Odzyskanie dziecka - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
23-10-2007, 11:21  
piotrekw27
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Odzyskanie dziecka

Witam

Bardzo proszę o odpowiedź jak działać w tej sprawie:

Moja kobieta (przyszła żona) straciła prawa do dziecka 2 lata temu z powodu "niespełaniania warunków macieżyńskich" Przy czym: miała gdzie mieszkać (mieszkała u przyjaciółki w naprawdę sporym mieszkaniu i wystarczających dla dziecka warunkach), miała pieniądze na utrzymywanie i wychowywanie dziecka, miała też czas na zajmowanie się nim, a w czasie pracy robiła to przyjaciółka która nie pracuje (dodam że mieszkanie jest własnąścią tej przyjaciółki więc można je nazwać stabilnym) Jedynym chyba brakiem tych warunków według sądu było to że nie miała swojego mieszkania oraz że wychowała je samotnie co według sędziny przekreśla możliwość godnej przyszłości dla dziecka. Dodam że sędzina okazała się wyjątkowo chamską, nieuczuciową, niewrażliwą i zimną "kobietą". W czasie sprawy dziewczyne namawiano na dobrowolne oddanie praw - gdzyż jak stwierdzono i tak raczej przegra, a w ten sposób przyspieszy tylko wszystko i zaoszczędzi dziecku "cierpienia" Mało tego - wszystkie jej argumenty były dosłownie tępione z "góry" np. na odpowiedź że przyjaciółka w każdej chwili może ją z dzieckiem zameldować na stałe sędzina stwierdziła że "to nic nie da, bo to tylko obca osoba i w każdej chwili może ją z domu wyrzucić" W ogóle przyjaciółkę która też była na sprawie sędzina traktowała jak kłamce i oszustkę czym doprowadzała ją co chwile do łez. Przestraszona, zbesztana i upokorzona podpisała dobrowolne oddanie praw dziecka,przez co cierpi do dzisiaj. żałuje decyzji.. i jedyne co chce to odzyskać syna. Obecnie dziecko jest w rodzinie zastępczej ale nie jest jeszcze adotptowane. Chchemy je odzyskać ale natrafiamy na same problemy..
piotrekw27 jest off-line  
23-10-2007, 11:22  
piotrekw27
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie

W ośrodku w którym sprawą się zajmują kobieta z którą dziewczyna rozmawiała na wizycie zadawała bardzo dziwne pytania w stylu np.:"jak często uprawiamy sex"(!!!) na odpowiedź że 1-2 razy w tygodniu obużona stwierdziła że mi na niej i dziecku nie zależy skoro tak mało ze sobą sypiamy(!!!) dla mnie to absurd, a taka pracowniczka ośrodka powinna sama szukać pomocy u psychologa. Do tego wszystkiego poinformowano nas że jest już chętna do adopcji rodzina z Włoch. Sprawę pogarsza fakt że ja w kraju nie pracuje i nie mam tu umowy o pracę, co też jest dla nich ogromną przeszkodą.. Pracuję w anglii gdzie zamierzamy wyjechać po ślubie i odzyskaniu dziecka.
Boimy się że po adopcji nie odzsykamy go już nigdy a nie wiemy gdzie i jak szukać pomocy. Przepraszam za wielkość treści ale chciałem sprawę przedstawić w miarę dokładnie. Bardzo proszę o poradę jak działać i może do kogo się zwrócić o pomoc (jestem z Koszalina) z góry dziękuje i czekam. -Piotrek
piotrekw27 jest off-line  
23-10-2007, 11:50  
OCEANIA
Stały bywalec
 
OCEANIA na Forum Prawnym
 
Posty: 1.039
Domyślnie

Piotrku....z całym szacunkiem,ale to nie mogło chyba tak wyglądać...
Ile dziewczyna miała lat rodząc dziecko?
Gdzie pracowała?
Od czego wszystko się zaczęło?Przecież ktoś musiał zauważyć coś niepokojącego.Nikt nie wpada komuś na kwadrat i nie zabiera dzieci...Sędzina,to dalszy punkt programu.Jak do tego doszło Piotrze?
OCEANIA jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Odzyskanie dziecka odpowiedzi: 4
§ zmiana miejsca zamieszkania dziecka i powołanie dziecka na świadka odpowiedzi: 5
§ Witam. Matka dziecka oskarża mnie o nie oddanie dziecka odpowiedzi: 26
§ Ociec dziecka dostaje paczki z pracy dla dziecka ale nie daje dziecku odpowiedzi: 24


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.