Uzasadnienie podwyżki alimentów - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § dot. opieki nad dzieckiem po r...
    Witam, z jakich powodów sąd może ograniczyć widzenia 3 letniego dziecka z jednym z rodziców? Czy taką przesłanką...
  • § Zakaz kontaktów z babcią
    Trzy lata temu rozstałam się z ex, mamy pięcioletnią córkę, uregulowane kontakty, dogadujemy się w sprawach...
  • § Alimenty
    Witam. Od dłuższego czasu nie dogadujemy się z mężem. On pracuje w Norwegii a ja musiałam wrócić z dzieckiem do...

Zamknięty temat
 
30-07-2011, 11:50  
darkosławczester
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie Uzasadnienie podwyżki alimentów

Witam,
Chciałabym wnieść podanie o podwyżkę alimentów z 250zł na 500zł w uzasadnieniu podając wiek dziecka(8lat),to że pracuję, utrzymuję nas sama,płacę za wszystko rachunki, a ojciec dziecka od urodzenia widział go tylko raz, uznał go ale nie przyznaje się do niego i nie płacił nigdy alimentów. On dostał wyrok skazujący na 6 mieś w zaw. na rok. W tym czasie miał płacić alimenty oraz zapłacić mi zadośćuczynienie z powodu zostawienia mnie samej z dzieckiem bez środków do życia.Nie wywiązał się w żaden sposób z nadanego mu obowiązku spłacenia długu za zaliczki z funduszu oraz mojego odszkodowania. Po roku czasu policja przeprowadziła śledztwo i umożyła postępowanie w uzasadnieniu podając że ojciec dziecka chce założyć własną działalność gospodarczą i że będzie mógł wtedy spłacić wszystkie długi alimentacyjne i na bieżąco je płacić!!! Szok!! Bo on taką bajeczkę wciska od ośmiu lat i nic mu za te długi nie zrobili. A ja muszę wynajmować mieszkanie bo swojego nie mam!!! On ma swoje i jeszcze mamusia go utrzymuje(facet ma 41 lat!!!)Powie że jest bezrobotny i że alimentów spłacać nie może!!! A ja pracować muszę bo mieszkanie i wszelkie rachunki trzeba opłacać no i matkę mam na utrzymaniu(ona nie ma żadnych dochodów!!!)A bez niej nie mogę pracować bo pracuję na trzy zmiany!!!Do tego dochodzi jeszcze fakt że w skład rodziny nie mogę podać matki i w ten sposób zabiorą mi jeszcze świadczenia rodzinne bo mój dochód przekracza!!! A przekracza z tego powodu że chcąc zarobić więcej muszę robić więcej bo praca na akord i przez to że chciałam mieć troszkę więcej pieniędzy za pracę, zabiorą mi rodzinne!!!Absurd! Moje pytanie brzmi: Co mam wpisać w uzasadnieniu o podwyższenie alimentów(bo przecież będzie go stać bo chce założyć firmę jak zeznał na policji i która ta umożyła postępowanie) Proszę pomóżcie!!!
darkosławczester jest off-line  
30-07-2011, 12:33  
gremlin2382
Użytkownik
 
Posty: 336
Domyślnie RE: Uzasadnienie podwyżki alimentów

wiesz... ja na 3latke dostałem 400 zł, i sąd powiedział, że to nie jest dużo! więc wiesz... myślę, że masz naprawdę spore szanse na podniesienie... pisz np o 800 zł, żebyś mogła na pierwszej sprawie zaproponować, w ramach ugody 500 zł. przygotuj dokładny kosztorys utrzymania dziecka i w pozwie o alimenty napisz, że masz też na utrzymaniu matkę, która nie może iść do pracy, bo nie będzie miałkto z dzieckiem zostać, żebyś Ty mogła iść do pracy.
powodzenia
gremlin2382 jest off-line  
30-07-2011, 12:43  
darkosławczester
Początkujący
 
