Protokół powypadkowy - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
17-07-2012, 13:47  
renata019
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Protokół powypadkowy

Witam serdecznie.

14 maja uległam wypadkowi w pracy. przy podnoszeniu pełnej skrzynki piwa poczułam bardzo silny ból kręgosłupa promieniujący do lewej nogi.udałam się do ośrodka zdrowia aby udzielili mi pierwszej pomocy- pomoc otrzymałam. nastepnie koleżanka z która byłam na zmianie zadzwoniła do zastępcy kierownika że uległam wypadkowi i potrzebne jest zastępstwo.
za mnie do pracy przyjechała - zastepca kierownika. nastepnie odwiozła mnie do domu i powiedziała ze zgłosi to do kierownika sklepu ... fakt faktem zgłosiła. po chwili zadzwoniła do mnie kierowniczka[B] i powiedziałam jej co i jak się stało. zastępczyni kierownika gdy zawiozła mnie do domu wyszła moja mama i powiedziała ze musi być sporządzony protokół wypadkowy , zastepczyni powiedziała ze nie bo dopiero jak wróce do pracy to dopiero wtedy protokuł może być sporządzony. w tej chwili jestem drugi miesiąc na chorobowym, jak się okazało mam płacone 80% procent. poszłam do pracy dowiedzieć się ile mam płacone, okazało się ze 80% ponieważ twierdzą ze nie została udzielona pierwsza pomoc, że nie było zgłoszone i że nie był sporządzony protokół.
O wszystkim dobrze wiedziała zastępczyni kierownika jak i kierownik sklepu. w jaki sposób to się stalo tylko że telefonicznie ode mnie dowiedział sie kierownik jak zadzwonił ponieważ mnie wyprzedził z telefonem.
dodam że koleżanka która była ze mną na zmianie wyszła sob
ie do apteki jak to mi się stało.

co ma teraz zrobić żeby został sporzadzony protokół i żeby uznali mi uznali wypadek. mam bardzo duże wypadnięcie dysku z uciskiem na korzeń nerwowy prawdopodobnie czeka mnie operacja.
renata019 jest off-line  
17-07-2012, 14:01  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Protokół powypadkowy

W poście wyżej masz link- przeczytaj co tam jest naskrobane.
Dodatkowo na stronie PIP pip.gov.pl - WYPADKI PRZY PRACY - Serwis informacyjny
 
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Protokół powypadkowy odpowiedzi: 4
§ Protokół powypadkowy odpowiedzi: 9
§ Protokół powypadkowy odpowiedzi: 3
§ Protokół powypadkowy. odpowiedzi: 1
§ Protokół powypadkowy odpowiedzi: 5
§ protokół powypadkowy odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:42.