Wypowiedzenie umowy o prace a okres wypowiedzenia - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
07-02-2014, 17:06  
czeslaff
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie Wypowiedzenie umowy o prace a okres wypowiedzenia

Witam,
Mam taki problem:

Jest firma "A" jest to duży zakład który zatrudnia pracowników bezpośrednio ale też przez firmy kontraktorskie (pośrednictwo pracy) i tak też jestem zatrudniony przez firmę "B" moja umowa jest umowa o pracę na czas nie określony pracuję od ponad 5 lat.
Niestety okazało się że przyszła firma "C" która wygrała przetarg i tak od dnia 1 marca będzie przejmowała "nas" pracowników (grupa 20 osób).
Nasz obecny pracodawca firma "B" jeszcze nie dała nam wypowiedzeń z tego co się orientuję mamy 3 miesięczne wypowiedzenie. Jeśli chciał bym podjąć pracę na tym samym stanowisku na którym obecnie pracuję jednak już z nowym pracodawcą firmą "C" to co wtedy z tym 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia???
Ewentualnie czy należy mi się 3 miesięczna odprawa bo podejrzewam że firma "B" będzie chciała wypowiedzieć umowę za porozumieniem stron w trybie natychmiastowym.

Pozdrawiam
czeslaff jest off-line  
07-02-2014, 17:10  
Tomasz - K
Praktyk
 
Tomasz - K na Forum Prawnym
 
Posty: 5.486
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy o prace a okres wypowiedzenia

Cytat:
Napisał/a czeslaff
wypowiedzieć umowę za porozumieniem stron w trybie natychmiastowym.
Nie ma czegoś takiego.

Co do reszty - poczytaj Art. 23(1) KP.
Tomasz - K jest off-line  
07-02-2014, 18:31  
czeslaff
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: Wypowiedzenie umowy o prace a okres wypowiedzenia

Z tego co przeczytałem wnioskuję że to co tam napisano jest do trochę innej sytuacji niż ta w której się znajdujemy.
np: Pan Kowalski ma firmę i zatrudnia pracowników, pewnego dnia przychodzi Pan Nowak i odkupuje firmę wraz z pracownikami zmienia nazwę firmy i warunki umowy. dobrze rozumuję?
A u Nas jest tak że Pan Kowalki ma firmę i jakąś tam część stanowisk pracy obsadza pracownikami Pana Nowaka który to ma firmę Outsourcingową "kowalski S.A" bo tak jest wygodniej dla Pana Kowalskiego nie musi prowadzić księgowości tym pracownikom itd. i Pan Kowalski płaci Panu Nowakowi przykładowo 1000 zł za każdego pracownika.
Ale pewnego dnia przychodzi Pan Malinowski do Pana Kowalskiego z propozycją ze będzie robił to co Pan Nowak ale za 900 zł za pracownika i przejmie tych pracowników którzy już tam pracują ponieważ maja już doświadczenie w swojej pracy. I tak też teraz pracownicy muszą rozwiązać umowę z firmą Pana Kowalskiego ale mają umowę o pracę na czas nie określony i 3 miesięczny okres wypowiedzenia a nowa firma ta Pana Malinowskiego i wchodzi do zakładu Pana Kowalskiego za 3 tygodnie i co teraz mają zrobić pracownicy??
W jaki sposób zostaną rozwiązane ich umowy???
Czy mogą liczyć na jakąś odprawę związaną z jakimś tam nie dotrzymaniem warunków umowy dotyczących okresu wypowiedzenia?
czeslaff jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.