kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § mężcztyzna po latach stwierdza...
    Witam, co może zrobić ojciec, który po 17 latach płacenia alimentów ma przypuszczenia , że nie jest ojcem dziecka....
  • § Srodki z ofe
    WiTAM,czy w procesie o podzial majatku mozna rzadac przelania polowy srodkow z OFE na konto osoby ktora nigdy nie...
  • § kontrola alimentów
    Płace na dwojke dzieci 1000zl alimentow (zasadzone). Alimenty place regularnie. Mam jednak podejrzenia ze zona nie...

Odpowiedz
 
11-02-2012, 16:17  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Witajcie
wiem, ze jest zapis dotyczący kary za składanie fałszywych zeznań z groźbą pozbawienia wolności do lat trzech. Czy wiecie jak się ma ten zapis do pozwanego? nadmienię, ze chodzi o Sąd rodzinny
czy jeśli udowodniłam w Sądzie kilka kłamstw to czy Sąd powinien zareagować??
Czy jest na to jakiś inny paragraf??
Czy ktoś w oparciu o kłamstwa lub zatajanie istotnych informacji może zostać poddany karze? jeśli tak to jakiej a jeśli nie to dlaczego?
pozdrawiam
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 18:08  
karlzaju
Stały bywalec
 
Posty: 541
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

czy jeśli udowodniłam w Sądzie kilka kłamstw to czy Sąd powinien zareagować??
.........Sad rodzinny nie ruszy sprawy dla sadu zeznania swiadkow to sa paplaniny ktore i tak protokolantka pisze z dyktanda składu sedziowskiego. Masz dowody to idziesz do prokuratory i składasz doniesienie i zakładasz kolejna nowa sprawa ( najwyzej ja odrzuca )
karlzaju jest off-line  
11-02-2012, 18:31  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

ale ja nie mówię o świadkach tylko o pozwanym...
ojciec mojej córki oczerniał mnie w Sądzie mówiąc, że nie interesowałam się nigdy córką, nie bywam w szkole itd. opinię, którą dostał od wychowawczyni zataił. Ja niestety nie mogłam uzyskać opinii ponieważ dyrektorka sympatyzuje z ojcem córki. dopiero kiedy poruszyłam sprawę w kuratorium dyrektorka dała mi tą co dostał ojciec w 2010 (nie pozwoliła na wydanie nowej)czyli udowodniłam, ze się interesuję i jestem obecna w szkole jak i fakt, że ojciec zataił celowo informację w których był w posiadaniu celem pogrążenia mnie.
do tego zawyżył metraż swojego mieszkania trzykrotnie. Udowodniłam, ze nie ma 160m2 jakie podał a góra 60. Udowodniłam, że nie posiada warunków m.in. nie ma ogrzewania.

Czy fakt, że udowodniłam kłamstwa ojca córki może być on nadal wiarygodny dla Sądu??
Pytam, bo mimo to Sąd ograniczył mi władze.
Świadkowie, którzy zeznawali o moim rzekomym złym prowadzeniu się Sąd uznał za wiarygodnych a moich, którzy niejednokrotnie widzieli mnie pobitą za niewiarygodnych.
Oczywiście, jak usłyszałam, Jedno drugiego nie wyklucza. Czyli co? Wiedziałam za co dostaję??!!
Uciekłam od swojego kata, a po roku złożyłam wniosek do Sądu o ograniczenie władzy człowiekowi, który znęcał się psychicznie nad dzieckiem a po 4 latach trwania sprawy to mi Sąd ograniczył władzę.
wg Sądu on ma mieszkanie własnościowe a ja wynajmuje. Wynajmuje dlatego bo moje dla Sądu było za małe więc wynajęłam większe.
Ogólnie odniosłam wrażenie jakby Sąd przez cały czas szukał na czym może mnie przyłapać. To ja, która poprosiłam obcych ludzi, Sąd o pomoc musiałam się tłumaczyć ze wszystkiego. Ja się tłumaczyłam, składałam dowody a on tylko pięknie mówił.
Nie złożył żadnego dowodu a mimo to Sąd uwierzył, że ma dom o powierzchni 160m2 (a nie ma), że ma pracę (a nawet umowy nie przedstawiła a przez prawie 10 lat konkubinatu legalnie pracował rok), uwierzył w rzekome dochody jakie osiąga... nie udowodnił niczego..
Ja za to musiałam udowodnić warunki mieszkaniowe, dochody, to czy pracuję gdzieś czy w domu..
cała sprawa to jakaś kpina a nie Sąd!!!
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 18:40  
karlzaju
Stały bywalec
 
