Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną. - Forum Prawne

 


Wróć   Forum Prawne > Pomoc prawna z zakresu prawa prywatnego > Prawo cywilne > Prawo rodzinne i opiekuńcze

Prawo rodzinne i opiekuńcze - aktualne tematy:

  • § alimenty na dorosłe dziecko
    Dzień Dobry, Moja sytuacja wygląda następująco: jestem studentką studiów dziennych , pracuje na pół etatu,...
  • § Czy opiekun prawny może żądać ...
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy opiekun prawny mojej mamy (którym jest moja siostra) może zażądać ode...
  • § Prawa matki chrzestnej.
    Niedawno zmarła moja ciotka czyli mama mojej 14 letniej chrześnicy, o prawo nad jej opieką stara się jej siostra...

Odpowiedz
 
15-05-2012, 09:20  
mamunia1
Użytkownik
 
Posty: 260
Domyślnie Rozdzielność majątkowa z datą wsteczną.

Mam zamiar złożyć wniosek o rozdzielność majątkową z datą wsteczną a mianowicie z dniem 1 listopada 2008 roku. Składam go już nieodwołalnie bo z wielu powodów odciągałam tą decyzję. Obecnie rozpoczęło sie postępowanie rozwodowe pomiędzy mną a mężem a ja sama spłacam hipoteke i utrzymuję do. Mąż nie chce notarialnie podpisać rozdzielności i odgraża się że z niczym zostanę i dopiero po rozwodzie będzie rozdzielność a ja już 4 lata sam o wszystko dbam i się staram. Ja nie chcę rozwodu a jedynie separację choć są przesłanki do rozwodu z winy męża. Przyznam, że nawet złożyłam już w październiku 2009 roku w Sądzie wniosek o rozdzielność majatkową i opłaciłam 200,00 zł. lecz cofnęłam go za namową męża. Obiecał mi że się zmieni i że nie chce żadnej rozdzielności. Ja głupia uwierzyłam.
Na dzień dzisiejszy nie podlega wątpliwości że muszę się starać o rozdzielność majątkową z datą wstecz. Mam jednak wątpliwości i pytanie:
1. Czy mogę się starać o rozdzielność majątkową z datą wstecz od 1 października 2008 tak jak to pisałam za pierwszym razem składając wniosek o rozdzielność ale go wycofałam?
2. Czy też o tą rozdzielność mogę się teraz starać dopiero z późniejszą datą bo skoro cofnęłm za pierwszym razem ten wniosek to Sąd może powiedzieć że coś kombinuję i teraz mogę złożyć wniosek o rozdzielność ale z datą np. listopad 2009 rok?
Miejscowy prawnik powiedział mi że w naszym Sądzie są marne szanse na uzyskanie rozdzielności majątkowej z datą wsteczną. Miał podobne sprawy i powiedział mi że w innych miejscowościach jest łatwiej a w naszym to graniczy z cudem aby uzyskać rozdzielność majątkową z datą wstecz.
3. Może ktoś mi podpowiedzieć jak samemu bez prawnika sobie poradzić na takiej sprawie?
mamunia1 jest off-line  
Linki sponsorowane

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.