Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze


Odpowiedz
 
15-05-2012, 08:20  
mamunia1
Użytkownik
 
Posty: 263
Domyślnie Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną.

Mam zamiar złożyć wniosek o rozdzielność majątkową z datą wsteczną a mianowicie z dniem 1 listopada 2008 roku. Składam go już nieodwołalnie bo z wielu powodów odciągałam tą decyzję. Obecnie rozpoczęło sie postępowanie rozwodowe pomiędzy mną a mężem a ja sama spłacam hipoteke i utrzymuję do. Mąż nie chce notarialnie podpisać rozdzielności i odgraża się że z niczym zostanę i dopiero po rozwodzie będzie rozdzielność a ja już 4 lata sam o wszystko dbam i się staram. Ja nie chcę rozwodu a jedynie separację choć są przesłanki do rozwodu z winy męża. Przyznam, że nawet złożyłam już w październiku 2009 roku w Sądzie wniosek o rozdzielność majatkową i opłaciłam 200,00 zł. lecz cofnęłam go za namową męża. Obiecał mi że się zmieni i że nie chce żadnej rozdzielności. Ja głupia uwierzyłam.
Na dzień dzisiejszy nie podlega wątpliwości że muszę się starać o rozdzielność majątkową z datą wstecz. Mam jednak wątpliwości i pytanie:
1. Czy mogę się starać o rozdzielność majątkową z datą wstecz od 1 października 2008 tak jak to pisałam za pierwszym razem składając wniosek o rozdzielność ale go wycofałam?
2. Czy też o tą rozdzielność mogę się teraz starać dopiero z późniejszą datą bo skoro cofnęłm za pierwszym razem ten wniosek to Sąd może powiedzieć że coś kombinuję i teraz mogę złożyć wniosek o rozdzielność ale z datą np. listopad 2009 rok?
Miejscowy prawnik powiedział mi że w naszym Sądzie są marne szanse na uzyskanie rozdzielności majątkowej z datą wsteczną. Miał podobne sprawy i powiedział mi że w innych miejscowościach jest łatwiej a w naszym to graniczy z cudem aby uzyskać rozdzielność majątkową z datą wstecz.
3. Może ktoś mi podpowiedzieć jak samemu bez prawnika sobie poradzić na takiej sprawie?
mamunia1 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:48.