nagroda jubileuszowa - okresy zaliczane do tej nagrody - Forum Prawne

 

nagroda jubileuszowa - okresy zaliczane do tej nagrody

Zgodnie z § 8 ust. 1. ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 6 marca 2007 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek (DzU ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Problem ze zwolnieniem lekarsk...
    Mam pewien problem. 28.01.15r. poszedłem do lekarza gdyż czułem, że zaczyna mnie rozkładać grypa. Lekarz wystawił...
  • § Kiedy na emeryturę?
    Witam. Chcę się dowiedzieć, kiedy najwcześniej mogę przejść na emeryturę lub świadczenie...
  • § Zwolnienie w ciąży a najniższa...
    Witam, zarabiałam najniższa krajową w tamtym roku na umowę o prace, w tym roku poszłam na zwolnienie i pracodawca...

 
25-10-2008, 18:14  
adalbert2004
Użytkownik
 
Posty: 86
Domyślnie nagroda jubileuszowa - okresy zaliczane do tej nagrody

Zgodnie z § 8 ust. 1. ROZPORZĄDZENIA RADY MINISTRÓW z dnia 6 marca 2007 r. w sprawie zasad wynagradzania pracowników niebędących członkami korpusu służby cywilnej zatrudnionych w urzędach administracji rządowej i pracowników innych jednostek (DzU 07.45.290), do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się wszystkie po-przednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze. Jeżeli na mocy przepisu art. 155 § 1 pkt 6 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (DzU 98.21.94), do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia szkoły wyższej - 8 lat, to czy 8 lat studiów wlicza się do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej ?
adalbert2004 jest off-line  
25-10-2008, 18:55  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 30.720
Domyślnie

Nie wlicza się.
Janusz M. jest off-line  
25-10-2008, 21:39  
adalbert2004
Użytkownik
 
Posty: 86
Domyślnie

Czy okres studiów nie jest okresem wliczanym do urlopu pracowniczego, a więc okresem od którego zależą uprawnienia pracownicze, o których mowa w z § 8 ust. 1. ROZPORZĄDZENIA ??
adalbert2004 jest off-line  
26-10-2008, 09:07  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 30.720
Domyślnie

Cytat:
§ 16. 1. Przy ustalaniu prawa do nagrody jubileuszowej przysługującej pracownikowi, który był zatrudniony w urzędzie lub jednostce w dniu 27 stycznia 1995 r., a przed tym dniem nabył prawo do nagrody jubileuszowej z uwzględnieniem okresów podlegających wliczeniu do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej na podstawie przepisów obowiązujących przed tym dniem, okresy te podlegają wliczeniu na dotychczasowych zasadach.
2. Pracownik, który podjął zatrudnienie w urzędzie lub jednostce po dniu 27 stycznia 1995 r., nabywa prawo do nagrody jubileuszowej na zasadach określonych w § 8, niezależnie od wcześniejszego nabycia prawa do nagrody jubileuszowej za dany okres pracy.
Co do tych 8 lat - dotyczy to tylko i wyłącznie ustalania okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu.
Okres studiów (ale w wysokości określonej regulaminem studiów) zaliczany jest również przy ustalaniu prawa do emerytury.
Kodeks pracy po aktualizacjach nie reguluje praw do nagrody jubileuszowej, jest to tylko i wyłącznie wewnętrzna sprawa pracodawcy (układy zbiorowe, zasady wynagradzania).
Janusz M. jest off-line  
26-10-2008, 10:53  
adalbert2004
Użytkownik
 
Posty: 86
Domyślnie

Co do tych 8 lat - dotyczy to tylko i wyłącznie ustalania okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu.
Okres studiów (ale w wysokości określonej regulaminem studiów) zaliczany jest również przy ustalaniu prawa do emerytury.

No właśnie, okres studiów zaliczany jest do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

Drogi Januszu! Rozumiem, że , według Ciebie, inny okres , o którym mowa w § 8 cytowanego rozporządzenia zaliczany jest jedynie wtedy, gdy istnieje konkretny przepis wskazujący, że do nagrody jubileuszowej zalicza się np. okres studiów. Jeżeli tak to przepis rozporządzenia winien brzmieć następująco:
oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą te (czytaj nagroda jubileuszowa) uprawnienia pracownicze.
adalbert2004 jest off-line  
26-10-2008, 12:55  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 30.720
Domyślnie

W innych rozporządzeniach dotyczących sfery budżetowej wyraźnie pisze:
"....wlicza się:.....
...okres studiów w szkole wyższej przewidziany programem nauczania w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem uzyskania dyplomu ich ukończenia."

Być może są jakieś orzeczenia SN, ale nie mam czasu szukać, może ktoś je zna?
Janusz M. jest off-line  
15-12-2008, 10:09  
waldekny
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie okresy uprawniające do nagrody jubileuszowej

A czy do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej w służbie cywilnej wlicza się prowadzenie działalności gospodarczej jako współudziałowiec spółki cywilnej?
waldekny jest off-line  
02-07-2012, 21:47  
1971sobol
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: nagroda jubileuszowa - okresy zaliczane do tej nagrody

Witam!Czy technikum górnicze-dzienne 5-letnie zalicza się do nagrody jubileuszowej?Obecnie pracuję w hucie!Dziękuję za podpowiedż!Pozdrawiam!
1971sobol jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nagroda jubileuszowa - Potrzebuję Państwa pomocy... Chodzi o nagrodę jubileuszową, czyli tzw. wysługę lat. W lutym br. minęło 10 lat mojej pracy w obecnej firmie (w której...
§ Nagroda jubileuszowa - Witam serdecznie Mam problem z wyliczeniem nagrody jubileuszowej w sytuacji gdy: pracownik od 2002r. jest zatrudnoniony w naszym zakładzie....
§ nagroda jubileuszowa ważne !!!!!!!!! - Mam pytanie. W przyszłym roku mija mi 25 lat pracy i powinienem dostać nagrode jubileuszową. Ale w tym roku zmieniłem pracę, gdzie doliczono mi 4...
§ nagroda jubileuszowa ważne!!!!!!!! - Mam pytanie. W przyszłym roku mija mi 25 lat pracy i powinienem dostać nagrode jubileuszową. Ale w tym roku zmieniłem pracę, gdzie doliczono mi 4...
§ Nagroda jubileuszowa - Mam pytanie czy pracownikowi przysluguje nagroda jubileuszowa za 35-letni staż pracy,jeśli wypowiedzenie umowy o pracę mija 30.10 a 35 lat pracy...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.