Widzenia ojca z dzieckiem - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
23-11-2011, 07:43  
bartolinii1
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie Widzenia ojca z dzieckiem

Witam piszę w imieniu mojej narzeczonej, problem wygląda tak.
Z poprzedniego małżeństwa ma ona dziecko 20 miesięczne, rozwód był orzeczony bez orzekania o winie by jak najszybciej nastąpił rozwód. I teraz były maż wystąpił o widzenia z dzieckiem 2 razy w tygodniu w tym w niedziele w czasie kiedy dziecko śpi - mam popołudniową drzemkę. Na rozprawie sędzina nie tylko nie chciała przyjąć żadnych dowodów w postaci wypisów ze szpitala ze dziecko jest dość poważnie chore na serce (wada wrodzona serca) jak również ze były mąż jest agresywny - była wzywana policja, to stwierdziła że dziecko wyzdrowieje a na widzenia będzie wzywać policje. Oczywiście nie mogła się swobodnie wypowiedzieć, sędzina wręcz nawet wspomagała byłego męża w uniemożliwieniu wypowiadania się przez nią. Nie chciała żadnych wyjaśnień, nie interesowała jej wiedza ojca na temat dziecka, stan dziecka jak również ze narzeczona porostu boi się byłego męża. Oczywiście nie było mowy o powołaniu świadków napadów agresji byłego męża. Na 1 rozprawie zakończyła postępowanie za kilka dni ogłosi wyrok zgodny z zadaniem ojca dziecka czyli 2 razy w tygodniu.
Chcemy by ojciec się widywał z dzieckiem ale w miejscu publicznym, lub w obecności kuratora - jak to zrobić, nie częściej niż 2 razy w miesiącu.Co należy zrobić by dostać adwokata z urzędu by pomógł obronić się przed byłem mężem który nie chce widywać się tak naprawdę z dzieckiem tylko chce prześladować nas i zakłócać życie naszej rodziny, spodziewamy się kolejnego dziecka, nie chcemy doprowadzić do sytuacji by któreś z dzieci czuło się gorzej przez zachowanie i wizyty byłego męża który jest nieobliczalny ( ganianie ludzi z siekierą , widłami) strach co może zrobić. zarówno swojemu dziecku jak i drugiemu które nie będzie jego.
bartolinii1 jest off-line  
23-11-2011, 07:47  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.817
Domyślnie RE: Widzenia ojca z dzieckiem

Szybko dolaczyc do akt o wizyty w obecnosci kuratora(byc moze bedziecie musieli czesc pokryc).Kurator bedzie nadzorowal wizyty i ewentualnie robil notatki.
orzeszki jest off-line  
23-11-2011, 08:40  
bartolinii1
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Widzenia ojca z dzieckiem

Ale jak to zrobić ?? jak się nazywa taki wniosek żebym mógł poszukać wzoru niestety oboje jesteśmy laikami w dziedzinie prawa ;/
Poza tym jak dołączyć do akt skoro postępowanie zakończono i teraz ma być tylko odczytanie wyroku. Chyba do apelacji trzeba będzie dołączyć taki wniosek ? Chyba wyrok nie będzie od razu prawomocny ?
bartolinii1 jest off-line  
23-11-2011, 15:21  
majka77
Stały bywalec
 
Posty: 8.102
Domyślnie RE: Widzenia ojca z dzieckiem

Może pan napisać własnymi słowami, nie ma pan adwokata to nie obwiązują pana wnioski, tylko pisze pan tak jak to czuje. Jednak wizyty kuratora są płatne przy kontaktach z rodzicami.
majka77 jest off-line  
24-11-2011, 08:22  
bartolinii1
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Widzenia ojca z dzieckiem

Myślę ze lepiej zapłacić a opinia kuratora z tych wizyt na pewno będzie będzie jakimś dowodem w sprawie. Jeszcze takie pytanie czy w przypadku gdy sąd nie przychyli się do adwokata z urzędu, narzeczona może mnie wyznacz jako jej pełnomocnika i wtedy czy będę mógł ja reprezentować w sądzie ? Ona po prostu nie chce widywać się z byłym. I oczywiście czy to jest jakiś specjalny wzór takiego ustanowienia pełnomocnika , czy może notarialnie trzeba to zrobić ?
bartolinii1 jest off-line  
06-12-2011, 12:11  
bartolinii1
Początkujący
 
Posty: 6
Domyślnie RE: Widzenia ojca z dzieckiem

No i oczywiście wyrok z kosmosu 3 razy w tygodniu wpuszczanie agresywnego faceta do domu ;/ czy może ktoś mi podpowiedzieć jak długo ważne jest zabezpieczenie widzeń ? chodzi o to czy do zmiany wyroku po apelacji lub jego uprawomocnienia, czy do rozpoczęcia postępowania apelacyjnego ?
bartolinii1 jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Widzenia ojca z dzieckiem odpowiedzi: 14
§ WIDZENIA OJCA Z DZIECKIEM odpowiedzi: 15
§ widzenia ojca z dzieckiem odpowiedzi: 1
§ Widzenia ojca z dzieckiem... odpowiedzi: 3
§ Widzenia ojca z dzieckiem odpowiedzi: 4
§ widzenia ojca z dzieckiem a mój wyjazd z dzieckiem na wakacje odpowiedzi: 17


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:36.