Porozumienie zmieniające - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
23-06-2009, 17:18  
mmaagg84
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Porozumienie zmieniające

Witam,
Bardzo proszę o pomoc. Pracodawca ogłosił zwolnienia grupowe, ponadto pracownikom na stanowiskach menedżerskich wręcza porozumienia zmieniające, które to klasyfikują nowe stanowiska w zaszeregowaniu w widełkach o dwie pozycje niżej. Na chwilę obecną nie zmieniają się warunki finansowe. Aczkolwiek jeśli obecne wynagrodzenie nie mieści się w widełkach nowego stanowiska czy jest to jednoznaczne w najbliższym czasie ze zmianą również tej wartości? Czy może dać takie porozumienie z zachowaniem póki co starych warunków finansowych? I jaki jest cel tego? I co w momencie nie podpisania przedstawionego porozumienia? Czy jest to jednoznaczne z wypowiedzeniem i wówczas należną odprawą? Proszę o pomoc, nie wiem co mam robić.
Z góry dziękuję , pozdrawiam
mmaagg84 jest off-line  
23-06-2009, 17:40  
akuma_Nakago
Przyjaciel forum
 
Posty: 1.521
Domyślnie RE: Porozumienie zmieniające

Brak zgody na porozumienie zmieniające nie jest zgodą na wypowiedzenie umowy. Dopiero brak akceptacji warunków wypowiedzenia zmieniającego sprawia, że wypowiedzenie zmieniające warunki umowy o pracę przekształca się w wypowiedzenie umowy o pracę.

Pracodawca w porozumieniu może zawrzeć wszystko. Pracownik na żadne porozumienie nie musi się zgodzić.
akuma_Nakago jest off-line  
25-06-2009, 18:20  
mmaagg84
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie

Dzisiaj dostałam to porozumienie. Zmienia mi się stanowisko i funkcja. Pozostałe warunki umowy są bez zmiany. Aczkolwiek jest to degradacja / ze względu na likwidację stanowiska/ w zaszeregowaniu jest to spadek o II punkty i jednocześnie nie mieszczę się z wynagrodzeniem w widełkach. Jak ta sprawa prawnie wygląda?

I jeszcze jedno bardzo ważne. Jeśli nie podpiszę porozumienia, czy pracodawca może się wycofać? I czy może mi na złość w wypowiedzeniu zmienić , stanowisko , funkcję i pensję? Mimo że w porozumieniu o pensji nie ma mowy? Sprawa jest b.pilna
mmaagg84 jest off-line  
25-06-2009, 19:54  
akuma_Nakago
Przyjaciel forum
 
Posty: 1.521
Domyślnie RE: Porozumienie zmieniające

Prawnie w porozumieniu możecie się porozumieć co do każdej możliwej rzeczy. No, prawie. W każdym razie do podanych przez Ciebie - bez wątpienia.

Jeśli nie podpiszesz wypowiedzenia, to go nie ma. Jakby nigdy nie istniało. W wypowiedzeniu zmieniającym pracodawca może podać inne warunki, czy to na złość, czy z innego powodu. Jego wola.
akuma_Nakago jest off-line  
25-06-2009, 20:29  
mmaagg84
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie RE: Porozumienie zmieniające

Ok,dzięki. Dużo już wiem. Myślałam,że wypowiedzenie zmieniające jest kontynuacją porozumienia, ale mogę dostać wypowiedzenie o pracę całkowite, a tego to już nie przeżyję. Chciałam się zabezpieczyć w kwestii degradacji, że nie jest to moja wina.Bo chyba w wypowiedzeniu musi mi ewidentnie napisać, a w porozumieniu nie. Mam jeszcze pytanie o te widełki, przy stanowiskach?I jeszcze jedno czy w świadectwie pracy za jakiś czas jeśli odejdę pracodawca powinien uwzględnić moje stanowisko przed zmianą / to kierownicze/ i przyczynę zmiany niezależna ode mnie czy też nie?
mmaagg84 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ porozumienie zmieniające odpowiedzi: 4
§ porozumienie zmieniające odpowiedzi: 2
§ porozumienie zmieniające odpowiedzi: 3
§ porozumienie zmieniające odpowiedzi: 1
§ porozumienie zmieniające odpowiedzi: 1
§ porozumienie zmieniające odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:13.