wniosek o odwieszenie postępowania w spr. rozwodowej - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
29-11-2010, 08:33  
olga34
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie wniosek o odwieszenie postępowania w spr. rozwodowej

Witam,
Czy mogę prosić o pomoc w napisaniu wniosku o odwiesznie postepowania w sprawie rozwodowej. Postepowanie zostało zawieszone z powodu nie podania przeze mnie adresu pozwanego. Nie mogłam tego uczynic bo mąz wyjechał nie podając adresu chociaz obiecał ze to zrobi. Minął termin 7 dni i sprawa została zawieszona. Teraz mija termin 3 miesięcy i chciałabym złozyc wniosek o wznowienie postępowania bowiem mąz wrócił do kraju i wime gdzie przebywa. czy moge prosic o pomoc w napisaniu takiego wniosku? Z góry dziekuje
olga34 jest off-line  
29-11-2010, 09:05  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.135
Domyślnie RE: wniosek o odwieszenie postępowania w spr. rozwodowej

Przepis prawny:
Kodeks Postępowania Cywilnego
Art. 177. § 1. Sąd może zawiesić postępowanie z urzędu:
6) jeżeli na skutek braku lub wskazania złego adresu powoda albo niewskazania przez powoda w wyznaczonym terminie adresu pozwanego lub niewykonania przez powoda innych zarządzeń nie można nadać sprawie dalszego biegu.
Art. 181. Sąd postanowi podjąć postępowanie na wniosek którejkolwiek ze stron:
2) w wypadku zawieszenia na wniosek obu stron albo wskutek niestawiennictwa - nie wcześniej niż po upływie trzech miesięcy od zawieszenia, jeżeli strony we wniosku o zawieszenie nie oznaczyły dłuższego terminu.
Art. 428. § 1. Rozprawa odbywa się bez względu na niestawiennictwo jednej ze stron. Jednakże w razie nie usprawiedliwionego niestawiennictwa powoda na pierwsze posiedzenie sądowe wyznaczone w celu przeprowadzenia rozprawy, postępowanie ulega zawieszeniu, chyba że prokurator popiera żądanie unieważnienia albo ustalenia istnienia lub nieistnienia małżeństwa.
§ 2. Podjęcie postępowania następuje na wniosek powoda, nie wcześniej jednak niż po upływie trzech miesięcy od dnia zawieszenia postępowania. W razie niezgłoszenia takiego wniosku w ciągu roku po zawieszeniu, sąd umorzy postępowanie. Umorzenie wywołuje takie same skutki, jak umorzenie postępowania zawieszonego na zgodny wniosek stron lub z powodu ich niestawiennictwa.
Art. 440. § 1. Jeżeli sąd nabierze przekonania, że istnieją widoki na utrzymanie pożycia małżeńskiego, zawiesza postępowanie. Zawieszenie takie może nastąpić tylko raz w toku postępowania.
§ 2. Podjęcie postępowania następuje na wniosek jednej ze stron; poza tym stosuje się odpowiednio art. 428 § 2.

Cytat:
Wniosek o podjęcie zawieszonego postępowania.
Na podstawie art. 428 § 2 ustawy Kodeks Postępowania Cywilnego, wnoszę o:
- podjęcie postępowania w sprawie o rozwód nr akt ..., zawieszonego postanowieniem z dnia ... , doręczonego mi ... .
Uzasadnienie
W związku z tym, że ustąpiły przyczyny zawieszenia postępowania określone we wniosku z dnia ... ., wnoszę o podjęcie postępowania o rozwód.
Podpis Imię Nazwisko
rubbermaid jest off-line  
29-11-2010, 09:13  
olga34
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: wniosek o odwieszenie postępowania w spr. rozwodowej

Dziekuję za szybką odpowiedź. Czy to wystarczy? oczywiscie musze podac adres pozwanego w tym wniosku? a ile czasu ma sąd na wyznaczenie rozprawy?Nie napisalam ze mąz nie odebrał pozwu rozwodowego bez orzekania o winie. Więc teraz cała procedura od nowa? doreczenie pozwu, odpowiedz przez pozwanego itd..? czy mozna to jakoś przyspieszyc?
olga34 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.