W jakim czasie należy zgłosić wypadek w pracy - Forum Prawne

 

W jakim czasie należy zgłosić wypadek w pracy

Witam forumowiczów.Proszę o pomoc w następującej sprawie;w ostatni piątek miałem wypadek w pracy,ale nie zgłosiłem tego nigdzie.Jednak po namyśle chyba zdecyduję się na taki krok,z uwagi na koszty które na mnie spadły(na lekarstwa wydałem już ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy

Prawo pracy - aktualne tematy:

  • § Zerwanie umowy o pracę tymczas...
    Witam. Dziś nadarzyła mi się sytuacja stresująca, bowiem udało się załatwić pracę, gdzie oferują mi umowę o...
  • § Wypowiedzenie po chorobowym?
    Przebywałam na chorobowym 182 dni (pracodawca zgłosił mnie w tym czasie na komisję lekarską która orzekła że...
  • § Wypadek przy pracy w niemczech
    Pracowałam w Niemczech na umowę-zlecenie ale z opłacanymi składkami na ubezpieczenie społeczne.W momencie gdy...

Odpowiedz
 
08-09-2013, 16:53  
Użytkownik
Gość
Domyślnie W jakim czasie należy zgłosić wypadek w pracy

Witam forumowiczów.Proszę o pomoc w następującej sprawie;w ostatni piątek miałem wypadek w pracy,ale nie zgłosiłem tego nigdzie.Jednak po namyśle chyba zdecyduję się na taki krok,z uwagi na koszty które na mnie spadły(na lekarstwa wydałem już 200zł a to chyba początek).Po zgłoszeniu będę mógł się ubiegać o odszkodowanie. Proszę o odpowiedż czy mogę jeszcze zgłosić ten wypadek,jeżeli tak to do kiedy?Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Zapomniałem napisać że mam umowę na czas nieokreślony.
 
08-09-2013, 18:34  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: W jakim czasie należy zgłosić wypadek w pracy

Spokojnie, do jutra się nie przedawni, zastanów się tylko jak teraz udowodnisz, że doszło do wypadku w pracy skoro nikogo o tym nie powiadomiłeś.
 
08-09-2013, 19:37  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: W jakim czasie należy zgłosić wypadek w pracy

Nie pisałem o tym,ale pracodawca był na miejscu wypadku,i wie o zdarzeniu.Na marginesie dodam,że poradził mi na pogotowiu powiedzieć że stało się to przy wysiadaniu z autobusu!(rana szarpana 8 cm długa).Dziękuję za poradę. Pozdrawiam.
 
08-09-2013, 20:10  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: W jakim czasie należy zgłosić wypadek w pracy

No to uważaj, jeśli w dokumentach medycznych jest wpis o miejscu i okolicznościach wypadku (autobus) to już potwierdziłeś nieprawdę i w tym momencie narobiłeś sobie kłopotów.
 
10-09-2013, 11:03  
Ewania
Praktyk
 
Ewania na Forum Prawnym
 
Posty: 2.075
Domyślnie RE: W jakim czasie należy zgłosić wypadek w pracy

1. Zgłoszenie wypadku nie przedawnia się, ale - im prędzej tym lepiej, poza tym - pracownik ma obowiązek zgłosić wypadek niezwłocznie (czyli - bez zbędnej zwłoki)
2. Nie jest tak:
Cytat:
Po zgłoszeniu będę mógł się ubiegać o odszkodowanie.
. Warunkiem nie jest "zgłoszenie", lecz uznanie wypadku za wypadek przy pracy.
A z tym może być problem, skoro - zgadzając się na kombinacje pracodawcy przedstawiłes u lekarza nieprawdziwą wersję okoliczności wypadku.
Sam sobie podziękuj, bo teraz trudno będzie uznać, ze do wypadku doszło w związku z pracą, skoro sam mówiłeś, że nie.
Ewania jest off-line  
10-09-2013, 18:11  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: W jakim czasie należy zgłosić wypadek w pracy

Dziękuję za informację.Nie pisałem tego wszystkiego,a sprawa ma się tak;na izbie przyjęć powiedziałem,w jaki sposób doszło do urazu,więc nic nie kombinuję,a na marginesie napisałem co doradził mi pracodawca,chcąc pokazać jego podejście do zdarzenia.Myślę zresztą,że nie tylko mojego szefa takie nastawienie cechuje.Pozdrawiam,i dziękuję.
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Po jakim czasie ulega przedawnienie wypadku w pracy - Witam mam pytanie po jakim czasie ulega przedawnienie wypadku w pracy? W 2008r miałem wypadek w pracy sprawą zajęła się policja i prokuratura. Tylko...
§ Po jakim czasie można zgłosić ojca dziecka do funduszu alimentacyjnego? - Mam pytanie, mąż koleżnaki spóźnia się miesiąć z alimentam, czy koleżnka może podać go do funduszu alimentacyjnego? Jeśli nie to po jakim czasie...
§ po jakim czasie przysługuje kuroniówka?i czy sie należy? - odbyłam 2 lata praktyk zaś po roku czasu dostałam rentę która skończyła mi się w maju ale wtedy miałam prawo odwołać się do innego ZUS o nową rentę...
§ w jakim czasie od podjęcia pracy podpisuje się umowę? - chodzi o umowę o pracę na zastępstwo, pracuje już 2 dzień bez umowy, to ok?
§ Wypadek w czasie pracy, ale poza miejscem pracy. czy należy się odszkodowanie.? - Witam, problem polega na tym że pracuję jako ochroniarz sklepu lidl, i w sobotę pełniąc służbę w w/w sklepie, zobaczyłem na monitoringu jak dwóch...
§ W jakim czasie trzeba się zarejestrować w UP po przerwaniu pracy? - Czy jest jakiś określony termin w jakim się należy zarejestrować w UP po otrzymaniu świadectwa pracy, jeżeli umowa nie została np.przedłużona?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.