Inkasent i pogryzienie przez psa - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
06-09-2013, 16:36  
narosdz
Początkujący
 
Posty: 18
Domyślnie Inkasent i pogryzienie przez psa

Witam, miałem ostatnio taką sytuację, iż u jednego z klientów ugryzł mnie pies. Nie jest to jakaś poważna rana, ale blizny będą. Na furtce była tabliczka, by uważać na psa, lecz nie było dzwonka, więc wszedłem na posesję. Na posesji były 2 psiaki, małe, jeden cały czas szczekał a drugi biegał dookoła, kiedy podchodziłem do schodów, Pani otworzyła mi drzwi i w tym momencie "po cichaczu" podleciał do mnie jeden z psów i ugryzł dosyć mocno z tyłu nogi, nad kostką, na ścięgnie. Oczywiście cała procedura, behapowiec, lekarz, sanepid itp itd. Kiedy otrzymałem protokół, było w nim dość jasno napisane, że to moja wina (bo że tabliczka, że zlekceważenie zagrożenia, że nie miałem obuwia roboczego... fajnie by było gdybym jeszcze je dostał, ale i tak moje obuwie jest wyższe niż to robocze, że nie miałem spodni roboczych - spoko, 35 stopni w cieniu a ja będę latał w spodniach o rozmiar za dużych). Ogólnie wina jest moja, w sumie racja, wszedłem pomimo ostrzeżenia, ale ta praca na tym polega że trzeba wbijać do domów, w innym przypadku robiłbym 10% odczytów). Pan od BHP powiedział, że mogę zgłosić do zusu uszczerbek na zdrowiu, ale tego nie zrobię bo nie jestem jakimś naciągaczem, tym bardziej, że poważniejszych ran nie odniosłem, nogę mam całą i psychiki mi to nie zachwiało :P Pytanie czy mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie od ubezpieczyciela zakładu, w tym przypadku PZU?
narosdz jest off-line  
02-10-2013, 10:21  
93bkjx
Początkujący
 
Posty: 24
Domyślnie RE: Inkasent i pogryzienie przez psa

Absolutnie i kategorycznie nie poniewarz była tablica ostrzegawcza i została zignorowana a wzwiązku z tym sam przyczyniłeś się do powstania szkody
93bkjx jest off-line  
02-10-2013, 10:40  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Inkasent i pogryzienie przez psa

Jeśli powstał trwały uszczerbek na zdrowiu to zus powinien wypłacić jednorazowe odszkodowanie , za 1 % -704,00 zł i nie jest to naciąganie(po to płacisz składki) .
Szkodę możesz również zgłosić do PZU, jeśli obejmuje Cię polisa NNW. W sytuacji , gdy właścicielka posiada polisę OC też można zgłosić , niczym nie ryzykujesz , najwyżej odmówią.
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Pogryzienie przez psa odpowiedzi: 4
§ pogryzienie przez psa odpowiedzi: 2
§ Pogryzienie przez psa odpowiedzi: 19
§ Pogryzienie przez psa. odpowiedzi: 3
§ Pogryzienie psa przez psa+pogryzienie czlowieka odpowiedzi: 9
§ Pogryzienie przez psa odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:34.