Urlop wychowawczy na drugie dziecko - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
05-07-2009, 23:36  
MarysiaCzaja
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Urlop wychowawczy na drugie dziecko

Witam.

Jestem na urlopie wychowawczym na córkę, która właśnie skończyła 3 lata. Z tego co się orientuję UW można wziąść maksymalnie na 3 lata, dopóki dziecko ukończy 4 lata. Z tym, że zasiłek z tytułu urlopu można dostawać tylko dwa lata. Urlop mam do października, czy przedłużając go otrzymam jeszcze zasiłek z MOPR.

Moja żona jest w ciąży, za 3 miesiące ma termin. Czy mogę po urodzeniu drugiego dziecka napisać do pracodwacy o udzeielenie urlopu wychowawczego na okres 3 lat, podając dane drugiego dziecka. Czy przed tym wnioskiem trzeba wrócić do pracy (zakończyć obecny urlop).

Troche skomplikowane.

1. Pierwsze dziecko urodzone październik 2007 roku. Wziąłem urlop na 2 lata bo dowiedziałem się, że zasiłek dostaje się tylko 2 lata.
1b. Czy warto ten urlop przedłużać do 2010, czy zasiłek nie będzie przysługiwać.

2. W czasie trwania urlopu urodzi się drugie dziecko (wrzesień). Czy będąc na obecnym urlopie mogę napisać wniosek o zakończenie obecnego urlopu oraz o udzielenie urlopu na drugie dziecko. Wracając do pracy mogę spodziewać się od razu wypowiedzenia.

3. Czy wracając do pracy w październiku pracodawca może od razu dać mi wypowiedzenie (z 3 miesięcznym okresem). Czy gdybym pierwszego dnia pracy wziął urlop na żądanie i wysłał wniosek o udzielenie urlopu na drugie dziecko (liczy się chyba data stempla) to czy pracodawca może wręczyć mi wypowiedzenie umowy o pracę (czy może to wypowiedzenie być z datą wcześniejszą niż doręczenie).

Reasumując jak zrobić by być dalej na urlopie wychowawczym na drugie dziecko.
MarysiaCzaja jest off-line  
14-10-2009, 15:42  
theart
Zbanowany
 
Posty: 311
Domyślnie RE: Urlop wychowawczy na drugie dziecko

Zachęcam Cię do udzielania się na innych forach, gdyż to zwyczajnie umarło. Choć pewnie już Ci się znudziło czekanie.
theart jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:45.