Posty: 13
Domyślnie RE: Uzasadnienie podwyżki alimentów

dodam jeszcze że mam na utrzymaniu jeszcze jedno dziecko z innego związku ale tu sytuacja jest inna, ojciec płaci alimenty mi do rąk, ma zasądzone 250zł ale zawsze daje więcej jeśli jest taka potrzeba:daje na leki jeśli zachoruje, dokłada się do przedszkola, zabiera ją do siebie kiedy tylko może i jak najczęściej(wekendy,wakacje,święta), kupuje sam odzież, obuwie,zabawki itd. Ale te rzeczy zostawia u siebie, czyli córka ma nawet podwójnie.Zarabiam teraz średnio 1400zł netto(normalnie zarabiałabym 1035zł netto, jak wynika z umowy,ale pracuję wydajniej więc mam premię) koszt wynajmu to 650zł+prąd 100/mc, gaz ok. 330zł/mc(w tym ogrzewanie i ciepła woda)internet50zł,telefon50zł,ubespieczenie40zł ,obiady szkolne 108zł/mc.Po drodze jeszcze wycieczki,kina,teatrzyki,ubesp.,komitet rodz., składki klasowe, bus w okresie zimowym na basen(obowiązkowy w szkole) książki,wyprawka szkolna, odzież,buty,chemia zawsze na coś brakuje szczególnie na życie!!! Nie wspomnę już o własnych potrzebach bo jedyne czego mi brakowało to mieszkania dlatego też moje potrzeby ograniczyłam do granic możliwości!!!Mam dach nad głową, mam gdzie się wykąpać i niczego mi więcej nie trzeba!Odzież czy też obuwie oddają mi koleżanki z pracy oraz czasem mama coś przyniesie z opieki społecznej,chodzę jak lump,nigdy się nie malowałam, nie chodziłam do fryzjera.
darkosławczester jest off-line  
30-07-2011, 15:00  
gremlin2382
Użytkownik
 
Posty: 336
Domyślnie RE: Uzasadnienie podwyżki alimentów

w wykazie rachunków daruj sobie internet, chyba, że wykażesz że jest on niezbędny np. dla dziecka... mi prawnik radził, żeby odpuścić internet, ale za to o kredycie kazał wspomnieć. o drugim dziecku i jego kosztach utrzymania jak ciuchy itp to raczej we wniosku bym nie pisał, tylko licząc rachunki- dzielisz przez 4 żebyś wiedziała jaka jest częśc na każdego członka rodziny. o wysokości alimentów na to drugie dziecko chyba nie musisz mówić, poza tym, że obowiązek alimentacyjny wobec tamtego dziecka jest uregulowany z jego ojcem. moim zdaniem nie musisz wnikać w szczegóły (tym bardziej chwalić się ile kasy tamte dziecko od ojca dostaje, bo to jego/jej kasa), nie ma związku z dzieckiem, wobec którego starasz się o podniesienie alimentów...
w pozwie zaznacz np. że koszt wynajmu mieszkania i rachunki w miesiący wynoszą tyle i tyle, czyli część przypadająca na dziecko to jest tyle i tyle... wszystkie koszty związane ze szkołą, podręczniki, ubrania... wylicz sobie ile na to wydajesz... i pisz o więcej we wniosku niż 500... a jak sąd na pierwszej sprawie zawezwie do ugody, to w zalezności co powie ojciec.. ale Ty możesz wtedy powiedzieć, że dobrze, że może być mniej, że Twoja propozycja to np. 650.. jak jemu nie będzie pasowało.. to np. 500.. i tak krakowskim targiem może wyjdzie na Twoje tak przynajmniej mi radził prawnik, żeby postępowac z byłą, która chciała baaaardzo wysokie alimenty
powodzenia
gremlin2382 jest off-line  
30-07-2011, 19:21  
anonimowa@
Użytkownik
 
Posty: 233
Domyślnie RE: Uzasadnienie podwyżki alimentów

Nie powinaś mieć problemów z podwyższeniem alimentów chyba że ojciec dziecka z rezygnuje z pracy, albo pracuje na czarno.
anonimowa@ jest off-line  
30-07-2011, 20:33  
abi28
Stały bywalec
 
Posty: 741
Domyślnie RE: Uzasadnienie podwyżki alimentów

Ja też uważam, że nie powinno być problemów z podwyższeniem alimentów - 250 zł na dziecko to jest lekka kpina. Podobnie jak Gremlin myślę, że powinnaś wnosić o wyższą kwotę niż chciałabyś uzyskać (może 650 zł), sąd zwykle nieco obniża alimenty. Przygotuj sobie na rozprawę zestawienie wydatków ponoszonych na dziecko (jest taka słynna tabela, która może pomóc) i składaj wniosek do sądu.

