Palenie papierosów przy dzieciach - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
02-03-2007, 10:28  
Jamajkaaa
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Palenie papierosów przy dzieciach

Jestem po rozwodzie.Mam dwoje dzieci(8,10 lat).Wyrokiem Sądu ojciec dzieci ma prawo widywać się z nimi co dwa tygodnie zabierając je do siebie na weekend. Proszę o porade co mozna zrobic z ojcem który widując sie z dziećmi nagminnie pali papierosy w ich obecnosci co odbija sie później na ich zdrowiu, zaznaczam iż nie pomogły tu prosby ani nawet groźby,tłumaczenia itd z mojej strony.Dzieci równiez prosiły ojca aby przy nich nie palił.Wszystkie prośby są przez niego całkowicie ignorowane.Zaznaczam iż po tych wizytach u moich dzieci utzrymuje się uporczywy kaszel.Co można zrobić w tej trudnej sytuacji?
Jamajkaaa jest off-line  
06-03-2007, 22:04  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

aby udowodnić wpływ palenia na zdrowie musisz miec zaswiadczenia lekarskie.mam ten problem ale mam malutkie dzieci.Lekarka mi poradziła aby skontaktowac sie z pulmologiem ,który jestzaangażowany w walkę z paleniem itd.taki lekarz wyda opinie o szkodliwym wpływie biernego palenia itd.Mając juz "kwity" składasz wniosek o zmianę kontaktów, i tu musisz podac jak widziałabyc kontakty po nowemu( np.pod twoja kontrolą w domu)musisz uzasadnić wniosek dobrem dzieci, dzieci sa duze mogłyby zeznac na te okolicznosc
 
07-03-2007, 07:49  
Vegas
Przyjaciel forum
 
Posty: 537
Domyślnie

[cytat:f4381rtd]
udowodnić wpływ palenia na zdrowie musisz miec zaswiadczenia lekarskie
[/cytat:f4381rtd]
Jak dla mnie to idiotyzm.
Zgodnie ze współcześnie przyjętą doktryną i wiedzą medyczną , bierny palacz jest bardziej narażony na róznego rodzaju choroby, niż sam palacz i nie wymaga ten fakt - moim zdaniem - żadnej dodatkowej opini lekarza specjalisty i potwierdzenia z jego strony.
Nie wyobrażam sobie, żeby tak światła osoba jak sędzia, chciał jeszcze potwierdzenia - tak oczywistego faktu - na papierze.
Kpc stanowi:
[lex:f4381rtd]Art. 213. (161) § 1. Fakty powszechnie znane sąd bierze pod uwagę nawet bez powołania się na nie przez strony.[/lex:f4381rtd]

[cytat:f4381rtd]Proszę o porade co mozna zrobic z ojcem który widując sie z dziećmi nagminnie pali papierosy w ich obecnosci co odbija sie później na ich zdrowiu[/cytat:f4381rtd]

Gdybym ja miał taki problem, zabroniłbym widzeń i skierował sprawę do sądu o zmuszenia ojca do zachowania, które nie zagraża dzieciom, lub jesli nie chciałby się do tego dostosować, wnioskowałbym o zmianę poprzedniego postanowienia i uniemozliwenie widzeń do czasu aż druga strona będzie zachowywać się odpowiedzialnie.
Vegas jest off-line  
07-03-2007, 20:01  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

widzisz Vegas przepis sobie a rzeczywistość w sądzie sobie.czytam wiele twoich postów i podziwiam cie za fachowośc ale tu odrobinke inaczej wygląda rzecz na sali rozpraw.aktualnie mam sprawę w sądzie o zmianę kontaktów ojca z dziecmi( 2,5 lat i 6 lat)po widzeniu z tatą dzieci wracały do domu całe cuchnące nikotyną jakby wyszły z podrzędnej speluny ( 2 razy w tygodniu nie wspomnę o 2 weekendach w miesiacu)ubranka do pralki dzieci do wanny ,na rozprawie podniosłam ten problem gdyz w nocy dzieci męczył kaszel.-Pani Sędzia powiedziała mi wprost że nałóg ojca nie ma związku z dziećmi, oczy mi wyszły na wierzch.czeste wizyty u lekarza bo kaszel był duszący i wyglądało że jakies nie wyleczone przeziębienie ale lekarz nic nie widział poza nieustajaco czerwonym gardłem, dodatkowo syn starszy ma pewne schorzenia skóry co dym papierosiany potęguje.dopiero po przedstawieniu zaswiadczenia od lekarza pani Sedzia zapytała uprzejmie męża czy naprawde nie dałoby sie z tym cos zrobić - kpina .
 
