Dylemat brać czy nie adwokata - Forum Prawne

 

Dylemat brać czy nie adwokata

Złożyłem wniosek o uregulowanie kontaktów z córką, mam pełną władze rodzicielską, dotychczasowo uczestniczyłem w jej życiu nawet przed przyjściem na świat (ginekolog itd) Mam przeczucie że matka dziecka weźmie adwokata by utrudniać mi kontakt, z ...Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § termin rozprawy
    Witam. Otrzymałam wezwanie na rozprawę, kt,ora ma się odbyć na 4 dni ( w tym jest sobota i niedziela). Czy taki...
  • § czy mam szanse na rozwod
    Witam, mam pytanie do kogos kto "siedzi w temacie". Chcę rozwieść się z męzem. Małżeństwem jesteśmy ponad...
  • § składanie fałszywych zeznań
    na sprawie o podwyższenie alimentów pozwany skłamał iż posiada samochód na który mieisięcznie wydaje 400zł...

Odpowiedz
 
02-04-2012, 18:22  
toretto1
Początkujący
 
Posty: 22
Domyślnie Dylemat brać czy nie adwokata

Złożyłem wniosek o uregulowanie kontaktów z córką, mam pełną władze rodzicielską, dotychczasowo uczestniczyłem w jej życiu nawet przed przyjściem na świat (ginekolog itd)

Mam przeczucie że matka dziecka weźmie adwokata by utrudniać mi kontakt, z tego co rozmawiałem na poradzie prawnej to jest w śmiesznej sytacji ponieważ mam pełne prawo do widywania się z dzieckiem.

W takiej sytaucji mógłbym pewniej się czuć mając fachowca, z drugiej strony sam mam cały wachlarz argumentów i umiem się obronić(mam większą wiedze o zaistniałej sytuacji niż prawnik)

Co o tym myślicie? z reguły takie sprawy to podobno rutyna która kończy się na jednej rozprawie
toretto1 jest off-line  
02-04-2012, 18:56  
ania19871
Stały bywalec
 
Posty: 2.258
Domyślnie RE: Dylemat brać czy nie adwokata

Adwokat Ci nie potrzebny, i tak bedziesz miał zasadzone widzenia z dzieckiem. Jesli jest bardzo małe z pewnosci beda one w obecnosci matki, ale jak tylko podrosnie mozesz smiało skladac o rozszerzenie tych kontaktów. Matka nie moze utrudnic Ci kontaktu gdyz dziecko ma prawo do ojca i matki.
ania19871 jest off-line  
02-04-2012, 20:10  
rubbermaid
Stały bywalec
 
rubbermaid na Forum Prawnym
 
Posty: 5.136
Domyślnie RE: Dylemat brać czy nie adwokata

Cytat:
Napisał/a toretto1
Mam przeczucie że matka dziecka weźmie adwokata by utrudniać mi kontakt, z tego co rozmawiałem na poradzie prawnej to jest w śmiesznej sytacji ponieważ mam pełne prawo do widywania się z dzieckiem.
W myśl art 113 par 1 rodzic nawet pozbawiony władzy rodzicielskiej ma prawo do wykonywania kontaktów. Dlatego rzeczywiście ta rozprawa, to formalność.
Natomiast obecność pełnomocnika procesowego strony może mieć wpływ na czynności procesowe np skuteczność środków dowodowych, zawezwanie do ugody, wnioski końcowe itp. Występując samodzielnie trzeba bardziej uważać aby nie zostać zmanipulowanym w trakcie postępowania i rozprawy.
Jeśli masz opracowaną linię działania, to musisz się jej trzymać i nie reagować na próby zastraszenia, czy to ze strony pełnomocnika, czy sędzi.
rubbermaid jest off-line  
Linki sponsorowane
Odpowiedz

Prawo rodzinne i opiekuńcze - Podobne wątki na Forum Prawnym
Wątek
§ Problem z braćmi alkoholikami - Mam od lat problem z bracmi ktorzy pija do tego stopnia, ze wracaja do domu i urzadzaja awantury. Oni maja po 30 lat ja 22, mieszkamy w domu ktory...
§ Tereny zalewowe czy brać ? - Robimy spadek Do podziału jest parę działek w tym jedna 0,5ha przy małej rzeczce, więc czasami zalewana. Nikt z spadkobierców nie chce tej...
§ Po co brać slub??? Po co żyć w Polsce??? - Mam pytanie do wszystkich na tym forum: Po jaką cholerę wzięłam ślub z facetem, który chce dać normalne życie moim dzieciom (bo ich ojciec ma to...
§ Urlop - od kiedy mogę brać? - Witam, mam małe pytanko. Chciałbym wziąć 2 dni urlopu. W roku 2007 wykorzystałem cały urlop i nic mi nie przeszło na 2008r i 2008 r zaczynam od zera....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.