Posty: 541
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Jeszcze raz jak pani sie nie odwolała w stosownym terminie od wyroku Pozostaje zgłoszenie do prokuratury o zniechanie o kłamstwa itd + dowody i zeznania swiadkow ,Po wygranej sprawie mozna dochodzic do celu jaki pani załozyła
karlzaju jest off-line  
11-02-2012, 18:48  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.793
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Skup sie lepiej na sprawie.Nie ma sensu skladanie w Prokuraturze o skladaniu falszywych zeznan,bo oni i tak to "olewaja",jezeli chodzi o sprawy w Sadach Rodzinnych,a nawet u nich(w Prokuraturze).Napisz lepiej o jaka sprawe chodzi,a moze tu wieksza uzyskasz pomoc.W sprawie karnej,musisz zwrocic sie do czesci Prawo Karne,ale to strata czasu.Ja tez probowalam i dowiedzialam sie,ze poki nie jest sie oskarzonym mozna sie bronic skladajac falszywe zeznania(to tak potocznie).
orzeszki jest off-line  
11-02-2012, 19:06  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Moja sprawa się zakończyła jak wspomniałam. Złożyłam wniosek o ograniczenie władzy ojcu a po trzech latach to mi ograniczyli. Niestety nigdy przemocy fizycznej i psychicznej nie zgłaszałam - chyba jak większośc kobiet w mojej sytuacji- byli tylko świadkowie, których Sąd uznał za niewiarygodnych. Nigdy też nie nagrałam gróźb tego człowieka ani sytuacji w jakim stanie odbierałam od niego córkę. Nie mam też specjalnie dowodów na to co on opowiada o mnie rodzicom z klasy córki. O mnie jak o mnie ale o córce?? Podobno moja córka moczy się przeze mnie w nocy. Jak można?!! Myśli, ze mnie oczernia a w rzeczywistości krzywdzi nadal córkę. Co sobie rodzice o moim dziecku pomyślą?? dla wyjaśnienia moja córcia nie moczy się
Złożyłam apelację... ponad pół roku czekania, zeby uslyszeć, ze moja apelacja jest oddalona i Sąd pozostawia i uprawomocnia postanowienie pierwszej instancji. Tu dowiedziałam się, ze dostawałam za to że źle się prowadziłam a moja córka to jest mi chyba potrzebna jako niańka dla małego synka (w międzyczasie ułożyłam sobie życie. Wyszłam za mąż i urodziłam synka).
Postanowienie uprawomocni się 15-go lutego choć w momencie publikacji usłyszałam, że od razu.
Przez lata słuchałam od niego jaka to ja jestem do niczego i śmiał mi się w twarz a teraz śmieje się do upadłego bo Sąd mu na to pozwolił... czuje się bezkarny za swoje postępowanie...
WSZYSTKIM KOBIETOM ODRADZAM SĄDY... ja usłyszałam na pierwszej rozprawie, ze w modzie jest przyznawanie opieki ojcom od Przewodniczącej... Poszli z trendem?? Nie ważne jaki jest, bandyta, alkoholik, ważne, ze tak modnie??!!
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 19:14  
karlzaju
Stały bywalec
 
Posty: 541
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

(w międzyczasie ułożyłam sobie życie. Wyszłam za mąż i urodziłam synka)""""". I własnie sad to wział pod uwage dziwisz sie >?
karlzaju jest off-line  
11-02-2012, 19:39  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.793
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Moczenie sie dziecka nie moze byc powodem do ograniczenia praw.Rowniez ulozenie sobie zycia "od nowa".Niestety czesto radzi sie tu o zglaszanie przemocy fizycznej w rodzinie,ale niewiele % to przyjmuje do wiadomosci ,a potem nie ma dowodow.Rowniez kolejne Twoje dziecko nie powinno byc powodem.W kazdej rodzinie starsze rodzenstwo przejmuje czesciowo opieke nad mlodszym,jednak nie oznacza to,ze jest jego opiekunka.Kto na codzien zajmuje sie corka i w jaki sposob Ci ograniczono wladze?
orzeszki jest off-line  
11-02-2012, 19:41  
niutek76
Użytkownik
 
