Niepełnoletni... - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:


Odpowiedz
 
02-04-2008, 19:37  
mird
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Niepełnoletni...

Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale musze sie czegos dowiedziec.
Jestem niepełnoletni a moja dziewczyna hmmm jest 10 lat starsza. Jest moją byłą nauczycielką. teraz nadal uczy ale ja nawet nie chodze do tej szkoly. Mowie to bo chce wiedziec czy cos jej grozi. Czy moze za to wyleciec z pracy albo miec jakies problemy ze zadaje sie z niepełnoletnim? Wogole jak to wyglada prawnie? Prosze o pomoc. Z góry dziekuje.
mird jest off-line  
02-04-2008, 21:13  
Bartata
Moderator globalny
 
Bartata na Forum Prawnym
 
Posty: 5.946
Domyślnie Re: Niepełnoletni...

To zależy co rozumiemy przez "zadaje się" i od tego ile masz lat
[cytat:1b0601e1]Kodeks karny
Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania,podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej.[/cytat:1b0601e1]
No ale to przepis...a ludzie ludźmi...i jak pracodawca uzna to za niestosowne to może poszukać sposobu na zwolnienie pracownika.
Bartata jest off-line  
02-04-2008, 22:27  
mird
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Re: Niepełnoletni...

a wiec za poł roku 18 juz bedzie czekam z niecierpliwością :P
mird jest off-line  
03-04-2008, 21:51  
Bielak
Początkujący
 
Posty: 14
Domyślnie Re: Niepełnoletni...

a ja mam pytanko w podobnej kwestii więc nie chce zakładać nowego wątku czy jeżeli mam 17 lat a moja dziewczyna 14 to czy jako osoba niepełnoletnia również podlegam pod ustawe wyżej wymienioną ??
Bielak jest off-line  
04-04-2008, 06:59  
EMES
Użytkownik
 
Posty: 115
Domyślnie Re: Niepełnoletni...

Jak najbardziej podlegasz.
EMES jest off-line  
04-04-2008, 09:28  
Nosfer
Użytkownik
 
Posty: 143
Domyślnie Re: Niepełnoletni...

Ponadto na zasadach przedstawionych w Kodeksie Karnym odpowiadają osoby, które ukończyły 17 lat. - Art. 10 § 1KK
Nosfer jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Nip-niepełnoletni odpowiedzi: 6
§ Pobicie niepełnoletni odpowiedzi: 1
§ Niepełnoletni - podatki odpowiedzi: 2
§ Niepełnoletni - rozliczenie odpowiedzi: 1
§ niepełnoletni świadek odpowiedzi: 4
§ Niepełnoletni a nieruchomość odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:05.