zasiłek chorobowy - termin rejestracji w UP - zasiłek dla bezrobotnych - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Pytanie o urlop wypoczynkowy
    Witam, w połowie czerwca będę miał 10 lat przepracowanych, co za tym idzie urlop mój zwiększy się z 20 dni do...
  • § umowa na 1/4 etatu a praca na ...
    Witam, Mam problem z bylym pracodawca. Jako ze rynek mamy jaki mamy a ja jestem mlody i glupi (madry polak po...
  • § Ekwiwalent za urlop
    Witam. Mam pytanie dotyczace pracy meza. Maz dzisiaj dostal wypowiedzenie pracy z wuny pracodawcy. Wykorzystal 5...

Odpowiedz
 
24-03-2013, 16:11  
Użytkownik
Gość
Domyślnie zasiłek chorobowy - termin rejestracji w UP - zasiłek dla bezrobotnych

Witam serdecznie,
Mam pytanie i jednocześnie prośbę o pomoc. Rozwiązałam umowę o pracę za porozumieniem stron 02 07 2012 roku. Wcześniej kilka miesięcy chorowałam. Po ustaniu zatrudnienia kontynuowałam zasiłek chorobowy aż do końca grudnia 2012 roku. Początkiem roku powróciłam do sił - zajęłam sie poszukiwaniem pracy - licząc, że znajde ją do 3 miesięcy nie rejestrowałam się na bezrobociu. Jest już jednak koniec marca - pracy wciąż nie mam - chiałabym sie zarejstrować w PUP. ( nie chodzi mi o zasiłek, ale ubezpieczenie i status osoby bezrobotnej). Prosze o informacje:

1) Czy jest jakiś okreslony termin, do którego miałam się zglosić w PUP ?(chce uniknąć nieprzyjemności ze strony Pań rejestrujących, że miałam to zrobic wcześniej) - ewentualnie, czy potrzebuję jakieś zaświadczenie o zdolności do pracy ??? ( nie jestem już na zasilku chorobowym od 3 miesięcy)

2) Podobno mogłam się także starać o zasiłek dla bezrobotnych - gdybym zarejestrowała sie końcem grudnia ( już po zasiłku chorobowym - jako zdrowa osoba) - tj do 6 miesięcy od daty końca zatrudnienia - czy to prawda ???
Wydawało mi sie, że nikt mi juz zasiłku dla bezrobotnych nie da, po zasiłku chorobowym - stąd moje opóźnienie w rejestracji. Zdaje sobie sprawę, że na chwile obecną jest juz za późno, ale chciałabym sie dowiedzieć, czy popełniłam błąd

3) Przy okazji chciałabym zapytać - Jak długo można pobierać zasiłek dla bezrobotnych ??? ( Kiedys było to 3 miesiące - jesli umowa była rozwiązana za porozumieniem stron; 6 miesiecy - jesli umowę wypowiedział Pacodawca) - czy cos w tej kwestii sie zmieniło ??? Szukam informacji na stronie UP i forum - nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi

Będę bardzo wdzięczna za odowiedzi i pomoc
Pozdrawiam
kasia
 
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:31.