alimenty - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
04-09-2010, 12:52  
nina77
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie alimenty

Bardzo proszę o udzielenie odpowiedzi.
1.Czy pełnoletnie dzieci uczące się w technikum / państw szkole musi przyjąć alimenty od ojca wysłane przekazem pocztowym skoro otrzymuje z funduszu alimenty.Ojciec dzieci 3 krotnie występował o obniżenie alimentów i nie otrzymał wiec tym sposobem próbuje zmusić pełnoletnie dzieci do wycofania alimentów u komornika ponieważ córka jest już w klasie maturalnej i pochwaliła się ze chce iść na studia dzienne/państwowe/ dobrze się uczy /czerwony pasek/ ojciec oświadczył jej ze na studia to musi sobie sama zarobić on nie będzie płacił bo rzekomo na studiach - ojciec może nie musi płacić, proszę pomóżcie zrozpaczona matka.../ na rencie 2 grupa ciężko chora /
nina77 jest off-line  
04-09-2010, 22:55  
gochka
Stały bywalec
 
Posty: 1.342
Domyślnie RE: alimenty

No jak otrzymuje z FA to lepiej niech nie pobiera od taty, bo jak FA się dowie to będzie kazał zwrócić.

A obowiązek alimentacyjny obowiązuje do czasu usamodzielnienia się przez dziecko (praca i możliwość utrzymania się samemu).
gochka jest off-line  
05-09-2010, 00:51  
evi71
Użytkownik
 
Posty: 53
Domyślnie RE: alimenty

witaj. dopóki dziecko sie uczy musi płacic taki ma obowiążek.od komornika nie musi nic wycofac dopóki jest jej winien z alimentów chociaz złotówkę.jeżeli wysyła jej jakąś kase to zależy czy pokrywa to należne alimenyty zaległe i bieżące?????jeżeli ma zaległości w płaceniu alimentów to córka przyjmując pieniąze od tatuśka musi to powiedziec w funduszu ,ale dopóki jest zaległosć to funduszu nie traci.bo ściagalnośc jest wtedy bezskuteczna.najlepiej wyjaśnia to tobie tam gdzie pobiera alimenty czyli w gminie lub urzędzie miejskim.
evi71 jest off-line  
05-09-2010, 00:53  
evi71
Użytkownik
 
Posty: 53
Domyślnie RE: alimenty

nie może jej zmusic do wycofania od komornika.dopóki jest jej winien kase to komornik będzie go scigał.głowa do góry niech dziewczyna sie uczy nic jej nie zrobi musi płacic.
evi71 jest off-line  
05-09-2010, 04:04  
TSG
Przyjaciel forum
 
TSG na Forum Prawnym
 
Posty: 1.977
Domyślnie RE: alimenty

Cytat:
Napisał/a evi71
dopóki dziecko sie uczy musi płacic taki ma obowiążek.
Obowiązek taki nakłada sąd więc raczej ojciec musi płacić dopóki sąd go z tego obowiązku nie zwolni... Fakt uczenia się ogólnie nic ma tu nic do rzeczy (chociaż szczególnie ma znaczenie jeśli chodzi o otrzymywanie pieniędzy z FA). Niektóre dzieci niepełnosprawne kończą edukację i potem nie są w stanie samodzielnie się utrzymać - czy takiej osobie po skończeniu edukacji nie należą się już alimenty (zakładając, że były one zasądzone)?
TSG jest off-line  
05-09-2010, 08:15  
gochka
Stały bywalec
 
Posty: 1.342
Domyślnie RE: alimenty

Cytat:
Napisał/a evi71
witaj. dopóki dziecko sie uczy musi płacic taki ma obowiążek.
Nie do końca. Jak dziecko pójdzie do szkoły zaocznej ojciec może wnieść o zniesienie obowiązku alimentacyjnego, ponieważ dziecko może wtedy utrzymać się samo (tydzień- praca, weekend- szkoła)

Cytat:
Napisał/a evi71
jeżeli ma zaległości w płaceniu alimentów to córka przyjmując pieniąze od tatuśka musi to powiedziec w funduszu ,ale dopóki jest zaległosć to funduszu nie traci.bo ściagalnośc jest wtedy bezskuteczna.
FA nie będzie się bawił w obliczanie ile tatuś daje, a ile oni mają dać. Ojciec ma dług w FA to niech płaci do FA, przez komornika oczywiście. A dziecko niech nie przyjmuje od niego pieniędzy, bo FA się dowie i przestaną dawać, bo przecież ojciec płaci!


I zgadzam się, dopóki ojciec jest winien chociaż złotówkę niech dziecko nie wycofuje od komornika.
gochka jest off-line  
05-09-2010, 10:26  
nina77
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: alimenty

Kochani problem w tym ze mam trojke dzieci wspolnych i na dwoje on chce przysylac a na 3 cie niepełnoletnie niech Komornik potraca jemu z pracy, dziwny i uparty człowiek naprawde kosztem dzieci chce wykonczyc nowy dom co postawil w trakcie malzenstwa którego ja zrzekłam sie dla świętego spokoju/ bo karany za znecanie dzieci i miał eksmisje z mojego słuzbowego mieszkania, jak rowniez orzeczoną wine/ i sie ozenil jego małzonka tez nie pracuje, robil mi obnizki alimentow twierdzac ze tyle bedzie placil ilie on uwaza ia nie ile Sad zasadzi, ciagle denerwuje moje dzieci to mnie najbardziej boli twierdzi ze za jego dlugi dzieci będa odpowiadać ja naprawde chora czekam na radio i chemioterapie .Kochane dzieci mam narazie mnie słuchaja uvza sie, ja odpłaciłam to teraz zdrowiem bo brnilam zawsze dzieci .
nina77 jest off-line  
05-09-2010, 12:19  
gochka
Stały bywalec
 
Posty: 1.342
Domyślnie RE: alimenty

Ma płacić tyle ile zasądził sąd na każde dziecko. Jak tak nie robi to do komornika. Jak tej dwójce dzieci płaci regularnie i taką kwotę jak zasądził sąd to ok, komornika nie trzeba, jak inaczej, to do komornika i nie ma gadania.
gochka jest off-line  
06-09-2010, 16:03  
nina77
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: alimenty

Dziekuje za wsz. odpowiedzi pozdrawiam wsz serdecznie
nina77 jest off-line  
07-09-2010, 07:52  
nina77
Początkujący
 
Posty: 5
Domyślnie RE: alimenty

Bardzo proszę o udzielenie mi informacji prawnej jak mogę zabezpieczyć moje dzieci przed długami ojca /ma dlug w F Alim/ żeby dzieci nie slacały w przyszłosci jego długi.
nina77 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:27.