Dieta zagraniczna - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo pracy


Odpowiedz
 
14-01-2010, 10:58  
mario777
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie Dieta zagraniczna

Witam,w jakim przypadku można potrącać część diety.Do niemiec dieta wynosi 42 euro,ja dostawałem połowę.
mario777 jest off-line  
15-01-2010, 16:43  
megane
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.554
Domyślnie RE: Dieta zagraniczna

To i tak sporo - mogłeś dostawać około 20 zł zamiast 20 euro. Wystarczy,że pracodawca ma taką wysokość diety zapisaną w przepisach wewnątrzzakładowych.
megane jest off-line  
18-01-2010, 08:56  
mario777
Początkujący
 
Posty: 4
Domyślnie RE: Dieta zagraniczna

Dziękuję za odpowiedz.Czyli mogą płacić ile im się podoba.
mario777 jest off-line  
18-01-2010, 20:18  
megane
Przyjaciel forum
 
Posty: 4.554
Domyślnie RE: Dieta zagraniczna

Cytat:
Napisał/a mario777
Dziękuję za odpowiedz.Czyli mogą płacić ile im się podoba.
Prawie - kodeks pracy:
Art. 77"5.
§ 1. Pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową.
§ 2. Minister właściwy do spraw pracy określi, w drodze rozporządzenia, wysokość oraz warunki ustalania należności przysługujących pracownikowi, zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej, z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju. Rozporządzenie powinno w szczególności określać wysokość diet, z uwzględnieniem czasu trwania podróży, a w przypadku podróży poza granicami kraju - walutę, w jakiej będzie ustalana dieta i limit na nocleg w poszczególnych państwach, a także warunki zwrotu kosztów przejazdów, noclegów i innych wydatków.
§ 3. Warunki wypłacania należności z tytułu podróży służbowej pracownikowi zatrudnionemu u innego pracodawcy niż wymieniony w § 2 określa się w układzie zbiorowym pracy lub w regulaminie wynagradzania albo w umowie o pracę, jeżeli pracodawca nie jest objęty układem zbiorowym pracy lub nie jest obowiązany do ustalenia regulaminu wynagradzania.
§ 4. Postanowienia układu zbiorowego pracy, regulaminu wynagradzania lub umowy o pracę nie mogą ustalać diety za dobę podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza granicami kraju w wysokości niższej niż dieta z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju określona dla pracownika, o którym mowa w § 2. - czyli obecnie 23 zł
§ 5. W przypadku gdy układ zbiorowy pracy, regulamin wynagradzania lub umowa o pracę nie zawiera postanowień, o których mowa w § 3, pracownikowi przysługują należności na pokrycie kosztów podróży służbowej odpowiednio według przepisów, o których mowa w § 2.
megane jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo pracy - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Kredyt hipoteczny a dieta zagraniczna. odpowiedzi: 1
§ Dieta zagraniczna odpowiedzi: 3
§ Dieta zagraniczna odpowiedzi: 0
§ czy należy mi się dieta zagraniczna? odpowiedzi: 3
§ Delegacja. Dieta odpowiedzi: 2
§ Dieta odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:11.