apelacja od wyroku w sprawie o rozwód - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § kontrola alimentów
    Płace na dwojke dzieci 1000zl alimentow (zasadzone). Alimenty place regularnie. Mam jednak podejrzenia ze zona nie...
  • § Wyjazd dziecka za granice bez ...
    Witam, Od roku zyje z zona w separacji. Jestesmy przed rozwodem, juz obustronnie postanowione. Dziecko mieszka z matka....
  • § Odpowiedź na wniosek o wyegzek...
    Witam wszystkich, Potrzebuje pomocy bo ojciec dziecka złożył wniosek do Sądu o wyegzekwowanie uregulowanych...

Odpowiedz
 
17-05-2010, 18:24  
katty
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

Witam !Może ktoś z wiedzą prawniczą odpowie mi na pytanie czy mogę wnieść apelację po wydaniu wyroku w sprawie o rozwód w takiej sytuacji kiedy wyraziłam zgodę na fizyczny tzn.ścianką działową podział domu jednorodzinnego w,którym mieszkamy a teraz przejrzałam na oczy i wiem,że popełniłam straszną pomyłkę.Moja propozycja wspólnego mieszkania była taka aby mój mąż zajmował jedną sypialnię a ja drugą a reszta domu wspólna.Nie blokuję dostępu do łazienki ani do kuchni a wręcz nie widuję się z mężem bo pracujemy na zmiany i się mijamy.Na ostatniej sprawie (wyrok ogłoszony ma być za 3 dni)sędzina mocno dążyła abym w/g wyrysowanych przez mojego męża planów opowiedziała się ,którą część domu wybieram.Na odpowiedż,że nie wyrażam zgody na podział domu spytała dlaczego się tak upieram skoro dom jest taki duży.Tłumaczyłam i motywowałam ale ona zbijała wszystkie moje argumenty (ochoczo dołaczył się mój już pawie "były") i na pytanie czy jeśli koszty podziału pokryje mąż wyrażę zgodę - skołowana i zmęczona tym wszystkim wyraziłam (idiotka!) zgodę.Co zrobiłam dotarło do mnie dopiero po wyjściu z sądu.Na własne życzenie pozbawiłam się dostępu do kotłowni (zostaje po stronie męża) a on ciągle wyjeżdża,normalnego wejścia do domu (teraz przez kuchnię z błotnistego trawnika) no i w tamtej części mieszka nasz syn,który z tatusiem mieszkać nie chce(zrobiłam świństwo własnemu dziecku) i będzie zmuszony do przeprowadzki do mniejszego pokoju. Czy w takiej sytuacji mogę wnieść apelację do części wyroku ? Dodać jeszcze muszę,że poniesienie kosztów podziału w/g rozumienia mojego męża to zrobić to samemu, czyli nie zrobi wszystkiego dobrze i do końca i ja i tak będę wydawać pieniądze aby móc godnie mieszkać. Błagam o poradę co mam robić i czy jeszcze da się coś zrobić .
katty jest off-line  
17-05-2010, 18:34  
grzegorz97
Zbanowany
 
Posty: 1.321
Domyślnie RE: apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

Apelację jeśli termin nie minął możesz złożyć. Tak się składa że wyrok apelacyjny nie będzie dla Ciebie gorszy, lub sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia, albo sąd Apelacyjny odrzuci apelację, masz wtedy jeszcze dalej drogę odwoławczą. Nie gniewaj się za ostatnie zdanie w tym tekście.
Jednak po Strasburgu pozostanie Ci apelacja do Pana Boga że nie wyposażył Ciebie w rozum, zamiast pazerności
grzegorz97 jest off-line  
17-05-2010, 18:51  
katty
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

Dzięki za tak szybką odpowiedż, nie gniewam się za ostatnie zdanie bo go nie rozumiem (przynajmniej w połowie co do braku rozumu w danej chwili - przyznaję rację - okoliczności łagodzące to stres i chęć szybkiego zakończenia ciągnącej się ponad rok sprawy rozwodowej a pazerność ?) To Ty chyba nie rozumiesz motywów mojej spóżnionej decyzji. Zresztą trudno to w kilku słowach nakreślić.Nasz dom pomimo metrażu absolutnie nie nadaje się do zrobienia z niego bliżniaka.Sorry nie ma rzeczy niemożliwych ! tylko za jaką cenę ? Ja nie planuję mieszkać z tym człowiekiem do końca życia i mam swoje plany ale na razie muszę tu zostać a wraz ze mną moje dziecko.Mój mąż jakoś o nim ciągle zapomina.
katty jest off-line  
17-05-2010, 19:26  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.137
Domyślnie RE: apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