07-03-2007, 20:04  
Użytkownik
Gość
Domyślnie

też bym chciała aby mój mąż zachowywał sie odpowiedzialnie...powiedz Vegas ,jak to jest z przewożeniem dziecka w samochodzie.Bo "tatuś" wozi 6- latka na pierwszym siedzeniu bez niczego tylko przepiety jest pasem który przechodzi mu prawie przez twarz..jak myslisz jest to ważne dla sedziego
 
08-03-2007, 08:08  
Vegas
Przyjaciel forum
 
Posty: 537
Domyślnie

Wygląda na to, że ta konkretna Pani sędzia nie jest światłą osobą.
Wystarczy uruchomić minimum wyobraźni, aby zdać sobie sprawę, jakie zagrożenia niosą za sobą takie zachowania jak palenie papierosów przy dzieciach czy niezgodne z prawem drogowym, wożenie dziecka na niewłaściwym siedzeniu, i bez wymaganego fotelika lub siedziska.
Jest dla mnie niepojętym, aby ta sędzia była, aż tak ............... zabrakło mi słów, żeby tak oczywistych zagrożeń nie widzieć.
Wychodzi na to, że trzeba się od takich postanowień odwoływać wyżej, podnosząc przywołane przeze mnie argumenty.
[cytat:1boj90c2]
powiedziała mi wprost że nałóg ojca nie ma związku z dziećmi
[/cytat:1boj90c2]
Faktycznie nie ma, gdyby podczas ich wizyt, wychodzil na papierosa na balkon lub w inne miejsce, gdzie nie przebywają dzieci.
PS
Tak jak mamy różnej jakości lekarzy, tak samo podobnie jest z prawnikami.
Po to też ustawodawca wprowadził środki odwoławcze, aby w takich ewidentnych sytuacjach móc się odwoływać.
Pani ma prawo bronić zdrowie i życie swoich dzieci, nietylko przed nieodpowiedzialnym rodzicem, ale też przed krótkowzrocznym prawnikiem, który swoim postępowaniem szkodzi Pani dzieciom.
Vegas jest off-line  
08-03-2007, 18:10  
Jamajkaaa
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie

W obecnej sytuacji myśle,że własciwym zachowaniem z mojej strony bedzie wizyta u lekarza z dziećmi .Z doświadczenia wiem ,że w Sądzie "na gębe"nie wiele się załatwi.Tymczasem będe zbierać "kwity"czyli zaświadczenia lekarskie które mam nadzieję będą dowodem na krzywde moich dzieci.A temat:"Odpowiedzialność byłego męża" zostawie bez komentarza.Bardzo dziękuje Wam za wypowiedzi.Pozdrawiam.
Jamajkaaa jest off-line  
07-08-2011, 09:37  
Michał Baryło
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie RE: Palenie papierosów przy dzieciach

Witam,
Prosiłbym o potwierdzenie przez prawnika, czy palenie w obecności dziecka jest zgodne, czy nie zgodne z prawem. Proszę o opinię w odniesieniu do przepisów lub prawomocnych wyroków sądu.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Michał Baryło
Michał Baryło jest off-line  
07-08-2011, 21:16  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.135
Domyślnie RE: Palenie papierosów przy dzieciach

Zależy gdzie. Np na placu zabaw dla dzieci niezgodne, zaś, pomijając kwestie moralne, w sypialni dziecka zgodne, o ile administrator lub właściciel posesji nie wprowadził zakazu palenia na terenie obiektu lub wprowadził, ale wyłączył spod tego zakazu pomieszczenia mieszkalne. Polecam lekturę ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
rubbermaid jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Palenie papierosów odpowiedzi: 9
§ Palenie Papierosów odpowiedzi: 3
§ palenie papierosów odpowiedzi: 1
§ Palenie papierosów od 16 lat odpowiedzi: 1
§ Palenie papierosów odpowiedzi: 12
§ Palenie papierosów odpowiedzi: 3


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.