Warunki pracy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
15-10-2012, 08:11  
magnolia1980
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Warunki pracy

Witam. Jestem inwalidą IIgr i pracuję w zakładzie pracy chronionej.
W obecnej firmie około 3 lat, a na obecnym obiekcie, który ochraniam rok.
Na obiekcie, który ochraniam wraz ze współpracownikami od samego początku nie mamy wody (brak przyłącza), dowozimy ją sobie sami,
brak jest również prądu ( też od samego początku), nie ma ubikacji. Obiekt chroniony jest wprawdzie oznakowany lecz nie ogrodzony ( można powiedzieć, że w lesie) .
W porze zimowej jest problem z ogrzaniem pomieszczenia ( temperatura zimą spadała w pomieszczeniu do 6 stopni Celsjusza powyżej zera ). Ogrzewamy pomieszczenie w którym przebywamy piecykiem gazowym. Z butlami do tegoż piecyka jest zawsze problem, gdyż zdarzało się iż sami musieliśmy je kupować ( firma zwracała pieniądze lecz z opóźnieniem).
Brak jest "sprzętu" BHP, a ochraniamy drewniane konstrukcje szkieletowe, które w każdej chwili mogą się zapalić lub zostać podpalone ( żadnej gaśnicy itp.) Firma moja jest zakładem pracy chronionej i otrzymuje dotacje z PFRON, a stanowiska pracy moim zdaniem, nie zdołała nam przystosować. Przed kilkoma dniami nasz przełożony zagroził nam, że jeśli będziemy się "stawiać" to nas zwolni !
Piszemy podania o przydział papieru toaletowego, środków czystości, wody i butli gazowych do ogrzania pomieszczenia , w którym przebywamy
lecz bez odpowiedzi ze strony pracodawcy. Jestem w posiadaniu nagrań wideo z tel komórkowego, jak nasza sytuacja wygląda na tym obiekcie, a szczególnie w zimie.
Posunęliśmy się już do tego , że sami we własnym zakresie i za własne pieniądze przegrodziliśmy pomieszczenie, gdzie przebywamy, żeby móc szybciej je ogrzać i oszczędzać gaz z butli do piecyka.
Moje pytanie brzmi, czy w świetle przedstawionych faktów mogę sprawę skierować do Sądu Pracy celem "zadośćuczynienia" ze strony pracodawcy,
gdyż zamierzam się zwolnić jak tylko znajdę nową pracę. Czy również jest szansa z mojej strony skarżyć firmę z powództwa cywilnego i czy istnieje szansa na wygranie - jeśli tak to jaka.
Dziękuję za odpowiedzi.
magnolia1980 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Czy da się udowodnić szkodliwe warunki pracy na podstawie samego swiadectwa pracy? odpowiedzi: 2
§ złe warunki pracy odpowiedzi: 2
§ Remont w miejscu pracy- niedogodne warunki pracy odpowiedzi: 1
§ warunki pracy odpowiedzi: 3
§ Warunki pracy odpowiedzi: 4
§ Warunki pracy odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.