problem z założeniem własnej firmy brak mozliwości uzyskania dofinansowania - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
07-02-2013, 16:53  
lukaszm_zdw
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie problem z założeniem własnej firmy brak mozliwości uzyskania dofinansowania

Witam. Mam nadzieję że trafiłem w dobry dział. Otóż chciałbym otworzyć własną firmę dlatego też pierwsze kroki skierowałem do Urzędu Pracy, gdzie się dowiedziałem o dofinansowaniu itd. Jednak problem się pojawił gdy powiedziałem że jestem osobą już zatrudnioną na umowę o pracę, okazało się że z dofinansowania nie mogę skorzystać i wysłano mnie do Punktu Konsultacyjnego Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, gdzie się dowiedziałem że mogę co najwyżej uzyskać niskooprocentowaną pożyczkę, jednak nie chcę z tego korzystać, czas są ciężkie nie wiadomo czy wszystko wypali, nie chcę popadać w długi.

Pani stwierdziła że najlepiej jakbym się zwolnił co też nie bardzo mi się widzi na chwilę obecną, chętnie to zrobię gdy firma ruszy i będą już z tego jakieś pieniądze kiedy będę miał podpisane umowy itd, jednak na chwilę obecną uważam że byłoby głupotą zwolnienie się z pracy tym bardziej że mam umowę na czas nieokreślony, a w najbliższym czasie zakładam rodzinę.

Dlatego też wraz z narzeczoną zastanawiamy się czy nie otworzyć firmy na nią, ona jest studentką, jeszcze nie pracuje, więc mogłaby ubiegać się o dofinansowanie, tylko jak zrobić aby wszystko było zgodnie z prawem abyśmy mogli prowadzić tą firmę tzn ja abym mógł ją prowadzić/pracować ? Musiałaby mnie zatrudnić na umowę zlecenie, dzieło czy jakąś inną umowę? Jak wygląda wtedy sprawa tych wszystkich opłat? Bo gdybyśmy się zdecydowali na takie rozwiązanie to ona musiałaby płacić co miesiąc przez pierwszy rok działalności: 414,85 zł - Suma składek z dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym zgadza się? Jak natomiast wygląda sprawa moich składek jeśli nadal bym pracował gdzie pracuję i jednocześnie w tej "naszej" firmie?

Nie wiem czy to w czymś może pomóc ale mam orzeczony stopień niepełnosprawność. Z góry dzięki za porady.
lukaszm_zdw jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.