Zamieńcie dom na dwa mieszkania i po sprawie.
rubbermaid jest off-line  
17-05-2010, 20:05  
katty
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

Gdyby było to takie proste ! W naszej gminie nie zrobiono jeszcze planów zagospodarowania terenu n/wsi, dom jest samowolą budowlaną i nie ma kompletu dokumentów bo budowany był metodą gospodarczą przez mojego męża.Żałosna budowla - radosna twórczość mojego męża.Temat sprzedaży był już przerabiany - nie da się, pozostaje j.w. tylko walczę o normalne warunki mieszkania a po tym podziale się nie da.Tak więc dzięki za radę.
katty jest off-line  
17-05-2010, 23:28  
katty
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

Myślałam,że to forum prawnicze faktycznie odwiedzają ludzie z jakąś wiedzą. Czytając sobie inne posty coś mi tu nie pasuje.Najbardziej aktywnymi jest grzegorz97 (który nie dość,że nie potrafi udzielić rady to obraża osoby,które naptawdę oczekują pomocy) i jakiś rubbermaid (też nic mądrego nikomu nie napisał ale przynajmniej nie obraża). Moderatorzy gdzie jesteście ?! Usuńcie tych trolli z tego forum bo ludzie naprawdę czekają na ważnne dlanich informacje!
katty jest off-line  
18-05-2010, 06:54  
Andziula
Stały bywalec
 
Andziula na Forum Prawnym
 
Posty: 1.080
Domyślnie RE: apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

W ciągu 7 dni od wyroku należy złożyć wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku i doręczenie odpisu wyroku wraz z uzasadnieniem. Następnie w ciągu 14 dni od daty otrzymania wyroku wraz z uzasadnieniem składa się apelację do Sądu wyższego rzędu za pośrednictwem Sądu, który wydał zaskarżone orzeczenie. Jesli nie potrzebne jest uzasadnienie, to w takim razie apelację wnosi się w ciągu 21 dni od dnia wydania orzeczenia.
Andziula jest off-line  
18-05-2010, 06:55  
Andziula
Stały bywalec
 
Andziula na Forum Prawnym
 
Posty: 1.080
Domyślnie RE: apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

a jak minął już jakiś termin - należy wnioskować o - przywrócenie terminu
Andziula jest off-line  
18-05-2010, 22:53  
katty
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

Dzięki Andziulla ! Wszystko to wiem, interesuje mnie czy mogę składać apelację i nie zgodzić się z częścią wyroku (w tym przypadku podział domu ścianą na pół) kiedy w trakcie ostatniej rozprawy wyraziłam na to zgodę (a teraz się rozmyśliłam a składa się na to wiele niejasności ,które nie były omówione na rozprawie.Podział ścianą na pół to początek podziału) I co wy na to ?
katty jest off-line  
18-05-2010, 23:16  
gaius
Użytkownik
 
Posty: 251
Domyślnie RE: apelacja od wyroku w sprawie o rozwód

W apelacji należy wskazać
1 naruszenie prawa materialnego przez niewłaściwe zastosowanie konkretnego przepisu lub nieprawidłową jego wykładnię,
2. naruszenie przepisów procesowych, jeśli miało to lub mogło mieć wpływ na treść wydanego orzeczenia,
3 nieważność postępowania,
4 sprzeczność poczynionych przez sąd ustaleń faktycznych z treścią zebranego w sprawie materiału dowodowego,
5 nie rozpoznanie istoty sprawy,
6 zgłoszenie nowych faktów i dowodów, jeśli strona nie mogła ich powołać w postępowaniu przed sądem I instancji, lub potrzeba ich powołania wynikła później.
gaius jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Apelacja od wyroku o rozwód po separacji odpowiedzi: 10
§ Apelacja w sprawie o rozwód odpowiedzi: 17
§ Apelacja od wyroku w sprawie karnej odpowiedzi: 8
§ Apelacja od wyroku. odpowiedzi: 4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:55.