Zgodnie z prawem nie liczą się obecne dochody ojca bądź ich brak, tylko jego możliwości zarobkowe (wykształcenie, doświadczenie zawodowe, itp.) oraz uzasadnione potrzeby dziecka. Jeśli ojciec nie będzie płacił złożysz wniosek o alimenty z FA.

Trzymam kciuki.
abi28 jest off-line  
30-07-2011, 20:50  
Żona zdradzona
Zbanowany
 
Posty: 768
Domyślnie RE: Uzasadnienie podwyżki alimentów

Wnosiłabym o 100% kosztów utrzymania dziecka od ojca ze względu na to, że nie bierze żadnego udziału w jego wychowaniu. czyli wyliczyć wszystko, co wydajesz na dziecko miesięcznie, łącznie z papierem toaletowym, proszkiem do prania i wyjazdem wakacyjnym i o taką kwotę wnioskować przed sądem.
Nie daj sobie wmówić, że obydwoje rodzice muszą płacić na dziecko. Jesli obydwoje mają to robić, to i obydwoje mają je wychowywać- pól na pół.
Żona zdradzona jest off-line  
30-07-2011, 21:50  
abi28
Stały bywalec
 
Posty: 741
Domyślnie RE: Uzasadnienie podwyżki alimentów

Tutaj jest ten arkusz kalkulacyjny, który może Ci pomóc w ustaleniu kosztów utrzymania dziecka http://www.grzybkowski-guzek.pl/tekst/id/1770

Trzeba do niego podejść obiektywnie - część pozycji wyrzucić, coś dodać - ale może trochę ułatwi sprawę.
abi28 jest off-line  
31-07-2011, 10:08  
gremlin2382
Użytkownik
 
Posty: 336
Domyślnie RE: Uzasadnienie podwyżki alimentów

no z tym 100% to ja bym nie przesadzał.. z mojego doświadczenia- była przed sądem prezentowała właśnie taką postawę, że ja mam płacić za wszystko i nie wyszło jej to na dobre nie możesz sądowi pokazać, że jesteś zachłanna i chcesz wydrzeć jak najwięcej, pokaż raczej, że Ty chcesz się dogadać i zależy Ci tylko na zaspokojeniu tych najbardziej podstawowych potrzeb dziecka.. jedzenie, rachunki, dojazd na basen, leki, wszystko co potrzebne do szkoły, od książek po kredki itp. wakacje, kieszonkowe... zabawki, nie musi mieć tych z górnej półki, ale jakieś mieć musi, żeby się prawidłow rozwijać...więc o zabawkach też wspomnij. z tym basenem, poza dojazdami też pewnie jakieś dodatkowe koszty ponosisz, bo czepek, kąpielówki itp...
a jak tatuś się nie interesuje, to jak poukładasz wszystko z alimentami to pisz o ograniczenie, albo lepiej o czasowe zawieszenie (bo nie wiem czy na odebranie sąd się zgodzi)- władzy rodzicielskiej, to Ci może ułatwić życie w przyszłości...
powodzeniaAC
gremlin2382 jest off-line  
31-07-2011, 10:12  
anonimowa@
Użytkownik
 
Posty: 233
Domyślnie RE: Uzasadnienie podwyżki alimentów

Zgadzam się z przedmówcą, we wszystkim umiar i zdrowy rozsądek.
Można zaszkodzić sobie, a straci na tym dziecko.
anonimowa@ jest off-line  
Linki sponsorowane
Zamknięty temat

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Podwyżka czynszu i jej uzasadnienie odpowiedzi: 19
§ jak napisać uzasadnienie o podwyżkę alimentów odpowiedzi: 17
§ Uzasadnienie zwiększenia alimentów. odpowiedzi: 8
§ Spółdzielcze prawo lokalowe - uzasadnienie podwyżki czynszu odpowiedzi: 3
§ uzasadnienie pozwu o podwyższenie alimentów odpowiedzi: 3
§ Uzasadnienie w pozwie o podwyżke alimentów... odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.