rozwód z orzeczeniem o winie z powodu długów męża - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
09-03-2011, 15:14  
panna111
Początkujący
 
Posty: 12
Domyślnie rozwód z orzeczeniem o winie z powodu długów męża

Witam i serdecznie prosze o pomoc.
Od 30 lat jestem mężatką, mam pełnoletnią córkę, która mieszka ze mną i mężem, pracuje i dokłada sie do wszystkich opłat. Moje małżeństwo od wielu lat sie nie układa. Mąż należy do osób lubiących alkohol, zdarzyło się niejednokrotnie, że spał na klatce schodowej, gdyż nie był w stanie dojść do domu. Z czasem przypadki upijania się stawały się coraz częstsze, wzmagała się też jego agresja. Wyzywał mnie i groził użyciem siły i uduszeniem. Nigdy jednak nie wzywałyśmy z córką policji, same dawałyśmy sobie radę.
W ciągu ostatnich dwóch lat sytuacja stała się nie do zniesienia.
Mój mąż pracując w innym miejscy zamieszkania niż adres zameldowania, (ale przyjeżdżał raz w miesiącu), narobił długów. W latach 2008- 2009 wziął kredyty w bankach, firmach udzielających pożyczek itp.
Tuż po tym stracił prace, wrócil do domu, był na zasiłku, który już się skończył i w tym momencie jego dochody wynoszą 0 zł, co jest równoznaczne z tym, że nie ma z czego żyć, nie mówiąc już o oddaniu długów. Dopiero w trakcie rozprawy sądowej o orzeczenie rozdzielności majątkowej przyznał się, że kredyty były brane na zakup auta, które potem rozbił i nie nadaje się ono do użytku.
Ja o niczym nie wiedziałam i pewnie dalej nic był nie wiedziała, gdybym przez przypadek w piwnicy nie znalazła pism od firm windykacyjnych i wezwań przedsądowych. Za radą znajonych zrobiłam rozdzielność majątkową. Jedynym majątkiem jest chyba mieszkanie, które wykupiliśmy w 2008 r.
Czy mogłabym prosić o odpowiedź na poniższe pytania:

1. Czy firmy windykacyjne lub komornik mogą wejśc na moją pensję lub np. na mieszkanie i jak to wygląda tzn. że bedą zabierać z płaconego czynszu, czy zagrożą przejęciem mieszkania?

2. Czy mam realna szansę na uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o jego winie? Chcę orzeczenia, ponieważ boje się, że ponieważ on nie pracuje i nie ma za co żyć, to pozwie mnie o alimenty. Powiedział, że rozwód bez orzekania to dostanę od ręki.

3. Czy mąż może pozwać naszą córkę o alimenty?

Będę bardzo wdzięczna za doradzenie mi czegoś.
panna111 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ rozwód z orzeczeniem o winie odpowiedzi: 37
§ Rozwód z orzeczeniem o winie. odpowiedzi: 2
§ Rozwód z orzeczeniem o winie męża odpowiedzi: 1
§ Rozwód z orzeczeniem o winie odpowiedzi: 7
§ Rozwód z orzeczeniem o winie odpowiedzi: 2
§ rozwód z orzeczeniem o winie odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:04.