Czy moge wnioskować o podwyższenie alimentów? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
15-10-2010, 12:25  
2003NINA
Użytkownik
 
Posty: 57
Domyślnie Czy moge wnioskować o podwyższenie alimentów?

Jestem mężatką i mam dwoje dzieci (7 i 11 lat). Mąż się wyprowadził do kochanki i czerwcu 2008 roku na rozprawie o alimenty zostały mi przyznane "Alimenty na zaspokojenie potrzeb rodziny". Kwota jaką otrzymałam nie pozwoliła mi i dzieciom abyśmy żyły na takim standarzie zyciowym jak w tedy kiedy był mąż z nami. Wystarczało mi na płacenie bierzących rachunków, zakupy dla dzieci lecz o przyjemnościach mogłyśmy zapomnieć. Dodam, że ja również pracuję zawodowo i w dodatku spłacam hipotekę na którą mąż ani grosza nie spłaca.
Mąż zaczął ponownie mieszkać w domu 3 miesiące temu wprowadził się do pokoju i go zamyka przed nami. Większość droższych produktów spożywczych kupuje sobie oraz czasem pastę do zębów czy kawę. Natomiast cukier, mleko, przyprawy, mydło, proszek do prania czy tym podobne nie. Zużycie energi, wody także wzrosło w związku z tym że korzysta z mediów. Nie sprząta po sobie, ani razu nie umył toalety z której korzysta, ani kabiny prysznicowej, dobrze że jest na piętrze wanna i toaleta które z córkami używamy.
Mąż mówi, że nie dołoży się do niczego bo przecież już płaci alimenty na utrzymanie rodziny.
Czy mogę się starać o podniesienie alimentów które już mam?
Wiem, że z pewnością tak choćby z tego względu iż młodsza córka poszła do szkoły a starsza chodzi na angielski. Teraz jest jeszcze kwestia tego czy w związku z tym, że mąż znowu mieszka w domu także mogę starać się o podniesienie "Alimentów zasądzonych na potrzeby rodziny"?
2003NINA jest off-line  
15-10-2010, 12:28  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: Czy moge wnioskować o podwyższenie alimentów?

spokojnie,Pani ma prawo podwyższać alimenty gdy tylko uprawomocni się wyrok,najczęściej jednak podwyższa się co pół roku by wykazać iż koszty wzrosły faktycznie a nie składa się wnioski złośliwie.
 
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.