zmiana warunków pracy i płacy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
20-12-2012, 11:24  
stasias
Początkujący
 
Posty: 27
Domyślnie zmiana warunków pracy i płacy

Bardzo proszę o podpowiedź na co mam się zdecydować. Dostałam dzisiaj "Wypowiedzenie warunków umowy o pracę" w części dotyczącej wymiaru czasu pracy i wynagrodzenia z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia.Zmiana dotyczy przejścia z dniem 1 kwietnia 2013 na 3/4 etatu i oczywiscie proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia.Mam również prawo wyboru "Porozumienia zmieniającego warunki umowy o pracę".Dotyczy to również zmniejszenia etatu i wynagrodzenia ale od dnia 01.01.2013r.Czym to się różni czy tylko datami czy jakieś są inne konsekwencje.Mam dzisiaj podjąć decyzję a na zmniejszeniu etatu tracę miesięcznie 700 zł.
stasias jest off-line  
20-12-2012, 22:11  
AnJay
Moderator
 
Posty: 14.426
Domyślnie RE: zmiana warunków pracy i płacy

Różnica jest spora.
Pierwsze (wypowiedzenie zmieniające) to jednostronna czynność pracodawcy. Zgodnie z art. 42 § 3 KP do połowy okresu wypowiedzenia przysługuje pani (warto się zdecydować na płeć, przy nicku ma pani zaznaczonego pana) prawo do złożenia oświadczenia o odrzuceniu zaproponowanych warunków. Wtedy umowa ulega rozwiązaniu po upływie okresu wypowiedzenia. Jeśli pracodawca ma ponad 20 pełnych etatów i zmiana byłaby na pani niekorzyść to przysługiwała by odprawa (ale pewnie będzie to wymagało drogi sądowej).
Drugie to zgodne porozumienie stron o zmianie warunków umowy o pracę i będzie obowiązywało od dnia oznaczonego w porozumieniu. Nie ma możliwości wycofania się z niego na drodze sądowej.
AnJay jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ zmiana warunków pracy odpowiedzi: 7
§ Zmiana warunków pracy odpowiedzi: 2
§ zmiana warunków pracy społecznego inspektora pracy odpowiedzi: 1
§ zmiana warunków pracy odpowiedzi: 1
§ Zmiana warunków pracy i płacy odpowiedzi: 9
§ zmiana warunków pracy odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:31.