dotacja na pracownika - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § narastające kłopoty z byłym pr...
    Byłem zatrudniony w firmie transportowej na stanowisku kierowcy. umowa na czas okreslony od 03-11-2014 do 03-11-2016r....
  • § czas pracy ciężarnej
    Witam wszystkich. Pracuję na umowie o pracę, okazało się że jestem w 7 tygodniu ciąży. Lekarz od razu wystawił...
  • § Mobbing w pracy, naganna itd.
    Witam. Mam spory problem z moim pracodawca i proszę o pomoc. Konkretnie, pracuje w małej prywatnej firmie gdzie...

Odpowiedz
 
11-03-2012, 19:24  
ethan86
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie dotacja na pracownika

Witam,
mam pewien problem. Chodzi mianowicie o to iż mój pracodawca dostaje dofinansowanie do mojego wynagrodzenia z urzędu pracy do pewnego momentu wszystko bylo dobrze. Pewnego dnia dostalem propozycje wyjazdu na miesiąc do pracy za granice i dogadalem sie z pracodawca ze po powrocie bede mogl wrocic na stanowisko (bez wypowiedzen) poprostu moja umowa trwa dalej. Po powrocie niestety sytuacja się zmieniła gdyż mój pracodawca zmienił zdanie i nie chce mnie przyjąć mimo trwającego stosunku pracy na podstawie umowy o prace. A z tego co wiem dalej odprowadza za mnie wszystkie składki jak i dalej pobiera na mnie pieniądze.

Moje pytanie, czy zglaszajac to do urzędu pracy ja jako pracownik zostane pociągnięty do jakiejkolwiek odpowiedzialnosci czy tylko "pracodawca"? Jeśli jednak tak to co mi grozi i jak mogę walczyć z pracodawca?

Dodatkwo zastanawiam się nad zgłoszeniem sprawy nie tylko do PUP ale także do PIP. Jakie mogą być tego skutki dla mnie i dla pracodawcy?
ethan86 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:48.