znęcanie się psychiczne nad dziećmi - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
20-12-2007, 21:46  
sorel
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie znęcanie się psychiczne nad dziećmi

Co zrobić jesli mamy podejrzenie znęcania sie psychicznego matki nad nieltnimi dziećmi? Nie sa to tylko nasze odczucia, ale także rodziny i znajomych. Same dzieci są bardzo skryte i nic nie chcą mówić.
Rodzice sa po rozwodzie, prawa rodzicielskie maja oboje, dzieci mieszkaja z matką. Ojeciec ma utrudniony kontakt z dziecmi, jak dzwoni do nich to nie chcą z nim rozmawiac. Ostatnio najmlodsza dziewczynka (8 lat) rozmawiała z tata przez telefon będac u babci. Rozmawiała bardzo chętnie i powiedziała co chce dostac na gwiazdkę. Kiedy matka dowiedziala się o tym zrobiła awanturę i kazała dziecku powiedziec ze nic nie chce. Kiedy babcia przyniosła dziecku lalkę, o którą sama prosiła tetę to dziecko było tak przestraszone ze w pierwszym momencie schowało się za fotel. Wzięla lalke ale była smutna.
Jest to pierwszy raz kiedy matka dzieci tak otwarcie pokazala co robi. Wczesniej nie wiadomo bylo czy dzieci same nie chca rozmawiac z ojcem czy jest im to zabraniane.
Co mozna z tym zrobic? Jak pomóc dzieciom?
Czy warto w ogole w to ingerowac jesli dzieci same nic nie mowia?
Istnieje tez obawa ze jesli matka dzieci dowie się, że są podjęte jakies srodki przeciw niej jeszcze bardziej naskoczy na dzieci, a najprawdopodobniej stosuje szantaz emocjonalny i dzieci nie potrafia sie przed tym obronic.
sorel jest off-line  
26-12-2007, 13:18  
kiper24
Stały bywalec
 
Posty: 663
Domyślnie

Powiadomic o tym fakcie sad rodzinny
kiper24 jest off-line  
27-12-2007, 12:04  
delika1
Początkujący
 
Posty: 17
Domyślnie

Dlaczego niechęć dzieci do ojca ma wynikać ze znęcania się matki?na jakiej podstawie powiedamiać sąd rodzinny?jakie argumenty podać? Wyssane z rękawa? Może dzieci faktycznie nie chcę kontaktować się z ojcem.Znam takie przypadki.Najwygodniej wtedy naskoczyć na 2-go rodzica i zarzycić manipulację i znęcanie..czy badał te dzieci psycholog?
delika1 jest off-line  
27-12-2007, 23:29  
sorel
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie

Nie chodzi mi tylko o to, że dzieci nie chca rozmawiać z ojcem, ale ogólnie o ich zachowanie i pewne dziwne sytuacje. Skoro znajomi i rodzina wyrazili swoje zaniepokojenie tą sprawa to chyba cos jest na rzeczy.
Wiem, że w takich przypadkach powinno się zawiadomić sąd rodzinny, ale nie wiem jak przebiegaja procedury w takich przypadkach i czy jest w ogole sens skoro dzieci same nic nie chca mowic.
Nie były badane przez psychologa, czy można zaczac od np psychologa szkolnego? Zeby wstepnie stwierdzic czy cos jest nie tak. Bo jesli nie, to nie ma sensu robic afery i narazac dzieci na nieprzyjemnosci.
sorel jest off-line  
28-12-2007, 23:30  
damastes
Stały bywalec
 
Posty: 783
Domyślnie

a pedagog szkolny co na to ??
damastes jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Znęcanie się nad dziećmi odpowiedzi: 2
§ Znęcanie sie fizyczne i psychiczne w dziećinstwie odpowiedzi: 5
§ Wtrącanie, obrażanie.Psychiczne znęcanie. odpowiedzi: 3
§ Znęcanie sie matki nad dziećmi odpowiedzi: 19
§ Znęcanie psychiczne odpowiedzi: 8
§ Znęcanie psychiczne odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.