prawa ojca - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § kontrola alimentów
    Płace na dwojke dzieci 1000zl alimentow (zasadzone). Alimenty place regularnie. Mam jednak podejrzenia ze zona nie...
  • § Wyjazd dziecka za granice bez ...
    Witam, Od roku zyje z zona w separacji. Jestesmy przed rozwodem, juz obustronnie postanowione. Dziecko mieszka z matka....
  • § Odpowiedź na wniosek o wyegzek...
    Witam wszystkich, Potrzebuje pomocy bo ojciec dziecka złożył wniosek do Sądu o wyegzekwowanie uregulowanych...

Odpowiedz
 
15-10-2011, 19:07  
evina22
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie prawa ojca

Witam ponownie Przed chwila miałam nieprzyjemna rozmowę. Ale po kolei mam 6 miesięczne dziecko z jej ojcem nie jesteśmy razem ma wyrok na alimenty Czy może zabrać córkę bez mojej zgody na cały dzień do dziadków. Dziadkowie do tej pory nie chcieli mieć ze mną ani z dzieckiem kontaktu. Nie zabraniam mu widywać dziecka jeżeli przyjeżdża do mnie ale nie mam zamiaru powolic mu zabrać malej samej (beze mnie). Boje się po prostu.
evina22 jest off-line  
15-10-2011, 19:26  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: prawa ojca

Proszę wystąpić o uregulowanie kontaktów ojca z dzieckiem i wtedy tylko tego przestrzegać. dziecko maleńkie ojciec nie ma szans na długi pobyt z dzieckiem poza domem. Sama pani występuje i sama pani proponuje terminy i czas spotkania i ilość tych spotkań. Do czasu postanowienia sądu będzie tylko dobrą wolą pani kiedy ojciec będzie spotykał się z dzieckiem, jednak ta dobra wola jest miło widziana w sądzie.
majka77 jest off-line  
15-10-2011, 19:30  
Kanas
Przyjaciel forum
 
Kanas na Forum Prawnym
 
Posty: 11.589
Domyślnie RE: prawa ojca

Cytat:
dziecko maleńkie ojciec nie ma szans na długi pobyt z dzieckiem poza domem. Sama pani występuje i sama pani proponuje terminy i czas spotkania i ilość tych spotkań. Do czasu postanowienia sądu będzie tylko dobrą wolą pani kiedy ojciec będzie spotykał się z dzieckiem
Przepraszam, ale bzdury wypisujesz
Kanas jest off-line  
15-10-2011, 20:43  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: prawa ojca

Kanas ja tak nie uważam bo ten kto występuje je uregulowanie kontaktów pisze propozycję terminy i określa czas spotkań. Pewnie strona przeciwna będzie wnosić o dużo więcej i to sąd podejmie decyzje kiedy i gdzie. Jednak to tak małe dziecko i sąd zna stanowisko psychologów że rozstanie na tak długi czas z matką dla dziecka jest niekorzystne, tym bardziej, że ojciec jest wyłącznie od czasu do czasu. Jak życie pokazuje do czasu postanowienia przez sąd kontaktów ojca z dzieckiem to i tak matka decyduje kiedy ojciec może spotkać się z dzieckiem i jak nie będzie chciała to ojciec z dzieckiem się nie spotka. Zbyt dużo czynności związanych jest z opieką nad takim małym dzieckiem, co chwila karmienie i takie dziecko śpi w dzień od 6 do 8 godzin. Takie się dzieje od lat. Może nie jest to w zgodzie z prawem bo takie samo prawo do dziecka ma ojciec i matka jednak życie udowadnia inaczej szczególnie w Polsce. Dlatego w skrócie tak napisałam.
Ja na pewno jeszcze wystąpiłabym do sądu o postanowienie, że każdorazowo dziecko mieszka w miejscu zamieszkania matki.
majka77 jest off-line  
15-10-2011, 21:07  
evina22
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie RE: prawa ojca

