Świadek w sprawie o alimenty. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
14-09-2011, 20:16  
dziecko_w_drodze
Początkujący
 
Posty: 3
Domyślnie Świadek w sprawie o alimenty.

Witam.

Miałam być świadkiem na sprawie o alimenty. W piśmie, które było odpowiedzią na pozew matki dziecka było napisane, że będzie przeprowadzony ze mnie dowód, tzn, że będę powołana na świadka w sprawie. Nie wiem czy zostało napisane jakieś pismo "oficjalne" do sądu, w którym miałąm być powołana na tego świadka, czy osoba redagująca pismo poprzestała jedynie na tej wzmiance w odpowiedzi na pozew.

Zastanawia mnie czy powinnam dostać jakieś pismo z sądu, informujące mnie, że mam się stawić na rozprawie, albo pismo informujące, że dowód z mojej osoby został odrzucony? Nie wiem jak się zachować, ponieważ mam w ten dzień przewidziany dzień pracujący, ale sądziłam, że będę mieć "usprawiedliwienie" z sądu, tzn wezwanie na świadka, a tu nic. Nie wiem czy mam iść na rozprawę i czekać czy mnie wywołają i czy np. brat może mnie powołać w razie czego ustnie na świadka na rozprawie bezpośredni i czy w tedy będę mogła otrzymać jakieś zaświadczenie o tym, że byłam w sądzie?

Dziękuję za wszelkie odpowiwedzi.
dziecko_w_drodze jest off-line  
14-09-2011, 21:50  
robinsonik
Stały bywalec
 
Posty: 6.220
Domyślnie RE: Świadek w sprawie o alimenty.

Sad powinien przyslac wezwanie aby stwic sie w charakterze swiadka. Niby skad mialaby Pani wiedziec co w niejawnych dokumentach sadowych sie znajduje? Jesli brat pokazuje Pani pisma to jego sprawa, oficjalnie sad przyjmuje, ze o niczym Pani nie wie.
Wlasnie dlatego najprawdopodobniej nie wzywaja Pani, bo zna Pani fakty ktorymi podpiera sie jedna ze stron i przesluchanie niczego nowego by nie wnioslo. Sad moze uznac takie fakty za prawdziwe lub nie w oparciu o ogolna wiedze powzieta w postepowaniu.
robinsonik jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Świadek w sprawie o alimenty odpowiedzi: 1
§ Świadek w sprawie karnej odpowiedzi: 2
§ Świadek w sprawie o alimenty odpowiedzi: 2
§ Świadek w sprawie rozwodowej odpowiedzi: 2
§ Świadek w sprawie o pobicie odpowiedzi: 2
§ Świadek w sprawie odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:17.