Posty: 33
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

do karlazju
co wziął pod uwagę??
Że zrekonstruowałam rodzinę??
Ze moja córka może zobaczyć w końcu co to szacunek??
Myślisz, ze lepiej dla córki jest życie z ojcem i jego matką bo on nadal, pomimo 40 lat, żyje na pępowinie??
Oczywiście dla babki w to graj bo zawsze uważała się za lepszą matkę niż ja... a żeby nie być gołosłownym to podam przykład jej psychozy na punkcie matkowania mojej córce: przystawianie sobie niemowlęcia do piersi!!

do orzeszki
do tej pory córka była u mnie 2 tygodnie i u niego 2 tygodnie.. ciągle na walizkach.. a ja chciałam, zeby miała stałe miejsce a nie na walizkach. I nie mówię tu o jakimś utrudnianiu kontaktów. Przez ten rok w między czasie jak uciekłam z córką a złożeniem wniosku nigdy nie utrudniałam kontaktu. Nie chciałam aby córce świat nagle sie przewrócił o 180st (miała tylko 6lat) ale tez bałam się sprzeciwić (jeździła kiedy chciała lub on chciał ja nie mogłam nic powiedzieć bo słyszałam, ze to nie koncert życzeń) bo bałam się, ze mi ją zabierze i jej nie zobaczę

Ograniczenie jest tylko do miejsca zamieszkania: czyli miejsce pobytu przy ojcu. We wszystkich ważnych sprawach musi się ze mną konsultować. Tylko to wcale tak pięknie nie będzie wyglądało..
Stracę ją. Powiedział mi, ze mogę córkę odzwiedzać u niego... BOŻE w paszczę lwa mam wejść?? przecież nie po to uciekłąm od niego, żeby go teraz prosić o spotkanie z córką?? przecież o to mu chodzi! mam się nadal poniżać przed nim... Podejrzewam, że najlepiej żebym się tam spowrotem wprowadziła.. do tego chce doprowadzić
Nie udało mu się pozbawić mnie pracy, dochodu, nie udało mu się odstraszyć mojego męża któremu groził, próbował potrącić samochodem a córce powiedział, ze jak wyjdę za mąż to mój mąż będzie miał prawo ją bić... chore!!!

Nie wiem już co robić.. najchętniej teraz bym wyemigrowała... może odległość jaka będzie dzielić mnie i córkę będzie jak lekarstwo... bo żyjąc w jednym mieście wiedząc, ze kilka ulic dalej jest moja córka z którą nie mogę być...
co tu dużo mówić.. chyba tylko matka będzie wiedzieć co teraz czuję
niutek76 jest off-line  
11-02-2012, 20:01  
orzeszki
Stały bywalec
 
Posty: 4.793
Domyślnie RE: kara za składanie fałszywych zeznań dla pozwanego

Nie zalamuj sie i zrob,jak ojciec,ktory podobnie jak Ty walczy o dziecko(jest tu takich wielu).Wnies o ...ustalenie kontaktow poza miejscem zamieszkania ojca i bez jego obecnosci w ustalonych przez Ciebie terminach z mozliwoscia brania dziecka do Twego miejsca zamieszkania(miejsce zamieszkania dziecka pozostanie u ojca,ale w ten sposob dzieci beda mogly razem sie spotykac).Odwagi i ...wytrwalosci.
orzeszki jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Składanie fałszywych zeznań odpowiedzi: 6
§ składanie fałszywych zeznań odpowiedzi: 1
§ Składanie fałszywych zeznań odpowiedzi: 2
§ składanie fałszywych zeznań odpowiedzi: 4
§ Zmiana zeznań, składanie fałszywych zeznań a ochrona danych osobowych odpowiedzi: 1


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.