Sprostowanie świadectwa pracy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
17-01-2012, 19:28  
Tomasz - K
Praktyk
 
Tomasz - K na Forum Prawnym
 
Posty: 5.486
Domyślnie Sprostowanie świadectwa pracy

Witam.
Mam pytanie odnośnie sprostowania świadectwa pracy. Pracodawca rozwiązał ze mną umowę w dniu 30.11.2011r. z zastosowaniem skróconego okresu wypowiedzenia. Mój okres wypowiedzenia wynosił 3 miesiące tak więc za pozostałe dwa miesiące należy mi się odszkodowanie za skrócony okres wypowiedzenia. Za względu na mój staż w firmie nabyłem prawo do odprawy pieniężnej w wysokości dwumiesięcznego wynagrodzenia. Stosunek pracy ustał w dniu 31.12.2011. W tym dniu powinienem otrzymać odszkodowanie i odprawę. Tak się jednak nie stało i raczej tych pieniędzy nie zobaczę. Również wynagrodzenia za miesiąc grudzień nie otrzymłem.
Więc tak, dostałem świadectwo pracy, w pkt 6 powinna być informacja o należnościach ze stosunku pracy uznanych i nie zaspokojonych przez pracodawcę do dnia ustania tego stosunku, z powodu braku środków finansowych. Takiej informacji nie było więc wystosowałem pismo o sprostowanie świadectwa pracy. W dniu 17.01.2012 dostałem poprawione, wyliczone obie kwoty. Teraz mam pytanie - musi być to kwota netto czy brutto?
Druga sprawa - wynagrodzenie za miesiąc grudzień 2011 też nie zostało wypłacone więc kwota ta powinna widnieć w pkt 6 świadectwa pracy. Data wystawienia (wydrukowania) świadectwa pracy to 09.01.2012 a data nadania pocztą to 13.01.2012. Termin wypłaty wynagrodzenia to 10.01.2012 tak więc od 10 do 13 były dwa dni na zamieszczenie tej informacji. Proszę mnie poprawić jeżeli nie mam racji.
Odnośnie tego wynagrodzenia, jeżeli taka informacja również powinna być na świadectwie pracy, wnioskować ponownie do pracodawcy czy od razu do Sądu pracy?
Pozdrawiam
Tomasz - K jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Sprostowanie świadectwa pracy odpowiedzi: 1
§ Sprostowanie świadectwa pracy odpowiedzi: 8
§ Sprostowanie świadectwa pracy odpowiedzi: 3
§ Sprostowanie świadectwa pracy. odpowiedzi: 2
§ Sprostowanie świadectwa pracy odpowiedzi: 6
§ sprostowanie świadectwa pracy odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.