Przeniesienie na nowe stanowisko pracy - Forum Prawne

 

Przeniesienie na nowe stanowisko pracy

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 27-letnim stażem pracy. Posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony, na zasadach mianowania. W 2008r. powstał Zespół Szkolno-Przedszkolny, łączący szkołę i przedszkole. W dalszym ciągu jestem nauczycielem szkoły. W bieżącym roku ...



Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
20-05-2012, 12:31  
julia1233
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Przeniesienie na nowe stanowisko pracy

Jestem nauczycielem dyplomowanym z 27-letnim stażem pracy.
Posiadam umowę o pracę na czas nieokreślony, na zasadach mianowania.
W 2008r. powstał Zespół Szkolno-Przedszkolny, łączący szkołę i przedszkole.
W dalszym ciągu jestem nauczycielem szkoły. W bieżącym roku szkolnym, jeden z nauczycieli, ze względu na brak etatu, musi być przeniesiony do pracy w przedszkolu, ale burmistrz upiera się, że przeniesie 2 nauczycieli, kończących klasę III. W miejsce jednego z przeniesionych nauczycieli, chce aneksem przenieść nauczyciela z przedszkola.

Czy w tej sytuacji nauczyciel szkoły, w której ma etat, musi wyrazić zgodę na przeniesienie do przedszkola, ustępując w ten sposób miejsca nauczycielowi z przedszkola?
Czy taka wymiana nauczycieli na zasadach aneksów jest prawna?
julia1233 jest off-line  
20-05-2012, 13:14  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przeniesienie na nowe stanowisko pracy

Art. 18. 1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być przeniesiony na własną prośbę lub z urzędu za jego zgodą na inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie same lub inne stanowisko.
Ustawa Karta Nauczyciela stan aktualny
 
20-05-2012, 20:51  
julia1233
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Przeniesienie na nowe stanowisko pracy

A co w przypadku jeśli nie wyrażę zgody na przeniesienie? (Czy tylko zwolnienie ?) Czy ma znaczenie fakt, że jeśli się zgodzę na przeniesienie to na moje miejsce przyjdzie ktoś inny również przeniesiony aneksem z przedszkola ( zwykła roszada), czy to jest zgodne z prawem, bo przecież przy zwolnieniu pracownika nie można przyjąć żadnego pracownika na to samo stanowisko pracy przez jakiś określony czas. Czy ta zasada nie ma zastosowania w przypadku przeniesienia ?
julia1233 jest off-line  
21-05-2012, 06:39  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Przeniesienie na nowe stanowisko pracy

Wtedy Sąd Pracy.
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Szkolenie BHP-nowe stanowisko pracy (odpowiedzi: 3) Dzień dobry. Pracownik fizyczny pracujący na stanowisku A odbył szkolenie ogólne z zakresu BHP przez BHPowca. Na tym stanowisku nie występują...
§ Dofinansowanie z UP na nowe stanowisko pracy (odpowiedzi: 1) Witam serdecznie Mam taki problem. W kwietniu 2013 otworzyłam działalność gospodarczą, po upływie 6msc od otwarcia d.g. chciałam się starać o...
§ niezdolność do pracy nauczyciela a nowe stanowisko (odpowiedzi: 1) Witam Serdecznie, moja mama w dniu 4 lutego dostarczy pracodawcy zaświadczenie,że jest niezdolna do pracy w zawodzie nauczyciela (mianowany) więc...
§ nowe stanowisko pracy - bez zgody pracownika (odpowiedzi: 2) Otrzymam prawdopodobnie nowy angaż na inne stanowisko ( wyższe ) ale nie koniecznie dla mnie lepsze . Nikt mnie nie pytał o zgodę ani nie infomował o...
§ Przeszkolenie na nowe stanowisko pracy (odpowiedzi: 1) Witam. Pracowałem w pewnej firmie przez 4 miesiące na stanowisku A, po tym czasie zostałem awansowany na stanowisko B. Wszystko było by w...
§ przeniesienie pracownika na nowe stanowisko pracy (odpowiedzi: 1) Witam! Proszę o pomoc w następującej sprawie: Jestem zatrudniona w na umowę zastępstwo. Obecnie mój pracodawca ogłosił konkurs wewnętrzny wśród...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:21.