JAK USTALIĆ WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW??? - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Zamknięty temat
 
14-04-2008, 08:37  
safianalex
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie JAK USTALIĆ WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW???

Alimenty-temat rzeka...
Czeka mnie sprawa o alimenty-do tej pory płaciłem "dobrowolne" w kwocie jaka ustaliliśmy wspólnie z byłą partnerką.Jednak od pewnego czasu, kwestia alimentów stała się "straszakiem" jakiego matka mojego dziecka używa wobec mnie.Chciałbym tą sytuacje wyjaśnić i zakończyć tą żenującą sytuacje raz na zawsze.Nalegam aby zamiast straszyć "bo złoże wniosek o alimenty" wkońcu to zrobiła.Zastanawia mnie tylko jaka może byc wysokość przyznanych przez sąd alimentów.
Dodam, że byłyby to alimenty na 2 letnie dziecko.Moje dochody netto to 1400miesięcznie, dochody matki miesięcznie to ok 1800-2000.Dotychczas płaciłem na utrzymanie dziecka alimenty w kwocie 400zł.

Czy zna ktoś klucz według jakiego sąd ustala wysokość alimentów?
safianalex jest off-line  
14-04-2008, 10:17  
MAMA77
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Re: JAK USTALIĆ WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW???

Nie ma odgórnie ustalonego przelicznika, wysokość alimentów płaconych na dziecko uzależniona jest od dochodów rodziców i wydatków ponoszonych na jego utrzymanie tj. jedzenia, ubrania, leczenie, opiekunkę czy złobek jeżeli mama pracuje a widocznie tak jest. Kwota którą placił pan dobrowolnie zakładając, że dziecko jest zdrowe jest wystarczająca na pokrycie połowy kosztów utrzymania dziecka. I sąd nie powinen nałożyc większej kwoty.
MAMA77 jest off-line  
14-04-2008, 10:36  
safianalex
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie Re: JAK USTALIĆ WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW???

Dziecko jest pod opieka babci więc żłobek i niania odpadają.Też nie choruje, zdarzają się oczywiście sytuacje w ktorych ma katarek, lub kaszelek-ale ten problem rozwiązuje syrop.Nic poważniejszego z maluchem się nie dzieje.
Mam jednak pewna wątpliwość co do sformułowania: (...) wystarczająca na pokrycie połowy kosztów utrzymania dziecka- Czy alimenty orzekane są w taki sposob? Spotkałem się z takim uzasadnieniem sądu, że ojciec łoży na utrzymanie dziecka i teoretycznie jest to kwota, która ma wystarczyc na utrzymanie.Natomiast wkład matki to to wszystko co wiąże się z wychowaniem dziecka: opieka, zakupy, itp. Czy tak jest rzeczywiście?
safianalex jest off-line  
14-04-2008, 18:10  
krzysiekjx1
Stały bywalec
 
Posty: 2.208
Domyślnie Re: JAK USTALIĆ WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW???

powiem tak dochody są najmniej istotną kwestią jaka jest brana przez Sąd pod uwage w trakcie ustalania wysokości alimentów,priorytetem są realne potrzeby dziecka i koszty jego utrzymania jakie udokumentuje matka w tym przypadku,ale w sytuacji gdzie pracujecie oboje tzn matka i ojciec dziecka nie powinni ci podnieść tej kwoty,z praktyki powiem że dziś w sytuacji gdzie tylko ojciec pracuje a matka nie to kwota 500-600zł jest zasądzana w sytuacji jednego dziecka w wieku szkolnym
P.S.-pazerność kobiet nie zna granic,nic sie nie bój Sąd doceni twoją dobrą wole i tyle że bedzie miała wyrok w ręku
krzysiekjx1 jest off-line  
17-04-2008, 11:11  
MAMA77
Początkujący
 
Posty: 7
Domyślnie Re: JAK USTALIĆ WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW???

Proszę się nie denerwować wysokością alimentów, dochody żony są wyższe, nie płaci za opiekę a jeżeli nawet powie, że płaci swojej mamie to muszą to być pieniądze w granicach rozsądku. Przedstawi koszty związane z utrzymaniem mieszkania, dojazdu do pracy podobnie jak i pan dodatkowo jedzenie dla dziecka mleko, owoce, koszty zakupu ubrań zabawki. Jeżeli płacił pan dobrowolnie i systematycznie do tej pory kupował pan czasami ubrania czy zabawki to wszystko będzie na pana korzyść. Trzeba o tym powiedzieć przed sądem, że pana rola jako ojca nie kończy się na płaceniu pieniędzy. Ja jestem taką mamą która dostaje alimenty regularnie tylko o wszystko musi zadbać sama i to dla mnie ma większą wartość niż te otrzymywane pieniądze. Pozdrawiam.
MAMA77 jest off-line  
18-04-2008, 12:51  
safianalex
Początkujący
 
Posty: 11
Domyślnie Re: JAK USTALIĆ WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW???

Dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
safianalex jest off-line  
16-03-2010, 08:49  
chemic
Początkujący
 
Posty: 2
Domyślnie Re: Jak ustalić wysokość alimentów???

Witam.Jestem Kierowca na Międzynarodówce zarabiam od 3500 do 4500tys zł.Alimenty płace po 350 zł miesięcznie.Tylko tyle ze względu na to że 3/4 moich zarobków to diety.Jestem w stanie płacić więcej na dziecko lecz była żona utrudnia mi kontakty z dzieckiem wiec nie dostanie ani grosza więcej Moim zdaniem co do kwestii alimentów najlepiej się dogadać ale z nie którymi babami nie idzie bo są z Marsa
chemic jest off-line  
16-03-2010, 09:02  
patrrycja
Użytkownik
 
Posty: 121
Domyślnie Re: Jak ustalić wysokość alimentów???

Ładnie to tak karać własne dziecko, za czyny matki?
patrrycja jest off-line  
16-03-2010, 16:53  
misia2010
Użytkownik
 
Posty: 186
Domyślnie Re: Jak ustalić wysokość alimentów???

nie koniecznie tak jak pisze krzysiekjx1 na dziecko w wieku perzedszkolnym rowniez moza taka kwote uzyskac
misia2010 jest off-line  
21-03-2010, 19:56  
Pita06
Początkujący
 
Posty: 1
Domyślnie Re: Jak ustalić wysokość alimentów???

Mój były ma już jedno dziecko, ze mną ma drugie, poprzednia partnerka na dziecko dostała 400zł alimentów. Ja jeszcze się uczę więc nie mam możliwości pójścia do pracy. Mój były partner w umowie ma wpisaną najniższą krajową, ale naprawdę zarabia dużo więcej.Jestem bardzo ciekawa ile mogę dostać alimentów na dziecko.
Pita06 jest off-line  
Linki sponsorowane
Zamknięty temat

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Jak ustalić dochód? odpowiedzi: 1
§ MANDAT W WYSOKOŚĆI 500 zł szantaż i Izba wytrzeźwień! odpowiedzi: 3
§ Jak ustalić wysokość alimentów? odpowiedzi: 16
§ WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW - JAK to USTALIĆ ??? odpowiedzi: 20
§ Warszawa jak ustalić do jakiego komornika o egzekucję alimentów?? odpowiedzi: 9
§ jak ustalić wysokośc alimentów? odpowiedzi: 2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:15.