świadczenie pielęgnacyjne. - Forum Prawne

 

świadczenie pielęgnacyjne.

Jestem osobą bezrobotną.Opiekuję się chorym tatą (leżący,nie jest w stanie nic zrobić sam,posiada orzeczenie o niepełnosprawności na stałe),mama też wymaga opieki jest po dwóch udarach (także posiada orzeczenie o stop niepełnosprawności-stopień umiarkpowany).Czy przysługuje mi prawo ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § Prawa rodzicielskie
    Witam, jakis czas temu zlozylem wniosek do sadu o prawa rodzicielskie do mojej 4 letnie coreczki. Zaluje ze nie...
  • § powrót byłego mężą
    Mój mąż postanowił wrócić po wielu latach od rozwodu do naszego mieszkania. Tzn. właścicielem mieszkania jest...
  • § Zmiana wniosku w trakcie spraw...
    Witam. Sytuacja przedstawia się następująco: -prawomocny rozwód (2012r) -dziecko prawomocnie zostaje z...

Odpowiedz
 
17-02-2011, 15:58  
Magkam1
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie świadczenie pielęgnacyjne.

Jestem osobą bezrobotną.Opiekuję się chorym tatą (leżący,nie jest w stanie nic zrobić sam,posiada orzeczenie o niepełnosprawności na stałe),mama też wymaga opieki jest po dwóch udarach (także posiada orzeczenie o stop niepełnosprawności-stopień umiarkpowany).Czy przysługuje mi prawo do świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu opieki nad rodzicami?
Magkam1 jest off-line  
27-07-2011, 13:10  
malwinka91
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: świadczenie pielęgnacyjne.

Witam!
Mam 53 lata. Moja 80-letnia matka jest całkowicie niepełnosprawna i niezdolna do samodzielnej egzystencji. Cierpi na niewydolność serca III/II ST wg NYHA, utrwalone migotanie przedsionków, niedomykalność zastawki mitralnej II st i trójdzielnej II st, przewleką niedostateczność krążenia mózgowego oraz osteoporozę najwyższego stopnia. Posiada na stałe orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności. Od 2.5 roku jest całkowicie skazana na leżenie, karmienie i przewijanie itd. Nie jestem w stanie się nią opiekować, ponieważ też jestem osobą chorą, jestem na rencie chorobowej z tytułu niezdolności do pracy. Mam zaawansowaną astmę oskrzelową, alergię, dyskopatię, chorobę zwyrodnieniową stawów, osteoporozę itp. Mam również starszego brata, który mieszka 40 km ode mnie i jest zatrudniony na stałe w zakładzie pracy. Nie jest w stanie mi pomóc. Jest mi trudno samej zaopiekować się chorą osobą. Matka pobiera emeryturę z KRUS-u w wysokości 832,45zł wraz z dodatkiem pielęgnacyjnym. Nie stać mnie na prywatną opiekunkę, a Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej odmawia mi pomocy. Mieszka ze mną 20-letnia córka, która studiuje, ale codziennie dojeżdża na uczelnię i byłaby w stanie zaopiekować się chorą babcią. Czy jest to możliwe? Czy należy jej się jakieś świadczenie z GOPS-u? Czy może ubiegać się o jakąś pomoc finansową? Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.
malwinka91 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
§ świadczenie pielęgnacyjne agradkiewica Prawo rodzinne i opiekuńcze 0 24-01-2011 17:10
§ zasiłek pielęgnacyjny a świadczenie pielęgnacyjne MagdaStasiak Prawo rodzinne i opiekuńcze 0 22-01-2011 22:12
§ świadczenie pielęgnacyjne anusiak 36 Prawo rodzinne i opiekuńcze 1 30-11-2010 17:26
§ świadczenie pielęgnacyjne a ciąża magdap86 Zabezpieczenie społeczne - ZUS, pomoc społeczna 1 16-10-2010 14:44


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:32.