dziekuje bardzo
evina22 jest off-line  
16-10-2011, 16:12  
neko1
Użytkownik
 
Posty: 226
Domyślnie RE: prawa ojca

A mam pytanie dlaczego Pani się boi żeby dziecko zostało z ojcem? Jest sadystą, pedofilem, narkomanem, alkoholikiem albo coś podobnego?
Moja córka ma roczek i lgnie do ojca bardziej niż do mnie. Mąż potrafi zrobić przy niej wszystko a do tego ma więcej cierpliwości niż ja. Wykorzystał wiele urlopu żeby być z nią - SAM. Nie sądzę żeby ojciec miał problemy z przewinięciem dziecka, toż to dorosły facet a robicie z niego ofiarę losu.
Ponadto chce z nią iść do dziadków. Co w tym złego?
Myślę, że gorsze byłoby żeby ojciec spotykał się z dzieckiem przy matce. Wzajemne wyzwiska i napięta atmosfera nie służą dobru dziecka.
Nie boicie się zostawić swoich dzieci w żłobkach, przedszkolach pod okiem obcych kobiet gdzie kilka osób pilnuje kilkanaścioro dzieci a boją się Panie oddać dziecko ojcu gdzie będą na nie bacznie patrzeć 3 najbliższe osoby?
Nie rozumiem. Czysta złośliwość. Proszę sytuację ocenić racjonalnie a nie emocjonalnie. Czy dziecku faktycznie grozi niebezpieczeństwo przy ojcu? Może Pani nie lubić byłego, ale czy faktycznie coś zagraża przy nim córce? W końcu była Pani z nim, seks uprawialiście prawdopodobnie z uczucia a nie z musu więc chyba nie jest taki niebezpieczny. Teraz go Pani nie lubi a chce z nim wspólnie siedzieć przy dziecku kilka godzin i bacznie obserwować. Po co? A poza tym będzie miała Pani czas wolny dla siebie, na odpoczynek. Córka nie musi cały dzień być z ojcem, ale na początek niech ją weźmie na 3 godziny, potem może na 5 godzin. Stopniowo.
Mój mąż ciąga się już wiele lat o kontakty z synem po sądach. Z całą pewnością stwierdzam, że wydatki matki chłopca na sprawy, kuratorów i adwokatów przekraczają kilkukrotnie uzyskiwane alimenty. Po prawdzie wyliczyłam, że ona wydaje ok. 3-5x więcej niż dostaje alimentów. Warto?
Ponadto sąd jakieś kontakty ustali, a za nieprzestrzeganie ich były wystąpi o grzywnę na Panią. I tak za każdorazowy brak spotkania zapłaci Pani ojcu dziecka np. 100zł. Proszę to przemyśleć, rozsądnie.
neko1 jest off-line  
16-10-2011, 16:41  
neko1
Użytkownik
 
Posty: 226
Domyślnie RE: prawa ojca

Co ciekawe gdybyście byli małżeństwem to pewnie ojciec mógłby zostać sam z córką a nawet zabrać ją do dziadków... A może nawet do znajomych?
Córka nie może ponosić konsekwencji tego że nie jesteście razem. Trzeba starać się o to żeby miała warunki rozwojowe zbliżone do rówieśników. A większość jej rówieśników ma ojca, zostaje z nim czasem sama a nawet ma dziadków. Którzy zresztą też mogą wystąpić o kontakty i zadośćuczynienie finansowe w przypadku odmowy realizacji...
Ojciec umie dziecko przewinąć, nakarmić i utulić do snu. A jeśli nie dość dobrze wytrze pupę czy pieluszka trochę zbyt mokra to nie tragedia. Matki też popełniają błędy.
neko1 jest off-line  
16-10-2011, 16:55  
Użytkownik
Gość
Domyślnie RE: prawa ojca

Cytat:
Napisał/a neko1
[...]Ojciec umie dziecko przewinąć, nakarmić i utulić do snu. A jeśli nie dość dobrze wytrze pupę czy pieluszka trochę zbyt mokra to nie tragedia. [...].
ale pewnie karmić piersią nie potrafi???
Jeśli dziecko jest kilkumiesięczne, matka ma prawo wnioskować o to, aby spotkania ojca z dzieckiem odbywały się w jej obecności. Taki maluch z reguły jest karmiony "na żądanie" i nikt nie wie, czy za pół godziny nie będzie znowu głodny. Poza tym nie każde dziecko lubi pić mleko z butelki, mówię tutaj o naturalnym, o modyfikowanym pseudomleku już nawet nie wspomnę.
 
