PUP a umowa o dzieło - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Dodatkowa praca
    Witam, Mam pewien problem. Mianowicie jestem nianią od ok. 2 lat na umowie uaktywniającej. W tym roku się ona...
  • § Dodatek z tytułu pracy w dzial...
    Pracowałem na pełen etat w cementowni jako mistrz działu elektrycznego. W ww. cementowni był również wydział...
  • § Art. 155 par. 2 KP
    Witam, mam pytanie odnośnie art.155 par.2 KP. Studiowałam dwa razy, w zupełnie innych latach, studia nr 1...

Zamknięty temat
 
03-11-2008, 21:58  
liz
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie PUP a umowa o dzieło

Witajcie!

Konkretnie - czy muszę zgłaszać do Urzędu Pracy podjęcie pracy na umowę o dzieło?pobieram zasiłek

z góry dzięki za ewentualną odpowiedź.
liz jest off-line  
04-11-2008, 07:45  
Janusz M.
Administrator
 
Janusz M. na Forum Prawnym
 
Posty: 32.743
Domyślnie

Taki jest obowiązek, gdyż:
Status bezrobotnego posiada osoba, która:
1. Nie jest zatrudniona tzn. nie wykonuje pracy na podstawie stosunku pracy, stosunku służbowego oraz umowy o pracę nakładczą.
2. Nie wykonuje innej pracy zarobkowej tzn. nie wykonuje pracy na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia, umowy o dzieło albo w okresie członkostwa w rolniczej spółdzielni produkcyjnej lub spółdzielni kółek rolniczych.
Janusz M. jest off-line  
04-11-2008, 19:20  
liz
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie

..hmm tylko czy można to jakoś "przemilczeć"? czy jest to gdzieś rejestrowane?..
liz jest off-line  
05-11-2008, 17:19  
Dariusz!
Moderator w spoczynku
 
Dariusz! na Forum Prawnym
 
Posty: 4.080
Domyślnie

Art. 119. ust 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:
Bezrobotny, który podjął zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą bez powiadomienia o tym właściwego powiatowego urzędu pracy, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 zł.

Art. 76. ust. 2 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy:
Za nienależnie pobrane świadczenie pieniężne uważa się:
1) świadczenie pieniężne wypłacone mimo zaistnienia okoliczności powodujących ustanie prawa do jego pobierania, jeżeli pobierający to świadczenie był pouczony o tych okolicznościach;
2) świadczenie pieniężne wypłacone na podstawie nieprawdziwych oświadczeń lub sfałszowanych dokumentów albo w innych przypadkach świadomego wprowadzenia w błąd powiatowego urzędu pracy przez osobę pobierającą to świadczenie.

Art. 233 Kodeksu karnego
§ 1. Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Dariusz! jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.