Podrobienie podpisu przez pracodawcę na karcie wypłaty. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
10-02-2013, 10:50  
ziz1
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Podrobienie podpisu przez pracodawcę na karcie wypłaty.

Witam.
22 września zakończyłem współpracę z byłym pracodawcą. Do tej pory nie dostałem wynagrodzenia za część sierpnia i cały wrzesień. Wysłałem list z wezwaniem do zapłaty jednak otrzymałem odpowiedź, że wynagrodzenie zostało wypłacone wraz z kopiami podpisanych list płac, kopiami podpisanych list obecności i kopiami dokumentów potwierdzających odprowadzanie składek do ZUS-u z tych miesięcy(wrzesień sierpień). Faktem jest, że za sierpień dokumenty podpisałem jednak za wrzesień listy płac oraz dokumentów ze składkami nie podpisywałem a na kopiach widnieje nie mój podpis.
Czy kopia może być dowodem w sprawie, że pracodawca podrobił mój podpis?

Jeszcze jedna kwestia. Co do wymiaru czasu pracy. Za miesiąc wrzesień listę obecności podpisałem w wymiarze pół etatu czyli 4 h dziennie(żeby mieć spokój i nie robić konfliktów, gdyż pracodawca jest osobą blisko związaną z moim codziennym otoczeniem). Jednak w tym momencie czuję się oszukany. Czy jest możliwość udowodnienia, że pracowałem 10h tak jak to miało miejsce w rzeczywistości(dodam że to praca na budowie a tam po 4 h raczej się nie pracuje). Podsumowując :wg umowy 60 h w rzeczywistości prawie 150.
Jaka szansa na udowodnienie jeżeli ilość świadków jest na pewno niemała?

Rozumiem że pieniędzy za sierpień już nie otrzymam dlatego chce to nadrobić wrześniem(wypłatą za dużą ilość nadgodzin i odsetki). Jestem studentem a brak tej wypłaty spowodował naliczenie już ok 50 zł odsetek w szkole której do tej pory nie zapłaciłem, więc nie mogę sobie pozwolić na dalszą zwłokę. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.
ziz1 jest off-line  
11-02-2013, 19:39  
Bedek
Ekspert
 
Bedek na Forum Prawnym
 
Posty: 10.857
Domyślnie RE: Podrobienie podpisu przez pracodawcę na karcie wypłaty.

Proszę zawiadomić PIP, złożyć zawiadomienie do prokuratury i pozew do sądu pracy.
Bedek jest off-line  
12-02-2013, 10:03  
ziz1
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie RE: Podrobienie podpisu przez pracodawcę na karcie wypłaty.

Dziękuję za odpowiedź.
ziz1 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.