czy przysługuje świadczenie przedemerytalne??? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
12-02-2012, 21:14  
francik7
Użytkownik
 
Posty: 56
Domyślnie RE: czy przysługuje świadczenie przedemerytalne???

To była by zupełna porażka.Każdy nosi własny bagaż doświadczeń.Ryzyko jest zbyt duże,muszę rozważyć takie przedsięwzięcie bo nie stać mnie na to by stracić coś co jest choć małe ale pewne.Człowiek w desperacji podejmuje wiele decyzji nieracjonalnych ale,uważam że masz tu bardzo słuszną uwagę którą sobie wezmę do serca.Przyznam się że nie brałem pod uwagę takiego obrotu sprawy.Cały czas myślałem o takim rozwiązaniu,świadczenie i praca na czarno,to była by moja zguba zwłaszcza że w wielu sytuacjach życiowych mam pecha i nie sądzę by tym razem miało by być inaczej .Z szczerego serca dziękuję za tę przestrogę.
francik7 jest off-line  
30-03-2012, 16:12  
madziorka91
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: czy przysługuje świadczenie przedemerytalne???

Witam mojemu ojcu odmówiono prawa do świadczenia przedemrytalnego.mial 30 wliczone 30 lat pracy z okresów składkowych i nieskładkowych a nie wliczono okresu prowadzenia gospodarstwa rolnego przez 12 lat które prowadził indywualnie i płacil ubezpieczenie KRUS. Czy wie ktoś może dlaczego nie wliczono mu tego okresu? Ustawa z tego co wiem nie zmieniła się... Z góry dziekuje za odpowiedź.
madziorka91 jest off-line  
30-03-2012, 17:38  
francik7
Użytkownik
 
Posty: 56
Domyślnie RE: czy przysługuje świadczenie przedemerytalne???

Bardzo skąpe podajesz informacje na temat pracy twojego ojca.Powinnaś podać czy pracował w warunkach szkodliwych i czy miał przepracowane 25 lat w tym 15 lat w warunkach szkodliwych do końca roku 1998 bo to warunek by można było skorzystać z świadczenia przed emerytalnego.Uzupełnij swój post to może coś da sie w tym temacie poradzić.
francik7 jest off-line  
30-03-2012, 18:30  
madziorka91
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie RE: czy przysługuje świadczenie przedemerytalne???

ale tu chodzi chyba o cos innego, ponieważ przy rozpatrzeniu decyzji nie uwzgledniono mu 12 lat pracy w gospodarstwie własnych i ubezpieczenia KRUS. Czy istnieje szansa, że dokumenty te zostaly pominięte przy rozpatrzeniu pomimo ich złożenia, ponieważ w uzasadnieniu odmowy nie ma żadnej wzmianki o tych 12 latach.Zostały wzięte pod uwagę lata pracy w gospodarstwie po 16 roku życia ( do 23 lat) jako okresy nieskładkowe i 24 lata okresów składkowych ubezpiczenia w ZUSie czyli wyliczyli 30 lat. A ojciec pracował na własnym gospodarstwei rolniczym pomiędzy przerwami w ubezpieczeniu ZUSowskim które wynikaly ze zmiany zakładu pracy i własnie te lata zostały jakby pominięte w uzasadnieniu.Urząd Pracy twierdzi ze praca na własnym gospodarstwie i ubezpieczenie w KRUS wlicza sie do stażu pracy do swiadczenia przedemerytalnego. Więc nie wiemy czy istnieje mozliwosc nie rozpatrzenia dokumentów dotyczacych ubezpieczenia w KRUS czy może wynika to z innych przyczyn...
madziorka91 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ świadczenie pielęgnacyjne - czy rzeczywiście przysługuje ???? odpowiedzi: 6
§ Czy coś przysługuje? odpowiedzi: 7
§ co mi przysługuje? odpowiedzi: 1
§ Czy przysługuje świadczenie z ZUS odpowiedzi: 4
§ Świadczenie przedemerytalne,czy przysługuje ? odpowiedzi: 6
§ Czy przysługuje mi świadczenie urlopowe? odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:05.