Urlop bezpłatny - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
21-08-2012, 10:48  
misiochudy
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Urlop bezpłatny

Witam! Chcę złożyć wniosek o urlop bezpłatny u pracodawcy, ponieważ muszę w Lasach Państwowych odbyć roczny staż. Pracodawcy nie zawrą porozumienia. Moje pytanie jest następujące. Czy w takim przypadku Okres tego urlopu wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze u dotychczasowego pracodawcy?!? Czy wysokość wypłaty pozostanie taka jak u poprzedniego pracodawcy, czy inna ?!?
misiochudy jest off-line  
21-08-2012, 14:35  
bodzio2
Stały bywalec
 
bodzio2 na Forum Prawnym
 
Posty: 1.398
Domyślnie RE: Urlop bezpłatny

Co do zasady urlopu bezpłatnego nie wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze (art.174 par.2 k.p).

Jednak od tej zasady występują wyjątki, zgodnie bowiem z przepisami prawa pracy - pracownikowi który przebywa na urlopie bezpłatnym w celu wykonania pracy u innego pracodawcy, okres ten zalicza się do okresu pracy od którego zależą uprawnienia pracownicze u dotychczasowego pracodawcy (art.174 1 k.p)

Pracownikowi młodocianemu, okres urlopu bezpłatnego wlicza się do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze (art.205 par.4 k.p).
bodzio2 jest off-line  
22-08-2012, 07:29  
misiochudy
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Urlop bezpłatny

Uprawnienia pracownicze pozostaną jedynie gdy pracodawcy zawrą porozumienie - a jak już wspominałem to nie wchodzi w grę. no nic... trzeba staż zrobić na gorszych warunkach finansowych, ale długość stażu pracy będzie bynajmniej zachowana
misiochudy jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:54.