Niedziela 100% płatna czy nie? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
09-11-2009, 14:47  
Motylek211
Użytkownik
 
Posty: 30
Domyślnie Niedziela 100% płatna czy nie?

Witam!
Pracuje w galerii Centrum Handlowego wobecczego jest to praca od Pon do Niedzieli. Mam umowe o prace na czas nieokreślony. Pracujemy różnie zazwyczaj dwie niedziele w miesiacu . Czy pracujac w niedziele wobec tego nie należy nam sie 100% płacone za Niedziele?? Mam ogromną prośbe aby ktoś mi odpowiedział na to pytanie. I jaka praca albo jaka umowa musi byc aby pracowdawca miał obowiązek płacenia 100% za Nd.pozdrawiam
Motylek211 jest off-line  
09-11-2009, 19:26  
megane
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.554
Domyślnie RE: Niedziela 100% płatna czy nie?

Praca w handlu jest dozwolona w niedziele i nie ma za to jakiegoś szczególnego wynagrodzenia. Za pracę w niedzielę należy się inny dzień wolny. Dopiero w razie jego nieudzielenia w grę wchodzi wypłata dodatków - na podstawie art. 151"11 k.p.
megane jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ czwarta niedziela. odpowiedzi: 20
§ płatna gwarancja ?? odpowiedzi: 10
§ Płatna protekcja odpowiedzi: 1
§ Porada płatna odpowiedzi: 0
§ Umowa o prace pon.-pt., umowa zlecenie sobota-niedziela odpowiedzi: 7
§ zwolnienie lekarskie a niedziela odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.