Umowa o zakazie konkurencji a odszkodowanie - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
19-01-2014, 19:20  
stig23
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Umowa o zakazie konkurencji a odszkodowanie

Witam, mam taki problem. Pracodawca chcę podpisać ze mną umowę o zakazie konkurencji w trakcie trwania pracy, która będzie obowiązywać dwa lata po ustaniu stosunku pracy. Zgodnie z KP odszkodowanie jakie przysługuję pracownikowi to 25% wynagrodzenia. Ale w umowie mam wpisaną niższą kwotę i to kilkakrotnie niż mi przysługuje - prawdopodobnie świadomie wpisaną przez pracodawcę. Nadmienię, że podpisanie umowy wiąże się z podpisaniem pewnych dokumentów przez pracodawcę, które są dla mnie bardzo ważne, czyli coś za coś. Jeżeli mu powiem, że umowa jest niezgodna z KP boję się że nie podpiszę mi dokumentów. Tak więc jeżeli podpiszę tę umowę z wpisaną kwotą która jest nie zgodna z KP, czy po pewnym czasie, np. jak rozwiąże umowę o prace z pracodawcą , będę mógł zaskarżyć tą umowę do sądu pracy, z roszczeniem o wyrównanie do wymaganych 25% wynagrodzenia?
Czy jeżeli w umowie nie ma zdanie o terytorium zakazu, czy dotyczy to całej Polski?
Dodatkowo mam pytanie czy to 25% dotyczy wynagrodzenia netto czy brutto?
stig23 jest off-line  
25-01-2014, 13:51  
Ewania
Praktyk
 
Ewania na Forum Prawnym
 
Posty: 2.299
Domyślnie RE: Umowa o zakazie konkurencji a odszkodowanie

Cytat:
Napisał/a stig23
Ale w umowie mam wpisaną niższą kwotę i to kilkakrotnie niż mi przysługuje - prawdopodobnie świadomie wpisaną przez pracodawcę. (...) Tak więc jeżeli podpiszę tę umowę z wpisaną kwotą która jest nie zgodna z KP, czy po pewnym czasie, np. jak rozwiąże umowę o prace z pracodawcą , będę mógł zaskarżyć tą umowę do sądu pracy, z roszczeniem o wyrównanie do wymaganych 25% wynagrodzenia?
(...)
Podsumujmy:
Chcesz - dla swoich korzyści - nas wszystkich oszukiwać (płacąc niższy podatek i składki), i jeszcze liczysz na naszą poradę na forum prawnym
Godzisz się przecież całkiem swiadomie na
Cytat:
Napisał/a stig23
czyli coś za coś.
= oszustwo za oszustwo.
Ewania jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:53.