16-10-2011, 17:51  
neko1
Użytkownik
 
Posty: 226
Domyślnie RE: prawa ojca

Tego nie kwestionuję, karmienie piersią jest zbyt oczywiste. Ale matka tutaj nie wspomina, że karmi piersią i dlatego nie chce dziecko dać ojcu, tylko o tym że się boi. Założyłam więc, że karmi sztucznie. Gdyby pierś była problemem wspomniałaby o tym od razu.
Nawet jeśli karmi piersią to półroczne dziecko może iść z ojcem na godzinny spacer. W tym czasie głodne nie będzie jeśli matka nakarmi je przed wyjściem. Nie ma obowiązku, żeby matka siedziała każdą minutę patrząc czy dziecko nie zgłodnieje po 5 minutach.
Dajcie ojcom szansę. A przede wszystkim dziecku na to żeby mieć oboje rodziców...
Kiedy dziecko jest wystarczająco duże żeby spotykać się z ojcem bez matki? Oczywiście w sytuacji rozstania rodziców. Bo w sytuacji gdy mieszkają razem to nikt nie kwestionuje prawa ojca od dnia narodzin.
neko1 jest off-line  
16-10-2011, 18:03  
neko1
Użytkownik
 
Posty: 226
Domyślnie RE: prawa ojca

Karmienie jest tylko wymówką matek. W sądach matki twierdzą, że 3-letnie dziecko nie może iść do ojca bo ona karmi.
Jeżeli zależy to wszystko da się pogodzić. Poszłam do pracy gdy mała miała pól roku i nadal karmiłam, a pracę mam 8 godzin. Wtedy siedział z nią ojciec. I zapewniam, że dał radę. A co ciekawe mój mąż jest niewidomy i córka ma już 14 miesięcy i żyje. Nie uwierzę, że pełnosprawny facet nie może zająć się dzieckiem...
Tak po prawdzie to co napisałam jest do rozważenia dla matki. Tu chodzi tylko o dobro dziecka a nie o zemstę...
Pasierb boi się ojca (mojego męża). Początkowo matka bała się dawać go ojcu, no i karmiła do 3rż. Potem dziecko było za bardzo przywiązane do niej żeby spotykać się z ojcem bez niej. Więc spotykali się we trójkę, sporo chamstwa się wtedy to dziecko nasłuchało. Gdy dziecko miał 7 lat sąd w końcu ustalił, że może spotykać się z ojcem bez matki. Matka twierdziła, że za wcześnie, że powinien mieć ze 14 lat zanim zacznie się spotykać z ojcem bez niej. Teraz 10-latek na widok ojca wpada w histerię, a na myśl o spotkaniu z nim ma gorączkę, bóle brzucha, wymioty, biegunkę. I panicznie boi się, że ojciec zagraża jego życiu. I komu tu pogratulować?
Tak po prawdzie matka osiągnęła co chciała, zemściła się na byłym dzieckiem. Tylko co z tego chłopca kiedyś będzie?
A mogło być zupełnie inaczej... Po prostu przestrzegam bo wiem czym to skutkuje.
neko1 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ prawa ojca w uk odpowiedzi: 8
§ Prawa Ojca odpowiedzi: 7
§ Prawa ojca ??? odpowiedzi: 3
§ Prawa Ojca odpowiedzi: 1
§ prawa ojca? odpowiedzi: 1
§ prawa ojca odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:47.