Umowa o 1/4 etatu z możliwością dopełnienia do pełnego etatu - pytania. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
24-01-2013, 21:40  
WX50Q
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Umowa o 1/4 etatu z możliwością dopełnienia do pełnego etatu - pytania.

Witam,
prosiłbym o udzielenie porady prawnej z zakresu nadgodzin oraz urlopów.

Treść żądania:
Na początek przedstawię krótko moją obecną sytuację. Podjąłem pracę o charakterze tymczasowym; pracuję tak od prawie pół roku. Umowy są podpisywane co tydzień lub co miesiąc w zależności od zapotrzebowań firmy.
Pewnego dnia szef produkcji (pracodawca użytkowy) oznajmij mi, że nie będę potrzebny w pracy w dniach 11-18 stycznia. Dodał, że po powrocie (tj. 21 stycznia) do końca miesiąca będziemy pracować po 12 godzin dziennie przez 5 (lub 6 w zależności od zapotrzebowań firmy) dni w tygodniu. Wydaję mi się, że do tego momentu ma taką możliwość. Powiedział, że te nadgodziny będą rozliczane jako normalne godziny w ramach 'dopełnienia do pełnego etatu'. Proszę o informację, czy szef produkcji działa w granicach prawa i mojej umowy nie wypłacając mi nadgodzin w takiej sytuacji (w rzeczywistości pośrednictwo wypłaca mi wynagrodzenie na podstawie karty pracy, którą ostatecznie wypełnia pracodawca użytkowy) oraz czy w przypadku niewypłacenia owych nadgodzin mogę złożyć skargę?

Proszę również o informację, na jakiej podstawie są wypłacane: urlop wypoczynkowy oraz urlop chorobowy w przypadku pracy zgodnie z taką umową.

Cytat:
§2 mojej umowy:
1) W czasie trwania niniejszej umowy, Pracownik będzie otrzymywał wynagrodzenie w wysokości:
a) stawka płacy zasadniczej - wynagrodzenie - uposażenie '1600 PLN brutto/pełny etat'
b) grupa i stawka dodatku funkcyjnego - specjalnego
c) premie i dodatki na zasadach i warunkach określonych w przepisach o wynagrodzeniu, zbiorowym układzie pracy

lnne warunki zatrudnienia:
1. Wynagrodzenie Pracownika jest wypłacane przez [pośrednictwo] za okresy miesięczne.
2. Ostateczna wysokość wynagrodzenia zostanie określona przez [pośrednictwo] po zakończeniu świadczenia pracy na podstawie informacji uzyskanych od Pracodawcy użytkownika
3. Wynagrodzenie, określone w ust. 1 niniejszego paragrafu, po dokonaniu przez Agencję potrąceń na podatek dochodowy od osób fizycznych oraz innych należności zgodnie z obowiązującymi przepisami, będzie płatne do 10 dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, za który jest należne.
4. Strony zgodnie ustalają, że przekroczenie 8 godzin pracy na dobę lub przeciętnie 40 godzin na tydzień w przyjętym okresie rozliczeniowym uprawnia pracownika, oprócz normalnego wynagrodzenia, do dodatku do wynagrodzenia, o którym mowa w art. 151'1
WX50Q jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.