkrab
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

Witam! mam umowę na stałe, dziś podjęłam decyzję, że odchodzę. Mam miesięczny okres wypowiedzenia, czy teraz mogę je złożyć i po miesiącu odejdę, czy koniecznie trzeba to złożyć z 1 dniem miesiąca? W sumie to umowy nowej jeszcze nie otrzymałam, ale wiem, ze będzie na stałe. czy nie mając umowy mogę dać wypowiedzenie czy po prostu odejść, ale na listę obecności wpisuję się nadal
agaszkrab jest off-line  
09-01-2012, 12:09  
Ag_Maz
Moderator globalny
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.214
Domyślnie RE: Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

Jak złożysz wypowiedzenie do 31.01. to zakończysz pracę 29.02.
Jak złożysz 1.02, to odejdziesz 31.03.
BTW. Jak długo pracujesz w tej firmie?
Ag_Maz jest off-line  
09-01-2012, 12:18  
agaszkrab
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

18 czerwca minie mi 2 lata
agaszkrab jest off-line  
09-01-2012, 12:18  
Ag_Maz
Moderator globalny
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.214
Domyślnie RE: Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

Czyli wypowiedzenie 1-miesięczne
Ag_Maz jest off-line  
09-01-2012, 12:19  
agaszkrab
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

czyli nie ma jakiś odstępstw, ze złoże teraz i po miesiącu odejde, musi być koniecznie z 1 dniem miesiąca?????
agaszkrab jest off-line  
09-01-2012, 12:21  
agaszkrab
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

bo myślałam tez tak, że skoro umowy nie dali mi jeszcze, to może uda się ugadać, że popracuję do końca miesiąca i pozwolą mi odejść. bo nie wytrzymam tu 2 miesięcy w sumie, jakbym teraz złożyła wypowiedzenie
agaszkrab jest off-line  
09-01-2012, 12:21  
Ag_Maz
Moderator globalny
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.214
Domyślnie RE: Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

Art. 30 § 2(1):
Przepis prawny:
Okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca.

Porozumienie stron to zawsze jakieś wyjście. Pamiętaj tylko, że będziesz miała odroczony zasiłek dla bezrobotnych.

PS. Nie czatuj, jeśli chcesz coś dodać do wypowiedzi, użyj przycisku "Edytuj".
Ag_Maz jest off-line  
09-01-2012, 12:49  
agaszkrab
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

Dziekuję Ci bardzo za pomoc. Będę najpierw próbować załatwić to bez umowy, abym odeszła z końcem miesiąca, albo za porozumieniem stron o skrócenie wypowiedzenia jeśli dadzą umowę naraz. zobaczymy... nie chcę tu być ani minuty dłużej. obóz pracy, 2 lata starczy bo zdrowie mi nie wytrzymuje trzymaj kciuki
agaszkrab jest off-line  
09-01-2012, 12:53  
Ag_Maz
Moderator globalny
 
Ag_Maz na Forum Prawnym
 
Posty: 33.214
Domyślnie RE: Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

Powodzenia.
Ag_Maz jest off-line  
09-01-2012, 13:55  
agaszkrab
Użytkownik
 
Posty: 78
Domyślnie RE: Czy wypowiedzenie koniecznie składać z 1 dniem miesiąca?

Dostałam dziś umowę, na czas nieokreślony, w której napisane jest "rozwiązanie umowy o pracę następuje na zasadach określonych w art 33 kodeksu pracy - za 2 tygodniowym wypowiedzeniem. czy umowa stała może mieć takie wypowiedzenie krótkie? co jeśli umowy nie podpisze, a jestem na liście obecności?
agaszkrab jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ Kiedy składać wypowiedzenie? PIT47 Prawo pracy 8 25-06-2012 07:19
§ odrabianie dnia wolnego, czy koniecznie w tym samym miesiącu kto_pyta_nie_bladzi Prawo pracy 0 06-09-2011 13:04
§ wypowiedzenie - miesiąc czy 3 miesiące? Dionizek Prawo pracy 3 21-12-2010 19:40
§ Wypowiedzenie umowy kończące sie z dniem wygaśniecia umowy bart_s Prawo pracy 5 17-04-2010 15:42
§ Oplata dla Stoart? Czy koniecznie? m1lokk Prawo autorskie 3 22-12-2008 19:09
§ Koniecznie przeczytajcie!!!!!!! akunin Forum Młodych Prawników 8 26-11-2008 18:57


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:59.